رزرو هتل تفریحات کیش

باغ اسکویی

۳۰ شهریور ۱۳۹۲

باغ اسکویی مربوط به اواخر دوره قاجار است و در شهرستان سبزوار، روستای ابارش واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۴۵۷۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

باغ و عمارت موسوم به اسکویی در فاصله ۴ کیلومتری غرب شهر سبزوار و در روستای ابارش واقع است . مجموع مساحت این مکان ده هکتار بوده و عمارت آن در میان باغ ساخته شده است . عمارت مزبور در دو طبقه ایجاد گردیده و مشتمل بر طبقه زیر زمین مشتمل بر هشتی ، حوضخانه ، آب انبار ، مطبخ ، بادگیرخانه و … می باشد و طبقه اول از فضاهای مانند تالار ستوندار شرقی و شمالی ، تالار پذیرایی ، حجره های نشیمن و … تشکیل شده است . از جمله عناصر تزئینی این بنا می توان به آجرکاریهای نمای بنا ، گچبری قسمتهای سرستونها ، طاق حوضخانه و نقاشی بر روی گچبریهای حوضخانه اشاره نمود . قدمت این باغ و عمارت میان آن متعلق به دوره قاجار و مالک آن نیز خاندان اسکویی است .

باغ اسکویی باغ اسکویی

تور اروپا
           
برو بالا
ادامه تحصیل در انگلستان
 

نظر کاربران :

  • تهرانی زاد

    اسکو یکی از شهرهای غربی استان آذربایجان شرقی و مرکز شهرستان اسکو است.اسکو یکی از قطب‌های مهم صنایع دستی و گردشگری در استان آذربایجان شرقی است.
    اسکو مرکز اصلی تجمع کارگاه‌های چاپ باتیک یا چاپ کَلاقه‌ای در استان آذربایجان شرقی و قطب اصلی این هنر-صنعت در کشور محسوب می‌شود.شهر اسکو به شهر باتیک در ایران شناخته می‌شود.
    روستای توریستی کندوان از روستاهای شهرستان اسکو است که این روستا در ۱۸ کیلومتری شهر اسکو واقع می‌باشد.

    ۶ خرداد, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *