جستجوی شهر به شهر :
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

تاریخ بروزرسانی :
۱۳ آذر ۱۴۰۲

در این مطلب ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس در خانه را آورده ایم .کریسمس یک مناسبت فرهنگی ، مذهبی و یک اتفاق تجاری است که آن را هر سال در تاریخ ۲۵ دسامبر جشن میگیرند. بیش از دو هزار سال است که مردم کشورهای گوناگون دنیا با سنت‌های گوناگون مذهبی و غیرمذهبی این روز زیبا را جشن می‌گیرند. پیروان مذهب مسیحیت هر سال در روز تولد حضرت عیسی (ع)، روز کریسمس را جشن می‌گیرند. در این روز مردم جهان به یکدیگر کادو می‌دهند، درخت کریسمس را تزئین می‌کنند و در مراسم کلیسا شرکت می‌کنند و در کنار خانواده و آشنایان شام می‌خورند.

تزئین درخت کریسمس حتی برای غیر مسیحی‌ها یک تفریح فوق‌العاده جذاب و دوست داشتنی است. معمولاً خرید تزئینات درخت کریسمس برای خیلی از خانواده‌ها بسیار هزینه‌بر است، اما ما به شما یاد می‌دهیم چطور با ایده‌های جالب و کم هزینه درخت کریسمس را تزیین کنید.

درخت کریسمس خود را انتخاب کنید

در اولین قدم از طراحی یک درخت کریسمس باید نوع و اندازه درخت کریسمس خود را مشخص کنید. برای این کار چند گزینه پیش روی شما قرار دارد. شما می‌توانید یک درخت کریسمس بزرگ سفارش دهید و درست مثل عکس‌ ژورنال‌های خارجی آن را در گوشه‌ای در کنار شومینه خانه‌تان بگذارید و با کمک اعضای خانواده آن را تزئین کنید. می‌توانید به جای درخت کاج طبیعی بزرگ، از یک درختچه کوچک استفاده کنید.به جای درست کردن درخت کریسمس با کاج، می‌توانید از درختچه‌های مصنوعی که در سایزها و مدل‌های مختلف در بازار یافت می‌شوند، استفاده کنید. هر چند که درخت‌های کریسمس آماده و تزئین شده نیز در بازار به فروش می‌رسد، اما همه جذابیت درخت کریسمس این است که آن را به سلیقه خودتان تزئین کنید. برای خرید درخت کریسمس به چند نکته توجه کنید:

درخت کریسمسی را انتخاب کنید که شکل مخروطی و زیبایی دارد.

درختی که برای کریسمس خریداری می‌کنید، باید صاف و بدون خم شدن در گلدان خود قرار بگیرد.

به تراکم برگ‌های درخت و همچنین رنگ و شادابی برگ‌ها توجه کنید.

رنگ تزئینات درخت کریسمس را انتخاب کنید

شما می‌توانید درخت کریسمس را به هر رنگی که دوست دارید، تزئین کنید. قبل از شروع تزئینات باید انتخاب کنید که چه رنگی را برای آن در نظر دارید. آیا این رنگ با سایر لوازم دکوراسیون که در اطراف درخت قرار می‌گیرند، همخوانی دارد؟ معمولاً بهتر است برای تزئین درخت کریسمس از رنگ‌های آبی، نقره‌ای، قرمز، سبز، طلایی و برنزی استفاده شود. اما به هر حال این موضوع کاملاً سلیقه‌ای است و شما می‌توانید هر رنگی را که دوست دارید، برای تزئین استفاده کنید.

درخت کریسمس ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

لوازم مورد نیاز برای تزئینات درخت کریسمس را آماده کنید

موضوع مهمی که روی ظاهر درخت کریسمس شما به شدت تأثیر می‌گذارد، نوع تزئیناتی است که برای آن استفاده می‌کنید. برای این کار ایده‌های زیادی وجود دارد. یکی از ایده‌های تزئین درخت کریسمس در خانه این است که از حباب‌های کریسمسی در کنار انواع آویزهای دست‌ساز و لوازم ظریف و عروسک‌های کوچک استفاده کنید.

عروسک نمدی ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

ایده تزئین درخت کریسمس با عروسک‌های پارچه‌ای

برای تزئین درخت کاج طبیعی بزرگ می‌توانید از چندین عروسک پارچه‌ای با نماد کریسمس استفاده کنید. برای این کار حتی می‌توانید خودتان این عروسک‌ها را با نمد و پارچه بسازید. اگر در خانه فرزند کوچک دارید، به سراغ عروسک‌های او بروید و عروسک‌های کوچک با تم رنگی مشابه را برای تزئین درخت کریسمس استفاده کنید.درست کردن بابانوئل‌های نمدی و آدم برفی با نمد نیز بسیار ساده است. تنها با کمی خلاقیت می‌توانید یک درخت کریسمس مصنوعی یا طبیعی خاص و جذاب طراحی کنید.

عروسک پارچه ای ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

ایده تزئین درخت کریسمس با توپ پینگ پنگ

به جای خرید لوازم گران‌قیمت تزئینات کریسمس می‌توانید خودتان انواع آویزهای خاص را در خانه آماده کنید. برای درست کردن این کاردستی برای تزئین درخت کریسمس می‌توانید توپ‌های پینگ پنگ را به چسب آغشته کنید و آن‌ها را داخل اکلیل فرو ببرید. می‌توانید توپ‌ها را رنگ کنید و به درخت آویزان کنید.ایده آسان تزئین کریسمس با توپ پینگ پنگ این است که با آن آدم برفی بسازید. برای این کار باید دو توپ را با چسب حرارتی روی هم بچسبانید. سپس با پارچه یا نمد قرمز برای آدم برفی‌تان کلاه و شال گردن درست کنید و برایش با ماژیک چشم و دهان بکشید. برای درست کردن بینی و دکمه‌ها هم می‌توانید از نمد استفاده کنید.

توپ پینگ پونگ 1 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

ایده تزئین درخت کریسمس با گل طبیعی

یک ایده جدید دیگر برای تزئین درخت کریسمس این است که از گل‌های طبیعی و رنگی برای طراحی درخت کریسمس استفاده کنید. برای این کار می‌توانید گل‌ها را با استفاده از سیم نازک گل‌سازی یا حتی بندهای کنفی و ریسه‌های رنگی به درخت کریسمس وصل کنید. برای این کار می‌توانید از چندین رنگ گل یا تنها یک رنگ خاص گل طبیعی استفاده کنید.

گل طبیعی ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

تزئین درخت کریسمس با میوه کاج

میوه کاج یکی از ارزان‌ترین و زیباترین چیزهایی است که می‌توانید با آن درخت کریسمس را تزئین کنید. برای این کار می‌توانید میوه درخت کاج را رنگ کنید یا آن را همان‌گونه با رنگ طبیعی در بخش‌های مختلف درخت آویزان کنید.

میوه کاج ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

تزئین درخت کریسمس با روبان قرمز

یکی از بهترین و ارزان‌ترین لوازمی که باید برای تزئین درخت کریسمس تهیه کنید، روبان قرمز است. می‌توانید با روبان قرمز چند عدد پاپیون درست کنید و آن را در بخش‌های مختلف درخت بچسبانید. می‌توانید روبان را روی درخت بپیچانید و آویزان کنید و آن را تزئین کنید.

روبان قرمز ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

تزئین درخت کریسمس با استفاده از سکه

به عنوان مدل تزئین درخت کریسمس می‌توانید سکه‌های طلایی یا نقره‌ای را با استفاده از چسب حرارتی به بندهایی برای آویز بچسبانید و سپس آن‌ها را روی درخت کریسمس آویزان کنید.

%name ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

ایده تزئین درخت کریسمس با ریسه

ریسه و چراغ‌های کوچک و رنگی برای تزئینات درخت کریسمس فوق‌العاده هستند. برای این کار می‌توانید ریسه را دور برگ‌های درخت بپیچانید و یا در صورت نیاز با استفاده از سیم مفتولی نازک آن را به شاخه‌های درخت وصل کنید. سپس نور ریسه‌ها را روشن کنید و از تماشای درخت کریسمس نورانی‌تان لذت ببرید.

ریسه ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

چگونه درخت کریسمس بسازیم؟

همیشه مجبور نیستید درخت کریسمس را از بیرون خریداری کنید. یکی از روش‌های خلاقانه تزئین درخت کریسمس این است که خودتان در خانه درخت کریسمس را درست کنید. برای این کار روش‌های مختلفی وجود دارد. در ادامه به جذاب‌ترین روش‌های درست کردن درخت کریسمس اشاره شده است.

با میوه کاج درخت کریسمس درست کنید

درخت کریسمس همیشه نباید خیلی بزرگ و جاگیر باشد. شما می‌توانید با استفاده از میوه کاج یک درخت کریسمس دوست داشتنی و کوچک درست کنید و از آن برای تزئین دکوراسیون یا حتی میز شام شب کریسمس استفاده کنید. برای این کار می‌توانید میوه کاج را با گواش سبز رنگ کنید. سپس روی آن پوم پوم‌های رنگی بچسبانید.

درخت کریسمس 4 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

برای زیباتر شدن این درخت دوست داشتنی می‌توانید یک ستاره طلایی با فوم اکلیلی درست کنید و آن را در قسمت بالای میوه کاج قرار دهید.

درخت کریسمس 5 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

با استفاده از مهره و سیم مفتولی درخت کریسمس درست کنید

برای درست کردن درخت کریسمس با سیم مفتولی و مهره باید مهره‌ها را داخل سیم کنید. سپس آن را به صورت مارپیچی حالت دهید. می‌توانید درخت مهره‌ای‌تان را روی یک تکه چوب برش خورده بچسبانید و روی آن یک ستاره هم نصب کنید.

درخت کریسمس 6 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

با لیمو ترش درخت کریسمس درست کنید

برای درست کردن یک درخت کریسمس رو میزی می‌توانید لیموها را به کمک یک سیم مفتولی یا چسب حرارتی به صورت هرمی داخل یک ظرف بچینید. سپس بین لیموها برگ سبز قرار دهید و این درخت لیمویی را برای تزئین روی میز بگذارید.

درخت کریسمس 7 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

با رزماری درخت کریسمس درست کنید

برای این کار باید یک اسفنج داخل گلدان قرار دهید. سپس شاخه‌های رزماری را داخل آن فرو کنید. رزماری‌ها را طوری بچینید که شکل مخروطی به خود بگیرند. سپس داخل گلدان را با خاک یا خزه پر کنید. می‌توانید شاخه‌های رزماری را همانند درخت کریسمس با ریسه و آویزهای رنگی تزئین کنید.

درخت کریسمس 8 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

با نمد درخت کریسمس درست کنید

اگر دستی بر هنر داشته باشید می‌توانید با استفاده از نمد یک درخت کریسمس بزرگ درست کنید و آن را با انواع آویزهای نمدی تزئین کنید. سپس درخت‌تان را در یک طرف خانه آویزان کنید و از تماشای آن لذت ببرید.

درخت کریسمس 9 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

از چوب برای ساخت درخت کریسمس استفاده کنید

روش‌های جالب زیادی برای درست کردن درخت کریسمس با استفاده از چوب وجود دارد. می‌توانید با استفاده از چوب یک درخت طراحی کنید و سپس آن را برای سال نوی میلادی تزئین کنید.

درخت کریسمس 30 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

درخت کریسمس 3 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

 

توپ پینگ پونگ ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

 

 

 

 

 

 

 

 

درخت کریسمس 11 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

درخت کریسمس 12 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

درخت کریسمس 13 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

درخت کریسمس 14 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

درخت کریسمس 15 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

درخت کریسمس 17 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

درخت کریسمس 18 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

درخت کریسمس 19 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

درخت کریسمس 20 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

درخت کریسمس 21 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

درخت کریسمس 22 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

درخت کریسمس 23 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

درخت کریسمس 24 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

درخت کریسمس 25 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

درخت کریسمس 29 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

 

درخت کریسمس 31 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

درخت کریسمس 1 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

درخت کریسمس 2 ایده هایی برای تزیین درخت کریسمس

 

 

 

 

 

 

 

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[امتیاز: 0 میانگین: 0]
           
برو بالا
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخت جمشید روستای کندوان زیبایی های گیلان سد شاه عباسی طبس اماکن دیدنی یزد