بلیط هواپیما سوئیت تبریز

تغییر چهره ایران در بورس بین‌المللی گردشگری آلمان

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۲ دی ۱۳۹۳

تاریخ خبر : ۱۳۹۳/۱۰/۱۲ – ایران برای مشارکت با آلمان در نمایشگاه ITB (بورس بین‌المللی گردشگری) سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام آمادگی کرده، برای همین هم تصمیم گرفته امسال تصویر جدی‌تری را از گردشگری خود در این نمایشگاه مهم نشان دهد.

به گزارش خبرنگار گردشگری ایسنا، ITB برلین یکی از قدیمی‌ترین بازارها و بورس‌های گردشگری دنیا است که نزدیک به نیم قرن قدمت دارد و ایران تاکنون ۲۲ حضور را در این نمایشگاه تخصصی تجربه کرده است. نمایشگاه ITB آنچنان جایگاه قابل اهمیتی در صنعت گردشگری دنیا دارد که هر سال ده‌ها هزار بازدیدکننده و شرکت‌کننده در آن حضور می‌یابند تا رایزنی‌های یک سال آینده را انجام دهند.

ایران در دو سه سال اخیر به دلیل بدهی‌هایی که برای اجاره غرفه‌ در این نمایشگاه بالا آورده بود به فهرست سیاه این بورس بین‌المللی گردشگری اضافه شد و غرفه‌ی آن هم در دو سال اخیر به سالنی پَرت منتقل شد که اعتراض شرکت‌کنندگان ایرانی را برانگیخت؛ اما حالا ظاهرا با توضیحاتی که مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری داده ورق بازی ایران در ITB 2015 برگشته است.

محمدکاظم خلدی‌نسب به خبرنگار گردشگری ایسنا از اهمیت زیاد نمایشگاه ITB یا بورس بین‌المللی گردشگری آلمان در مقایسه با سایر نمایشگاه‌های بین‌المللی و توجه تمام دست‌اندرکاران صنعت گردشگری دنیا به این نمایشگاه قدیمی و حضور فعالانه آن‌ها سخن گفت و اضافه کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با توجه به موقعیت و جایگاه ITB برلین، برنامه جدی‌تری را برای حضور در این نمایشگاه در دستور کار قرار داده و غرفه‌ای را به مساحت یک هزار و ۱۰۰ متر در نظر گرفته است که در آن بخش‌هایی چون مناطق آزاد، اداره‌های میراث فرهنگی و گردشگری استان‌ها و توراپراتورها حضور یکپارچه خواهند داشت.

او ادامه داد: براساس سیاست‌های تعریف شده در سازمان برای برپایی غرفه‌ ایران در نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری، مسوولیت برپایی و اجرای غرفه ایران در این نمایشگاه که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری متولی آن است به شرکتی وابسته به سازمان یعنی شرکت مادر توسعه ایرانگردی و جهانگردی واگذار شده است که هماهنگی‌ها، غرفه‌سازی،‌ ارایه فراخوان و گردآوری مجموعه گردشگری را در این غرفه به عهده خواهد داشت.

وی برپایی شب ایرانی، نمایش تولید زنده صنایع دستی ایران توسط دو استاد هنرمند، برپایی نشست‌ها و مذاکرات مشترک با توراپراتورها و مقامات عالی رتبه گردشگری سایر کشورها را از دیگر برنامه‌های غرفه ایران در ITB 2015 برشمرد.

خلدی‌نسب گفت: دلیل حضور فعالانه ایران در ITB برلین ۲۰۱۵ طبق مذاکرات گذشته‌ی مسوولان ایران و آلمان، مشارکت در برپایی این نمایشگاه یا بورس بین‌المللی گردشگری سال ۲۰۱۸ میلادی است. این تصمیم ضرورتی ایجاد می‌کند که تا آن وقت مجدانه در این نمایشگاه حضور داشته باشیم و از قبل هماهنگی‌ها را انجام دهیم.
1420026307390_ITB_Berlin__Messe_Berlin_Suedeingang_LScreen43 تغییر چهره ایران در بورس بین‌المللی گردشگری آلمان

           
ما را در اینستاگرام فالو کنید

لینک های مرتبط :

رزرو هتل instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *