بلیط هواپیما سوئیت تبریز

بندر چابهار

۲۷ بهمن ۱۳۹۷بندر چابهار سیستان و بلوچستان چابهار

بندر چابهار به سبب قرار گرفتن در نزديكی منطقه استوايی، از تغييرات دمای اندکی در فصول مختلف سال برخوردار است. ‌بندر زيباي چابهار گرچه شايد در نخستين نگاه، ناحيه‌اي محروم وفاقد جاذبه‌هاي گردشگري و پيشينه تاريخي به نظر آيد؛ اما واقعيت آن است كه اين ناحيه داراي بهترين كرانه اقيانوسي كشور و معتدل‌ترين هواي جنوب كشور است.

گل‌فشان‌ها، سواحل صخره‌اي و زيبا، مساجد زيباي محلي، بافت سنتي و زندگي ديدني بلوچ‌ها با كپرهاي خود، درخت انجير معابد و آثار فراوان تاريخي از جمله جاذبه‌هاي توريستي بندر چابهار هستند.

بر اين اساس و با توجه به محسوس نبودن فصول پاييز و زمستان و باقی ماندن سبزی درختان در اين منطقه، فصول چهارگانه به فصل بهار تشبيه و منطقه به چهار بهار معروف گرديده است. نام چهاربهار رفته‌رفته به صورت چابهار تغيير شکل پيدا کرده است. چابهار جنوبی ترين شهر استان است كه در فاصله ۷۶۱ كيلومتری زاهدان قرار دارد.

اين شهر در زمان‌های قديم «بندر تيس» نام داشته و يكی ازمراكز مهم تجاری كرانه های دريای عمان به شمار می‌آمده است.خرابه‌های بندر‌تيس، در حال حاضر در۹ كيلومتری چابهار امروزی بر جای مانده است. اقتصاد شهرستان چابهار بر كشاورزی، ماهي‌گيری، دام‌داری و صنايع دستی استوار شده است.

در صورت نیاز به مسافرت و گردشگری در این بندر می توانید از تور چابهار استفاده کنید. فاراگشت مجری برگزاری تورهای ارزان و لحظه آخری بندر چابهار است.

اين منطقه هم اكنون به دليل دسترسی به آب‌های جنوبي ايران‌ و موقعيت‌خاص منطقه، بازرگانی مهم‌ترين فعاليت‌اقتصادی رايج در اين بندر شده است. مركبات، زيتون، موز، انبه، خرما، ‌نيشكر، صنايع دستی، ماهی و كالای خارجی از صادرت اين منطقه به شمار می رود.
چابهارمهم ترين بندر بازرگانی كرانه بلوچستان محسوب می شود و به واسطه مركزيت داشتن، محل ورود اجناس خارجی از نقاط مختلف و هم چنين از بنادر كوچكی است كه ميان جاسك و گواتر قرار گرفته اند. امام زاده غلام رسولي، مقبره شيخ شميل، روستاي تيس به همراه سواحل زيباي چابهار مهم‌ترين ديدني هاي شهرستان چابهار را تشكيل مي‌دهند.

بندر چابهار

بندر چابهار

بندر چابهار

بندر چابهار

 

بندر چابهار

بندر چابهار

 

نظر کاربران :

 • سید محمد حسینی

  چشمه های گل جوشان و تالاب لیپار که تالاب سرخ رو من براش مناسب میدونم از جاذبه های بی بدیل این شهر و بندر مهم تجاری ایران به حساب میاد.

  ۱۰ اسفند, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • سید محمد حسینی

  بندر چابهار یکی از بهترین بندرهای ایران هست و اگر از بالای دره به بندر نگاه کنید بی نظیر را تماشا می کنید

  ۱ اسفند, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • مهرنوش زاده رفیع

  چشمه های گل جوشان و تالاب لیپار که تالاب سرخ رو من براش مناسب میدونم از جاذبه های بی بدیل این شهر و بندر مهم تجاری ایران به حساب میاد.

  ۱۰ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • آرش واعظی

  بهترین بندر برای ماهی های تن است

  ۲۲ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *