آثار باستانی مشگین شهر مرمت می شوند | جاهای دیدنی ایران
بلیط هواپیما تور خارجی

آثار باستانی مشگین شهر مرمت می شوند

تاریخ انتشار خبر :دوشنبه 21 خرداد 1397
2018-06-11

به گزارش ایرنا ، نادر فلاحی روز دوشنبه در آیین معارفه سرپرست جدید اداره میراث فرهنگی مشگین شهر افزود: مشگین شهر به لحاظ برخورداری از جاذبه های متعدد و متنوع طبیعی، تاریخی، فرهنگی و باستانی سالانه میزبان هزاران گردشگر است و توانسته پاسخگوی سلایق مختلف گردشگران باشد.
او اظهار کرد: به واسطه تعدد آثار ، گردشگری به عنوان اصلی ترین محور توسعه شهرستان مشگین شهر تعیین شده و این اداره کل نیز برنامه های ویژه برای این منطقه در دستور کار دارد.
وی گفت: از جمله جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی در این شهرستان مورد تاکید است و انتظار می رود مسئولان شهرستان نیز از این مهم حمایت کنند.
او اضافه کرد: مشگین شهر از صنایع دستی نیز بی نصیب نبوده و لازم است با هدف رونق اشتغال در این منطقه به تولید کیفی، بازاریابی و برندسازی صنایع دستی توجه ویژه شود.
در این آیین با معرفی ایمانعلی ایمانی به عنوان سرپرست جدید اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مشگین شهر از خدمات محرم جعفری رئیس سابق این اداره تجلیل شد.
شهرستان مشگین شهر با 155 هزار نفر جمعیت در 90 کیلومتری شمال غربی اردبیل دارای آثار تاریخی متعدد از جمله قلعه قهقهه ، کاروانسرای قانلی بولاغ ، مقبره سیدسلیمان فخرآباد ، کهنه قلعه ، چند حمام قدیمی و آب های گرم معدنی شابیل و قینرجه است.
ده ها اثر باستانی و نیز سایت تاریخی شهر یئری با ده ها پیکره سنگی با حدود هشت هزار سال قدمت در این شهرستان واقع شده است.

آثار باستانی مشگین شهر مرمت می شوند

PDFPrint
دسته بندی :
برچسب ها :
جاجیگا تور

مطالب مرتبط :

در حال بارگزاری...

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.