رزرو هتل ایران بوم گردی

باغات جهانشیر

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۵ فروردین ۱۳۹۷

منطقه جهانشهر کرج که در روزگاری نه چندان دور پر از باغ و درخت بود به مدد توسعه شهرنشینی و کم لطفی مسئولان امروز به منطقه ای مرفه نشین در قلب کرج تبدیل شده که چیززیادی از باغات آن نمانده است، اما همان اندک بازمانده های طبیعت بکر کرج خودنمایی می کنند.

در همین شرایط نیز تلاش برای نابودی این باغات و تبدیل آنها ادامه دارد اما به هر حال برخی باغداران که در ویلای باغ خود سکونت دارند حاضر به تبدیل باغ ویلای خود به برج آپارتمانی نیستند.شهرداری کرج هم بخشی از باغات مثمر منطقه جهانشهر را حفظ کرده تا لااقل دلخوشی هر چند اندکی برای مردم ایجاد کنند و نشانه های سرسبزی و طراوت باغشهر کرج خودی نشان دهد.بسیاری از وسعت باغهای کرج که تا چندی پیش ریه های تنفسی شهر بودند امروز نیستند، اماهمانهایی هم که هستند نیازمند محافظت و مراقبت جدی مسئولان و توجه مردم هستند.

در نزدیکی پارکهای خانواده و تنیس که بخشی از باغات قدیمی جهانشهر در آنها هنوز باقیماندهتلاش برای تخریب باغات ادامه دارد.در برخی از این باغها با ایجاد کم آبی تعمدی و در برخی دیگر با قطع درختان تلاش می شود تا آنها نیز خشک شوند و بعد از مدتی با تغییر کاربری جای درختان آنها برج و ساختمان بکارند!پشت تالار لوتوس کرج نمونه بارز این مدعاست.

باغاتی که لودر از میان درختان آن بیرحمانه عبور کرده و درختان شکوفه کرده باغ در حسرت آبیاری باغبان سر به آسمان بلند کرده اند.نکته دیگر آنکه ساکنان مناطق کاظم آباد و جواد آباد که سکنه قدیمی منطقه هستند نیز دست به تخریب باغچه های خود زده اند و قصد دارند خود را همپای منطقه مرفه نشین شهر جلو ببرند.

جهانشیر 1 باغات جهانشیر

جهانشیر 2 باغات جهانشیر

 

 

جهانشیر 5 باغات جهانشیر

جهانشیر باغات جهانشیر

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

هتل های وان ترکیه تراول ماگ
 

نظر کاربران :

  • مهرنوش زاده رفیع

    زیبایی درختان پرشکوفه در بهار و سایه خنکای برگ های چنار در تابستان آن زمان که صدای پای نسیم در میان برگ های سرو موسیقی زیبای طبیعت رو آرام جان هر انسانی که در اینجا استراحت میکنه کرده.

    ۱۰ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین