رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳

ایران میزبان نخستین کنفرانس گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو

لینک این مطلب کپی شد!

تاریخ خبر : ۱۳۹۳/۲/۳۰ – معاون برنامه‌ریزی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران گفت: سلامت الکترونیک، تله‌مدیسین و موبایل health(استفاده از فناوری موبایل در سلامت) سه جزء مهم ICT در کشور هستند که کشور ما از این نظر در جایگاه مناسبی قرار ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمد جهانگیری در دومین کنفرانس “تله‌مدیسین و سمینار بیورزنانس و تشخیص‌های نوین پزشکی” که روز دوشنبه در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، با بیان اینکه برنامه تحول نظام سلامت از نظر اطلاع‌رسانی و بودجه موقعیت مناسبی را داراست، گفت: نظام سلامت در گذشته زمانی که در مرحله بودجه‌ریزی قرار می‌گرفت در رتبه‌هایی همچون چهاردهم جای داشت اما امسال برای اولین بار سلامت در کشور در اولویت سوم قرار گرفت و در این زمینه از رییس جمهور قدردان هستیم که نظام سلامت را در اولویت‌های اولیه کشور قرار داده است.

وی با بیان اینکه در زمینه برنامه طرح تحول نظام سلامت نقد بسیار است، افزود: برای طی کردن این مسیر باید از علم و تکنولوژی روز و یکپارچگی مدیریت استفاده کنیم که در این زمینه بدون استفاده از IT و ICT امکان یکپارچگی مدیریت در سطح ملی و بین‌المللی را نخواهیم داشت.

به گفته معاون سازمان نظام پزشکی ایران، اگر از موقعیت نظام سلامت به صورت بهینه استفاده نشود آسیب‌های جبران‌ناپذیری به کشور وارد می‌آید.

جهانگیری در ادامه با بیان اینکه اگر بزرگان علم در مفاهیم یک تکنولوژی به اشتراک نرسند جامعه سردرگم خواهد بود، اظهار کرد: مفهوم‌سازی تکنولوژی جدید به صورت اصول اولیه باید در دانشگاه‌ها انجام شود و اصول استفاده از این تکنولوژی‌ها در جامعه ثابت شود و در این راستا از موازی‌کاری‌ها جلوگیری و هم‌افزایی افزایش یابد.

وی اضافه کرد: معماری این موضوع بیشتر در دست محققان و پژوهشگران کشور است و کسانی که در مباحث IT فعالیت می‌کنند باید اولویت‌بندی را به نحو مطلوب انجام دهند.

جهانگیری در ادامه از برگزاری اولین کنفرانس گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو با حضور ۱۰ کشور در مرداد ماه سال جاری در مازندران خبر داد و گفت: همچنین مدیریت مرکز اطلاعات سلامت کشورهای اسلامی به ایران واگذار شده است که دبیرخانه این مرکز نیز در سازمان نظام پزشکی مستقر شده است.
IMG14452014 ایران میزبان نخستین کنفرانس گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *