بلیط هواپیما

بخشی از موزه شهر سوخته در آتش سوخت

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۳ خرداد ۱۳۹۳

تاریخ خبر : ۱۳۹۳/۰۳/۰۳ – به گزارش خبرنگار مهر، موزه شهر سوخته شهرستان زابل صبح جمعه به دلیل اتصال سیم های برق دچارحریق شد و به رغم تلاش نیروهای اتش نشانی دچار آسیب جدی شد و در آتش سوخت.

فرماندار ویژه شهرستان زابل با بیان اینکه متاسفانه بر اثر آتش سوزی تالار اجتماعات این موزه به طور کامل تخریب و در آتش سوخته است در گفتگو با مهر اظهار داشت: به رغم اعزام به موقع نیروهای امدادی و آتش نشانی به محل این حادثه اما با توجه به مسافت ۶۰ کیلومتری و حجم حریق به وقوع پیوسته تلاش آتش نشانان تنها منجر به پیشگیری از سرایت آتش به بخش های دیگر شد و تالار آمفی تاتر این موزه به طور کامل در آتش سوخت.

هوشنگ ناظری بیان داشت: خوشبختانه در این حریق که پیش از ظهر امروز در این موزه اتفاق افتاد با تلاش نیروهای امدادی از سرایت آتش به بخش های دیگر جلوگیری شد و آسیبی به اشیای قیمتی و باستانی این موزه وارد نشد.

وی با اشاره به اینکه علت اصلی این حادثه توسط کارشناسان مربوطه در دست بررسی قرار دارد افزود: از آنجا که این آتش سوزی در روز تعطیل به وقوع پیوست خوشبختانه هیچ تلفات جانی این حادثه در بر نداشت.

به گزارش خبرنگار مهر، این مجموعه پژوهشی، اداری، رفاهی که در مقابل شهر سوخته قرار دارد دارای ساختمانی با زیربنای دو هزار و ۵۰۰ مترمربع و شامل بخش های مختلفی از جمله بخش اداری و کتابخانه، بخش پژوهشی، موزه، سالن آمفی تئاتر و سالن پذیرایی است.

در این موزه یافته‌های شهر سوخته شامل اشیای سفالی، سنگی، پیکرک‌ها، مهره‌ها و همچنین نمونه‌هایی از قبرهای به دست آمده از این محوطه باستانی با استفاده از اسکلت‌های باقیمانده در آن بازسازی شده و به نمایش گذاشته شده‌ است.

IMG18114425 بخشی از موزه شهر سوخته در آتش سوخت

IMG18484750 بخشی از موزه شهر سوخته در آتش سوخت

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *