بلیط هواپیما سوئیت تبریز

ترندهای برتر گردشگری در سال ۲۰۲۱

زمان مطالعه : 6 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

ترندهای برتر گردشگری در سال ۲۰۲۱ با بقیه سالها بسیار متفاوت است و این امر باعث شده که شگفت انگیز به نظر برسد . با توجه به پاندمی کرونا که دو سالی هست گردشگری را در کل جهان تحت تاثیر قرار داده اما همین امر که باعث یک دوره کرختی ، سردرگمی و اغلب افسردگی در بین مردم شده گردشگری می تواند از این موضوع استفاده کرده و با ایجاد راه حل های جذاب و تاثیر گذار دوباره به این صنعت عظیم نیرو ببخشد و تحولی ایجاد کند که جبران این همه خسارت و زیان باشد .در این ایام باید به زیرساخت های گردشگری توجه کرد و آنها را بهبود بخشید .

ترندهای برتر گردشگری در سال 2021

 

نقش گردشگری در گردش اقتصادی

گردشگری مجموعه ای از تجربیات ملموس است که می تواند به شما کمک کند تا تجربه عمیقی از جهان اطراف خود به دست آورید. شکل های جدید گردشگری در جهان رو به توسعه و گسترش هستند. حالا تنها از گردشگری به شکل قدیمی آن تحت عنوان گردشگری مذهبی یاد نمی شود. صنعت توریسم و گردشگری به تولید ناخالص داخلی جهانی رقمی معادل ۹ درصد کمک می کند. در جهان از هر ۱۱ شغل یک شغل به وابسته توریسم و گردشگری ایجاد می شود. تعداد گردشگران در طی ۲۰ سال گذشته دو برابر شده است. انتظار می رود پس از پاندمی کرونا این صنعت در سال‌ های آینده رشد چشمگیری داشته باشد. صنعت گردشگری و پرداختن به ترند های روز و برتر این صنعت پتانسیل زیادی را برای رشد و درآمد در نقاط مهم دنیا فراهم می کند.

فناوری دیجیتال در ترند های گردشگری

امروزه مجریان تورهای گردشگری و توریست ها به آخرین فناوری‌ های حوزه دیجیتال مجهز شده‌اند. فناوری و تکنولوژی یکی از ترند های برتر گردشگری در سال های اخیر محسوب می شود. گردشگران این امکان را دارند تا به راحتی بلیط سفر و محل اقامت خود را رزرو کنند. آن ها حتی می توانند مکان های گردشگری که قصد سفر به آن را دارند را با استفاده از فناوری چک کرده و به صورت آنلاین مشاهده کنند.

فناوری دیجیتال

استفاده بهینه از تلفن همراه

همه چیز متصل به برنامه های تلفن همراه است. از قطب نما گرفته تا رزرو‌ آنلاین بلیط و محل اقامت و حتی برنامه های تبدیل ارز. گردشگران خارجی حتی می توانند با استفاده از برنامه‌ های ترجمه زبان به سادگی و بدون کمک به مترجم از پس از سفر خود بربیایند. مکان یابی رستوران ها و اقامتگاه ها که توسط تلفن های هوشمند صورت می گیرد، کمک بزرگی به گردشگران کرده است. گردشگران می‌ توانند اطلاعات خود را از جاهایی که بازدید کرده اند به گوگل اضافه کنند.

سرمایه گذاری بر روی اپلیکیشن های گردشگری

امروزه اپراتورهای بزرگ گردشگری سعی می‌ کنند تا سرمایه گذاری ویژه ای بر روی اپلیکیشن های تلفن همراه انجام دهند. آن ها تمایل دارند تا برای جلوگیری از مصرف کمتر کاغذ اپلیکیشن های مخصوص تلفن هوشمند شرکت خود را طراحی کنند. با استفاده از بسیاری از این اپلیکیشن‌ ها می‌ توان اطلاعات زیادی راجع به سفر، اسناد مورد نیاز برای پرواز و اقامت در اختیار مشتریان قرار داد. همچنین در بسیاری از این اپلیکیشن‌ ها خدمات بیمه‌ ای سفر نیز ارائه می‌شود. برخی از این اپراتور های بزرگ مجهز به اپلیکیشن هایی هستند که اطلاعات زیادی در رابطه با گذرنامه در اختیار مسافران قرار می دهد. مسافران می توانند اطلاعات مربوط به پرواز را نیز از طریق این برنامه ها پیگیری کنند. بسیاری از شرکت های وابسته به گردشگری سعی می کنند در این اپلیکیشن ها از تبلیغات برای محصولات و خدمات خود استفاده کنند.

ترندهای برتر گردشگری در سال 2021

گردشگری قطب از ترند های ۲۰۲۱

مناطق قطبی شمال و قطب جنوب همیشه گردشگران زیادی را برای بازدید جذب کرده اند. گردشگری قطب به عنوان یکی از ترند های برتر و جذاب گردشگری در سال ۲۰۲۱ مطرح شده است. اپراتورهای گردشگری در سال ۲۰۲۱ برنامه های متنوعی برای سفر به قطب ترتیب داده‌ اند. آن ها با تبلیغات بر روی جاذبه ها و جاهای دیدنی قطب سعی در جذب گردشگران می کنند. احیای دوباره توریسم پس از کرونا کار چندان ساده ای نیست. بنابراین معرفی فضاهای گردشگری که تم ماجراجویی دارند می تواند برای مخاطبان جذاب به نظر برسد. با سفر به قطب مسافران تجربه بی نظیری از یک آب و هوا متفاوت و خلوتی دیدنی را خواهند داشت. دیدن زیست طبیعی قطب برای بسیاری از افراد جذابیت زیادی دارد.

