رزرو هتل

تفرجگاه جنگلی ششدار

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲۷ مهر ۱۳۹۸

تفرجگاه جنگلی ششدار در ۵ کیلومتری شهر ایلام و در کنار کوه قلاقیران در مسیر جاده ایلام – کرمانشاه واقع شده است و یکی از پر طرفدارترین تفرجگاههای استان ایلام است .این ناحیة تفریحی به خاطر مجاورت با شهر ایلام و نزدیکی به یکی دیگر از تفریحگاه های زیبای طبیعی به نام منجل ، مورد استفادة وسیع مردم و دوستداران طبیعت به ویژه درایام فصول بهار و پاییز قرار می گیرد . در حد فاصل بین این تفریحگاه و ناحیة منجل ، چشمه سارها و باغات زیبای سلطان آباد قرارگرفته است . کوه معروف قلاقیران که از آن به عنوان نماد شهر و استان ایلام یاد می شود دراین ناحیه قرار دارد .
در کنار کوه قلاقیران، مناظر بکر و دیدنی وجود دارد که از لحاظ طبیعی بسیار بکر و دست نخورده می باشد. این مناطق با نام پارک جنگلی ششدار شناخته می شوند.البته تلفظ صحیح این کلمه شیش دار بوده که در گذر زمان به ششدار تغییر یافته است. شیش دار در واقع به معنی جنگل انبوه می باشد. منجل یکی از تفرجگاه های مشهور استان ایلام است که در جوار پارک جنگلی ششدار قرار دارد. این همجواری سبب شده تا افراد زیادی برای بهره مندی از فضای ششدار، به آن سفر کنند.بهار در پارک جنگلی ششدار بسیار زیباست. این منطقه در فصل بهار آکنده از بوی شکوفه درختان خودرو است. سر سبزی سبزه زاران ششدار، روح آدمی را جلا می بخشد. حیات وحش این پارک جنگلی نیز شامل حیوانات متعددی می شود.

تفرجگاه جنگلی ششدار تفرجگاه جنگلی ششدار

اما برخی از مسافران، پاییز را مناسب ترین فصل در بین سایر فصول، برای سفر به پارک ششدار می دانند. تنوع رنگ این منطقه در پاییز همچون تابلوهای نقاشی است. چشمه سارهای زیادی در ششدار وجود دارند که زیبایی و جذابیت آن افزوده است.
نزدیک بودن پارک جنگلی ششدار به شهر ایلام یکی از مزایای آن است. گردشگران و مسافران زیادی پس از گذراندن اوقاتی از روز در این منطقه، برای استراحت و اقامت به هتل های شهر ایلام باز می گردند.

آنها همچنین می توانند پس از یک طبیعت گردی جذاب در پارک جنگلی زیبای ششدار، برای تهیه سوغاتی های شهر ایلام نظیر حلوای خرما یا شاتیه، بژی برساق، رون دان و کله کنجی به مراکز خرید در سطح شهر بروند.

تفرجگاه جنگلی ششدار تفرجگاه جنگلی ششدار

ششدار 1 تفرجگاه جنگلی ششدار

ششدار تفرجگاه جنگلی ششدار

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جنوب گردی