رزرو هتل فضاگشت
۱۰ بهمن ۱۴۰۲

آتشکده سپرو نایین

اشتراک گذاری

آتشکده سپرو آتشکده ای است که برفراز شیرکوه در روستای سپرو در ۳۰ کیلومتری شمال غربی شهر نایین قرار داشته‌است. این آتشکده که در گویش محلی از آن باعنوان چهاردری یاد می‌شود در لیست آثار باستانی مربوط به عهد ساسانیان ثبت شده است. اخیرا” بودجه‌ای به ترمیم وبازسازی آن اختصاص یافته ودرحال بازسازی می‌باشد تا از فروپاشی آن جلوگیری به عمل آید. این مکان تاریخی در ۱۲ بهمن ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۷۲۲۲ به ‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است.

آتشکده سپرو

اجاره خودرو

آتشکده سپرو،‌ در روستای سپرو در ۳۰ کیلومتری شمال ‌غرب شهر نایین بر فراز شیرکوه جا خوش کرده است. این آتشکده که مردم محلی به آن «چهاردری» نیز می ‌گویند، در لیست آثار باستانی متعلق به دوران ساسانیان ثبت شده و مرمت شده است.

سهیل و سپرو یک منظومه روستایی هستند که از ظرفیت‌ های طبیعی و تاریخی بالایی برای گردشگری برخوردارند، قدمت این روستا در چهارطاقی باشکوه ساسانی کوه‌ شیر نهفته، قلعه کوه ‌شیر راز حاکمان قدیمی منطقه را دل خود پنهان کرده، مزرعه زرشک نمونه یک مزرعه اختصاصی در قدیم را به رخ می‌ کشد، غار اژدها کوه ‌شیر نوری در قلب تاریکی و بهشتی برای عاشقان ماجراجو است. اینها تنها بخشی از ظرفیت ‌های گردشگری سهیل و سپرو است.

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *