بلیط هواپیما

بندر حماد دیلم

زمان مطالعه : 3 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۶ دی ۱۳۹۹

منطقه گردشگری و تفریحی جریزه و بندر حماد دیلم نماد منحصر به ‌فرد گردشگری شهرستان دیلم است. این جزیره به ‌دلیل سواحل ماسه‌ ای مخملین و جاذبه‌ های کم‌ نظیر طبیعی و تاریخی از اهمیت بسزایی در گردشگری استان بوشهر برخوردار است. حماد با طبیعت زیبا و بِکر، سایه سار درختان کهور، آرامش و سکوت جزیره، نرمی ماسه‌ های دست نخورده و غروب زیبای خورشید جلوه ‌ای وصف ناپذیر از خلقت خالق یکتا را برای دوستداران طبیعت ترسیم کرده است.این بندر با دو کیلومتر طول و ۵۰۰ متر عرض در کنار جزیره‌های مغدر و مورو با طبیعت سرسبز و چشم‌نواز خود محل رشد کهور اوکالیپتوس، بید، انجیر کنار و انواع دیگر گیاهان واقع است.

بندر حماد دیلم

بندر حماد از بنادر فعال دوره ساسانیان و اوائل دوره اسلام و از قطب‌های مهم اقتصادی در ساحل خلیج فارس بوده است.این بندر مانند مناطق حفاظت شده مند، حله و نایبند محل زندگی انواع جانوران خزندگان پرندگان آبزیان و دوزیستان است.در ساحل بندر حماد و اطراف آن انواع خرچنگ‌های رنگی و کوچک، صدف، گوش ماهی، حلزون و نوعی ماهی دوزیست با نام محلی دشلمبو زندگی می‌کند.

بندر حماد دیلم

بندر دیلم در حدود ۲۰۰ کیلومتری بندر بوشهر و شمال غربی استان بوشهر نزدیک مرز مشترک استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد. در ماه‌های آذر، دی و بهمن آب و هوای این بندرمعتدل و بقیه سال هوائی گرم و شرجی دارد. شهرستان دیلم دارای دو بخش مرکزی و امام حسن است. امام حسن دیلم از مراکز عمده فلات قاره و بهرگان محسوب می‌شود. همچنین تأسیسات مهم گازی در روستای سیاهمکان دیلم نقش مهمی در صنعت نفت و گاز دارد. از فرودگاه امام حسن در شهرستان دیلم به شهرهای تهران و شیراز پرواز وجود دارد.

بندر حماد دیلم

بندر حماد دیلم

بندر حماد دیلم

بندر حماد دیلم

بندر حماد دیلم

بندر حماد دیلم

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *