رزرو هتل ایران بوم گردی

باغ پرندگان آستارا

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۴ فروردین ۱۴۰۱

باغ پرندگان آستارا در ورودی جاده آستارا ـ رشت در زمینی به مساحت یک‌هزار و ۵۰ متر مربع احداث شده‌است که در آن بالغ بر ۳۰۰ پرنده از ۶۰ گونه مختلف وجود دارد.باغ پرندگان آستارا به عنوان اولین باغ پرندگان شهرستان‌های ایران شناخته می‌شود که در سال ۱۳۸۶ در آستارا ساخته شد. از جمله پرندگان این باغ می‌توان به طاووس، قرقاول، طوطی، مرغ‌های تزیینی، سرسفید کاکلی، امپراتور، بلدرچین، کبک، بلبل، قناری، مینای سخنگو و مرغ عشق اشاره کرد. همچنین از میان قرقاول‌های مونال، فایربک، ترکاپان، سیلور، طلایی، سیون‌هو، شاهی، پرتغالی، سبز، گردن حلقه‌ای و کالج، گونه فایربک و مونال بیش از همه مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته‌است.

باغ پرندگان آستارا

تمام قرقاول‌های مذکور زینتی، خارجی و کمیاب‌اند و برخی از آن‌ها مانند مونا و فایربک در گیلان و سطح کشور به‌ندرت یافت می‌شوند. گفتنی است، در هر ماه به طور متوسط حدود ۵۰ گردشگر از روسیه، جمهوری آذربایجان، اوکراین و حتی عراق از باغ پرندگان آستارا بازدید کرده، اقدام به تهیه عکس و فیلم از گونه‌های کمیاب آن می‌کنند.

باغ پرندگان آستارا

باغ پرندگان آستارا

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

هتل های وان ترکیه
 

نظر کاربران :

  • محمد

    خیلی بزرگ و متنوع نیست ولی ارزش دیدن داره، البته من حدود دو سال قبل اونجا رفتم، انتظار بیشتری داشتم ولی خیلی بزرگ نبود با قفسهای تقریبا کوچیک، ولی در بین اونها پرنده های جالب زیاد بود.

    ۹ اسفند, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    جاباما