رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

اقامتگاه بوم گردی اکو موزه شنیوب

اشتراک گذاری

اقامتگاه بوم گردی اکو موزه شنیوب در پارسیان عسلویه واقع شده است .اگر پس‌از گشت‌وگذار در جاهای دیدنی پارسیان، روستای گردشگری زیارت و همچنین جاهای دیدنی عسلویه، قصد شب‌مانی نزدیک سواحل نیلگون خلیج‌فارس را داشتید، می‌توانید به اقامتگاه بوم گردی شنیوب بروید.شنیوب فقط یک اقامتگاه بومگردی نیست،بلکه یک اکوموزه زنده از زندگی ساحلی و صید و صیادی هم هست.

اقامتگاه بوم گردی اکو موزه شنیوب اقامتگاه بوم گردی اکو موزه شنیوب

سازندگان این اقامتگاه، نام آن را از اسم یک‌گونه خرچنگ گرفته‌اند. خرچنگ‌های کوچک و فرز و سریعی که در سواحل خلیج‌فارس پیدا می‌شوند و به آن‌ها «خرچنگ ارواح» گفته می‌شود، در اینجا با نام شنیوب شناخته می‌شوند. ازجمله ویژگی‌های این نوع خرچنگ بامزه و بانمک، زندگی دسته‌جمعی آن‌هاست.
اقامتگاه بومگردی شنیوب در شهرستان پارسیان استان هرمزگان واقع شده است. بومگردی شنیوب خانه اتی قدیمی و با صفا با معماری محلی و سقف های چوبیست که در مجاورت دریا قرار دارد.

اقامتگاه بوم گردی اکو موزه شنیوب  اقامتگاه بوم گردی اکو موزه شنیوب

دیوار حیاط این اقامتگاه امواج دریا است. . اقامتگاه بوم گردی شنیوب بندر زیارت شهرستان پارسیان، ازجمله معدود اقامتگاه‌های سنتی این حوالی در غرب هرمزگان و شرق استان بوشهر است.حدوداً از پنج سال پیش، خدمات‌دهی اقامتگاه شنیوب شروع شد. این اقامتگاه به سبک و سیاق خانه‌ای سنتی همانند خانه‌های ساحل‌نشینان این منطقه از حاشیه کناری خلیج‌فارس ساخته شده است.

در اکو موزه شنیوب می‌توانید هر آنچه در طول زندگی ساحل‌نشینان و شغل صیادی می‌گذرد از نزدیک ببینید و تجربه کنید.مسافران می توانند طلوع زیبای آفتاب را نظاره گر صیادانی باشند که از صید برگشته و با کمک خانواده خود در حال جدا کردن ماهی ازتور هستند،لذتی متفاوت که در کمتر اقامتگاهی می توان شاهد آن بود.

اقامتگاه بوم گردی اکو موزه شنیوب  اقامتگاه بوم گردی اکو موزه شنیوب

چای ذغالی و نان تازه ای که از تنور گرم شنیوب بیرون می آید،صبحانه ای دل انگیز را در کنار ساحل برای شما به ارمغان می آورند.به‌طورکلی اقامتگاه شنیوب را می‌توان به دو بخش تقسیم‌بندی کرد. فضای سربسته آن که محل پذیرایی و اقامت مهمانان است و فضای حیاط آن که با ساختن کپرهای زیبایی رو به ساحل برای لذت بردن از هوای دریا فضاسازی شده، این دو بخش را تشکیل داده‌اند. کپرها با شاخه و برگ درخت نخل به‌صورت یک نیم استوانه ساخته‌شده‌اند و در زیر بعضی از آن‌ها یک ننو قرار دارد تا مهمانان این اقامتگاه با دراز کشیدن درون آن بتوانند از هوای ساحل لذت ببرند یا صحنه‌های زیبای طلوع و غروب خورشید را درکنار خلیج‌فارس به نظاره بنشینند.

اقامتگاه شنیوب شامل:یک اتاق ۹ متری با ظرفیت ۴ نفریک اتاق ۱۲ متری با ظرفیت ۱۰ نفریک اتاق ۲۴ متری با ظرفیت ۱۰ نفربه دلیل قرارگرفتن اقامتگاه در یک منطقه گرم نیازی به گرمایش نداردسرمایش هر اتاق به وسیله کولر گازی تامین میشودآشپزخانه برای پخت غذا است و برای استفاده مهمانان نیستwifi رایگان داخل مجموعهکمپ برای غذاخوری و اقامت مهمانان مورد استفاده است که لب ساحل خلیج فارس قرار داردیک حمام و ۲ سرویس ایرانی در محوطه بیرونی اقامتگاهیک حمام داخل اقامتگاهسفارش انواع غذاهای محلی پذیرفته میشود. اتاق وی‌آی‌پی بهترین اتاق شنیوب است. این اتاق دارای منظره رو به ساحل است و ظرفیت پذیرش از چهار مهمان را دارد. از اسپیلت هیت ـ کول برای تنظیم دمای این اتاق استفاده می‌شود. اتاق دوم با نام اتاق شمالی معرفی می‌شود و ظرفیت پذیرایی از شش نفر به‌صورت هم‌زمان را دارد. این اتاق روبه‌دریا نیست و کولر آن پنجره‌ای است.

اقامتگاه بوم گردی اکو موزه شنیوب  اقامتگاه بوم گردی اکو موزه شنیوب
کپرهای موجود در محوطه فضای لذت بخشی را برای دوره همنشینی های گردشگران است. کمپ برای غذاخوری و اقامت مهمانان مورد استفاده است که لب ساحل خلیج فارس قرار دارد.

باوجود کوچکی این اقامتگاه و واقع‌شدن درجایی محروم، شنیوب را می‌توان یک اقامتگاه فول‌آپشن ازلحاظ امکانات رفاهی گردشگری دانست.
مهم‌ترین خدمتی که در شنیوب ارائه می‌شود، خدمات تور گردشگری آن است که انواع آن به تفکیک معرفی می‌شود. موسیقی محلی شنیوب، با نواختن نی همبون همراه است که اگر قصد دارید از موسیقی دیگری همچون عود لذت ببرید، امکان رزرو آن نیز وجود دارد.
اگر برای سالگرد ازدواج به‌دنبال سورپرایزی ویژه هستید یا علاقه دارید حناگذاری بندری را تجربه کنید و در این رابطه مستندهایی بسازید، در شنیوب مراسم ازدواج محلی برایتان برگزار می‌کنند و برای دیگر خواسته‌هایتان نیز امکانات خوبی وجود دارد.
تورهای گردشگری شنیوب: این نمونه تورها برای بازدید از مناطقی همانند تنگه چله، تنگه آب دبه و شوتاریکو، تنگه درزو، سواحل نایبند، سواحل گردنه عشاق، سواحل مقام، چشمه باغو، غار گری کنار (گیری کنار)، سنگ سه لت و خیلی دیگر از جاهای دیدنی این منطقه خدمات‌دهی می‌کند.

نحوه دسترسی به اقامتگاه بوم گردی اکو موزه شنیوب

آدرس: ساحل خلیج فارس هرمزگان- پارسیان- بندر توریستی زیارت-اقامتگاه بومگردی شنیوب

اقامتگاه بوم گردی اکو موزه شنیوب  اقامتگاه بوم گردی اکو موزه شنیوب

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *