رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۱ آذر ۱۳۹۳

بیش از ۲۰تفاهم نامه و قرارداد سرمایه گذاری گردشگری در همدان منعقد شد

اشتراک گذاری

تاریخ خبر :۱۳۹۳/۰۹/۰۱-به گزارش ایرنا ‘ریحان سروش مقدم’ عصر جمعه در حاشیه برپایی نمایشگاه ‘خزان هزار رنگ’ همدان در جمع خبرنگاران افزود: در همایش بین المللی سرمایه گذاری همدان که روز پنجشنبه پایان یافت، در حوزه های گردشگری سلامت، هتلسازی، صنایع دستی، سرمایه گذاری در حوزه های تاسیسات گردشگری نظیر سنگ های قیمتی، روستاگردی، گردشگری اسب و سایر بخش ها قرارداد، تفاهم نامه و موافقت نامه اصولی به امضا رسید.

وی با اشاره به اینکه هنوز مذاکرات برای عقد تفاهم نامه، قرارداد و صدور موافقت نامه اصولی ادامه دارد، اظهار کرد: در این بین دو سرمایه گذار خارجی از کشورهای هند و ترکیه به ترتیب در زمینه های تراش سنگ های قیمتی و گردشگری در بخش های مختلف به ارزش جمعی بیش از ۹ میلیون دلار در همدان سرمایه گذاری خواهند کرد.

وی با ابراز رضایت از عملکرد بخش گردشگری در جذب سرمایه گذاران در قالب همایش بین المللی سرمایه گذاری استان گفت: در نشست های داخلی بین مسوولان و کارشناسان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیش بینی ما جذب شمار اندکی سرمایه گذار بود اما اکنون شاهد استقبال چشمگیر آنها هستیم.

وی با قدردانی از ‘محمدناصر نیکبخت’ استاندار همدان در هموار سازی سرمایه گذاری در این استان به خصوص در بخش گردشگری گفت: تشکیل کمیته پیگیری یکی از راهکارهای مناسب در تسریع در بخش سرمایه گذاری و ترغیب سرمایه گذاران است که از سوی استاندار همدان راه اندازی شد و در این کمیته سرمایه گذار بدون دغدغه های فکری توانمندی خود را به اجرا بگذارد.

وی با تاکید بر اینکه گردشگری سلامت از ظرفیت های بالقوه در استان همدان است، گفت: همدان یکی از پایلوت های گردشگری سلامت در کشور است و با داشتن پزشکان سرشناس در طب سنتی و پزشکی عمومی و نیز بیمارستان های فوق تخصصی و تخصصی مناسب بسترهای خوبی را در توسعه گردشگری سلامت ایجاد کرده ایم.

وی با بیان اینکه وجود دانشمندان فرهیخته پزشکی نظیر ‘ابوعلی سینا’، همدان را به یکی از پایلوت های تاریخی و گردشگری در بخش پزشکی مطرح ساخته است، گفت: این انتظار می رود که همدان در این بخش پایلوت طب سلامت و طب باستانی باشد و برهمین اساس احداث بهبودستان های سنتی ، حمام های سنتی و حجامت در دستور کار قرار دارد.

استان همدان با یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت و داشتن ۹ شهرستان در حدود ۱۸۰۰ اثر تاریخی و گردشگری و طبیعی دارد.

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *