بلیط هواپیما تور خارجی

تفرجگاه میان کتل

2017-09-15تفرجگاه میان کتل فارس کازرون

در فاصله ۲۰ کیلومتری دریاچه دشت ارژن، با چشم اندازی زیبا، محل نگه داری گونه های نایاب گوزن زرد است.گردشگاه میان‌کتل شیراز در شهرستان شیراز در استان فارس واقع است.

ویژگی‌های منطقه
این منطقه حفاظت شده در جنوب باختری دشت ارژن و در جنگل‌های میان بند قرار گرفته‌است. گردشگاه میان کتل با فضای کوهستانی و پوشش انبوه جنگلی، ویژگی‌های بی‌همتا دارد. زمین گردشگاه تپه‌ای است در کف دره با شیب ملایم که جهت شمالی آن مشرف به بخش جنگل‌های متراکم بلوط و زیستگاه گوزن زرد است. در بالای این تپه و در بخش جنوبی آن چشم‌انداز زیبای منطقه جنگلی برم دیده می‌شود. ارتفاعات اطراف دره میان کتل که در بخش شمالی، شمال خاوری و شمال باختری مانند دیواره‌ای دیده می‌شود، در زمستان‌های پر بارش پوشیده از برف است که منظره‌ای جالب و زیبا دارد و برای علاقمندان به ورزش‌های زمستانی جالب توجه است.

موقعیت جغرافیایی
گردشگاه میان کتل در مجاورت جاده قدیم شیراز – کازرون و در فاصله ۱۸ کیلومتری دشت ارژن واقع شده‌است. فاصله این گردشگاه تا جاده اصلی دشت ارژن – کازرون ۱۴ کیلومتر راه خاکی است. اگر چه نقاط مرتفع و کوهستانی منطقه میان کتل زمستان‌های سرد و برفگیر دارد، ولی محل گردشگاه به علت استقرار در میان جنگل‌های میان بند و دره زیبای میان کتل، آب و هوایی معتدل دارد که در همه ماه‌های سال دارای قابلیت‌های گردشگاهی متفاوت است.

تفرجگاه میان كتل

PDFPrint
سوئیت تبریز تور رزرو هتل
 

نظر کاربران :

 • نظر بده، 5000000 ریال جایزه نقدی بگیر، بدون قرعه کشی ! اسپانسر: رزرواسیون مهر
 • حسن حسن زاده جمعه 28 دى 1397 - ساعت 01:41:07

  درختان زیبا این منطقه واقعا دیدنی هستند و در فصلی از سال زیبا

  پاسخ دادن
 • نظر بدید، جایزه ببرید!

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  هر چقدر در جاذبه های بیشتری نظر بنویسید شانس برنده شدن بالایی خواهید داشت(شرایط دریافت جایزه)