ترندهای برتر گردشگری در سال 2021

گردشگری فضایی در دسته ترند های برتر

یکی از ترند های برتر گردشگری در سال ۲۰۲۱ گردشگری فضایی است. این نوع گردشگری شامل پروازهای موشکی مداری و زیر مداری به فضا است. سفر به فضا می تواند یک تجربه بی نظیر و یک ایده جذاب برای گردشگری باشد. تا به امروز فقط گردشگران بسیار ثروتمند موفق شده اند تا به این رویای سفر دست پیدا کنند. گردشگری فضایی هزینه زیادی دارد. با این حال شاید در سال‌های آینده این نوع گردشگری عجیب و غریب برای افراد عادی نیز در دسترس باشد.

ترندهای برتر گردشگری در سال 2021

گردشگری یا توریسم سیاه در ترندهای سال ۲۰۲۱

توریسم سیاه دنیای گسترده ای دارد که می تواند مخاطبان را هر لحظه شگفت زده و غافلگیر کند. با توجه با جاذبه طبیعی برای کشف رمز و راز مرگ انسان ها، برخی از گردشگران ترجیح می دهند تا توریسم سیاه را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنند. مقاصدی چون جبهه های جنگ از جمله فضاهای جذاب گردشگری سیاه است. همچنین بازدید از مکان های قتل عام جمعی را می توان در این دسته قرار داد. گاهی اوقات تعداد زیادی از مردم به طور طبیعی به صورت دسته جمعی جان خود را از دست داده اند. بازدید از چنین فضا و صحنه ای برای بسیاری از افراد جذابیت دارد. به همین دلیل توریسم سیاه در دسته ترندهای برتر گردشگری در سال ۲۰۲۱ قرار گرفته است.

ترندهای برتر گردشگری در سال 2021

بازدید از قربانیان فاجعه آتش فشان از پمپئی

گردشگران زیادی در سال های اخیر برای بازدید از اجساد قربانیان فاجعه آتش فشان از پمپئی دیدار کردند. گرچه مدت ها پیش این فاجعه رخ داده است اما همچنان تهدیدات فوران آتش فشان وجود دارد. همین موضوع باعث شده تا پمپئی به یکی از مکان های باستانی و گردشگری سیاه تبدیل شود.چرنوبیل و پریپیات هر ساله گردشگران زیادی را جذب می کنند. منطقه گراند زیرو در ایالات متحده که تحت حملات یازده سپتامبر قرار گرفت، از جمله فضاهای دیدنی برای طرفداران گردشگری سیاه است.

هیروشما و ناکازاکی ژاپن، دهکده قتل عام سورگلین فرانسه، خرابه های تایتانیک در آتلانتیک، شهر روح آگدام آذربایجان و زندان چانگی در سنگاپور تعدادی از مکان های مربوط به دارک توریسم هستند که سالانه بازدید کنندگان بسیاری را به خود جذب می کنند.

ترندهای برتر گردشگری در سال 2021

گردشگری داوطلبانه در دسته ترندهای برتر سال ۲۰۲۱

گاهی اوقات مردم فقط برای تفریح و سرگرمی سفر نمی کنند. هدف آن ها خدمت به جامعه ای است که با بلایای طبیعی روبرو شده است. در صورت وقوع سیل و یا طوفان های شدید مردم زیادی در مناطق آسیب دیده نیاز به پشتیبانی دارند. برخی از گردشگران به صورت داوطلبانه از چنین مکان هایی بازدید می کنند. آن ها دست های خود را برای کمک به هم نوع خود دراز می کنند. گردشگران کارهای متفاوتی از جمله مراقبت از یتیمان، مزارع، حفاظت از حیات وحش و کارهای مشابه دیگر در طول سفر انجام می دهند. گردشگری داوطلبانه به یکی از ترندهای محبوب و برتر در سال ۲۰۲۱ تبدیل شده است.

ترندهای برتر گردشگری در سال 2021

ترند برتر گردشگری لوکس

یکی از ترندهای برتر گردشگری مربوط به گردشگری لوکس است. این نوع گردشگری عمدتا مربوط به ثروتمندان و تجار است. برای آن ها زمان از اهمیت بالایی برخوردار است. آن ها برای صرفه جویی در وقت، هزینه زیادی می کنند. گردشگران ثروتمند تمایل دارند تا تجربه بی نظیری مانند اقامت در یک جزیره خصوصی داشته باشند. ارایه خدمات گردشگری به این نوع توریست ها معمولا از سوی مراکز خاص و ویژه ای انجام می شود.

ترندهای برتر گردشگری در سال 2021

گردشگری آشپزی در ترندهای برتر سال ۲۰۲۱

گردشگران زیادی دوست دارند تجربه آشپزی محلی داشته باشند. آن ها علاوه بر گشت و گذار ترجیح می دهند در جشنواره غذاهای محلی و مسابقات شرکت کنند. برای آن ها بازدید از مزارع محلی، تاکستان ها و شرکت های تولید پنیر بسیار لذت بخش است. آن ها برای کسب تجربه خاص آشپزی و تعامل با جوامع محلی ترجیح می دهند هزینه های نه چندان کمی کنند. همین موضوع باعث شده تا گردشگری آشپزی به یکی از ترندهای برتر توریسم در سال ۲۰۲۱ تبدیل شود.

ترندهای برتر گردشگری در سال 2021

منبع : کوروش

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

instagram instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *