رزرو هتل ایران بوم گردی

باغ هنر شیراز

زمان مطالعه : 4 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۲ دی ۱۴۰۰

باغ هنر شیراز یکی از برترین پروژه های اجرا شده شهرداری در سال های اخیرمی باشد که می تواند مانند نگینی در پایتخت فرهنگ و هنر ایران بدرخشد. در این باغ تعدادی المان و اثر هنری مختلف قرار داده شده که در کنار آن هنرمندان شهرمان در غرفه های مختلف به عرضه هنر خود می پردازند که با استقبال مناسب شهروندان شیرازی و بخصوص جوانان روبرو شده است.شهرداری شیراز می تواند در ادامه این حرکت بسیار ارزشمند، علاوه بر گسترش دادن فضای این باغ. باغ های دیگری نظیر باغ کتاب، باغ فرهنگ، باغ سینما و تئاتر و … ایجاد کند .تا فضای شهر هرچه بیشتر به سمت فرهنگ و هنر سوق پیدا کند.

 باغ هنر شیراز

مشخصات باغ

شکل زمین یک مستطیل کشیده در جهت شرقی- غربی به طول ۲۰۰ متر و عرض ۴۰ متر می باشد. زمین باغ از شمال به باقیمانده باغات، از جنوب به پارک بعثت، از غرب به باغ عفیف آباد و در نهایت ضلع شرقی آن در مجاورت بلوار بعثت واقع گردیده است.

در گذشته این باغ تنها چند درخت نیمه جان و خشک انار داشته که با این تصمیم شهرداری درختان خشک جانی دوباره گرفتند. علاوه بر آن گیاهان مختلفی برای زیباسازی و فضا سازی به جمع درختان اضافه شدند. گیاهانی که هر کدام خواص دارویی منحصر به فردی را دارد در میان آلاچیغ ها دیده می شوند.

 باغ هنر شیراز

ویژگی های باغ هنر

ویژگی جذاب باغ هنر استفاده از آثار هنری جالب در یک فضای دنج و خوش آب و هوا و سرسبز است .که حال بازدید کننده را خوب و همه را به یک عکس یادگاری دعوت می کند. از همه مهم تر حضور هنرمندان شیرازی در غرفه های این باغ است. که مراحل خلق یک اثر هنری را از صفر تا صد آن می توانید به سادگی ببینید و لذت ببرید همچنین از صنایع دستی شیراز دیدن و خرید کنید.

به دلیل کمبود فضا و غرفه مخصوص هنرمندان تصمیم به گسترس مکان و احداث فاز دوم گرفتند. که با خریداری محیطی در نزدیکی باغ و باز سازی ۲ سال بعد در سال ۱۳۹۶ تاسیس شد مساحت آن به ۱۰ هزار متر مربع می رسید.

هنرمندانی که مایل هستند در باغ هنر فعالیتی داشته باشند لازم است تقاضای خود را در اختیار دبیرخانه باغ قرار دهند. تا پس از بررسی مکانی برای فروش و نمایش آن ها آماده شود. طبق آخرین اخبار ۱۶ غرفه برای نمایش، آموزش و فروش هنرمندان تعبیه شده است.

درب باغ هنر از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ شب به روی علاقمندان باز است. از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱ شب برنامه موسیقی سنتی برای مراجعه کنندگان در نظر گرفته شده است. براساس اطلاعات به دست آمده با هماهنگی مدیریت باغ بسته های کوچکی از گیاهان دارویی که در باغ کاشته شده به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد.

 باغ هنر شیراز

نحوه دسترسی

باغ هنر در بلوار بعثت، به طوری که ضلع جنوبی آن در مجاورت پارک بعثت. ضلع شرقی در کنار بلوار بعثت و ضلع غربی آن به باغ عفیف آباد ختم می شود واقع شده است.

 باغ هنر شیراز

 باغ هنر شیراز

 باغ هنر شیراز

 باغ هنر شیراز

 باغ هنر شیراز

 باغ هنر شیراز

 باغ هنر شیراز

 باغ هنر شیراز

 باغ هنر شیراز

 باغ هنر شیراز

 باغ هنر شیراز

 باغ هنر شیراز

 باغ هنر شیراز

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

هتل های وان ترکیه تراول ماگ
 

نظر کاربران :

 • الهام حاجی زاده

  باغ هنر ؟؟؟؟
  خیلی دوست دارم بدونم کجای شیرازه چون به عنوان یه شیرازی تاحالا اسمشم نشنیدم

  ۹ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • ارمان

  واقعا تاسیسات این باغ بی نظیره

  ۲۰ فروردین, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین