رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۱۹ آذر ۱۳۹۳

آکواریوم جزیره کیش

لینک این مطلب کپی شد!

خلیج فارس از نظر تنوع و تعداد موجودات آبزی، یکی از مهم‌ترین پهنه‌های آبی در جهان محسوب می‌شود از این رو گردشگرانی که به جزیره کیش سفر می‌کنند، می‌توانند با غواصی در داخل آب‌های شفاف و زلال نقاط مختلف جزیره، انواع ماهی‌ها و آبزیان دیگر را مشاهده کنند. اما افرادی که امکان غواصی در زیر آب و دیدن ماهی‌های رنگارنگ زیبا و بعضاً عجیب را در محیط طبیعی ندارند، می‌توانند به ساختمان کانون هنر کیش واقع در خیابان فردوسی این جزیره و در مجاورت بوستان آهوان مراجعه نمایند.

در این مرکز، آکواریومی با حجم ۲۰ هزار لیتر وجود دارد که در آن نزدیک به ۷۰ نوع ماهی‌ تزئینی شامل ماهی‌های زیبا و شگفت‌انگیز آب‌های شور و شیرین نگهداری می‌شوند.

علاوه بر این، در بخش دیگری از ساختمان کانون هنر کیش نمایشگاهی برای مشاهده خزندگان راه‌اندازی شده که در آن بیش از ۱۰۰ گونه خزنده از خانواده مارسانان از جمله مارهای عظیم بوآ، پیتون آفریقا و آمازون، مارپرنده تایلند و همچنین سوسمار ایگوانا ماداگاسکار، عقرب سیاه امپراتور آفریقا و عنکبوت‌های بزرگ و پرنده‌خوار برزیلی نگهداری می‌شوند و علاقه‌مندان به خزندگان می‌توانند با مراجعه به این نمایشگاه، دانستنی‌های مفیدی در خصوص این جانداران به دست آورند.

لازم به ذکر است که در کانون هنر کیش، امکانات وسیعی برای برپایی نمایشگاه‌های اختصاصی هنری ندارک دیده شده که در اختیار هنرمندان داخلی قرار می‌گیرد.

aquarium-kish-island آکواریوم جزیره کیش

aquarium-kish-island2 آکواریوم جزیره کیش

aquarium-kish-island3 آکواریوم جزیره کیش

aquarium-kish-island4 آکواریوم جزیره کیش

aquarium-kish-island5 آکواریوم جزیره کیش

aquarium-kish-island6 آکواریوم جزیره کیش

aquarium-kish-island7 آکواریوم جزیره کیش

aquarium-kish-island8 آکواریوم جزیره کیش

art-center-of-kish-island آکواریوم جزیره کیش

           
 

نظر کاربران :

 • رها مسعودی

  آکواریوم کیش بی نظیر بود… خیلی خوب اجراش کرده بودن … ماهی هایی ک توش بودن عالی بود… واقعا باید تحسینشون کرد ک انقدر محکم ی طرح رو اجرا میکنند

  ۸ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • علی طاهرخانچی

  ماهی های بسیار زیبا و بی نظیری و من فکر نمیکرد این تا این حد جذاب و عجیب باشند.

  ۵ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *