رزرو هتل ایران بوم گردی

بازارچه مرزی پیرانشهر و تمرچین

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۹ تیر ۱۴۰۱

بازارچه مرزی پیرانشهر و تمرچین از مهمترین جاذبه های پیرانشهر است. مرزی بودن منطقه، پائین بودن قیمت ها و همچنین تنوع اجناس و مارک ها باعث شده است مسافران از این بازار برای خرید دیدن کنند.اين شهرستان نزديكترين شهر به مرز عراق است و دارای مبادلات گسترده اقتصادی و فرهنگی با شمال عراق می باشد كه اين امر منجر به ايجاد بازارچه مرزی تمرچين و بازارچه كالاهای خارجی با پاساژهای بسيار در قلب بافت شهر شده است.

بازارچه مرزی پیرانشهر

پیرانشهر یکی از شهرهای کردنشین استان آذربایجان غربی است که جمعیتی در حدود صد هزار نفر دارد. بدون شک شلوغ‌ ترین نقطه این شهر، بازارچه مرزی پیرانشهر است که در داخل شهر و در امتداد خیابان امام واقع شده است. این شهر بسیار نزدیک به مرز عراق و پایانه مرزی تمرچین قرار دارد و مبادلات گسترده ‌ای با کشور عراق در آن صورت می ‌گیرد. غیر از این بازارچه، بازارچه مرزی تمرچین نیز گزینه خوب دیگر برای کسانی است که به خرید علاقه دارند. پایانه مرزی تمرچین حدود ۱۰ کیلومتر با شهر پیرانشهر فاصله دارد.

در این منطقه انواع كالاهای خارجی از جمله لوازم خانگی، بهداشتی و صنعتی و … با قيمت و كيفيت مناسب به مصرف كنندگان عرضه مي گردد. این بازار در حال حاضر از فعالترین مرزهای کشور است و دارای ده ها مجتمع تجاری میباشد.

بازارچه مرزی پیرانشهر

 

بازارچه مرزی پیرانشهر

بازارچه مرزی پیرانشهر

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

هتل های وان ترکیه تراول ماگ
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین