رزرو هتل ایران بوم گردی

آبگرم قوچارک

۱۷ مهر ۱۴۰۱

آبگرم قوچارک یا قوچرک Qucherak واقع در شهر اهرم از توابع شهرستان تنگستان و از نقاط دیدنی استان بوشهر در جنوب ایران است. این چشمه دارای خواص درمانی بوده و مورد توجه گردشگران است.چشمه‌ آبگرم یا چشمه‌ گرمایی مکانی هستند که دمای آب آن از دمای محیط بالاتر است و به صورت مداوم آب گرم یا داغ از زمین خارج می‌ شود. این چشمه ‌ها با توجه به ساختار زمین شناسی منطقه، دارای املاح متفاوتی هستند. این املاح می ‌تواند شامل یون‌ هایی نظیر لیتیوم، کلسیم، گوگرد و… باشند. در برخی از چشمه‌ ها به دلیل درصد بالای مواد حل شده‌ معدنی آب، عده ‌ای از افراد از آنها استفاده‌ درمانی می ‌کنند. اصولا خواص درمانی چشمه‌ های آب گرم و آب‌ های معدنی به عوامل گوناگونی مانند خواص فیزیکی، شیمیایی، درجه‌ حرارت و گازهای مختلف رادیواکتیویته وابسته است. همچنین زندگی، تفریح و گذرندان اوقات فراغت در محیطی سالم و به دور از هر گونه آلودگی در بهبود بسیاری از بیماری ‌ها موثر است و به روند درمان سرعت می ‌بخشد.

آبگرم قوچارک

چشمه‌ آبگرم قوچرک از شکاف سنگهای آهک مارنی که گونه ‌ای خاک کلسیم کربنات است که درون خود چندین نوع مواد معدنی و آراگونیت (کانی کربناتی) دارد، از زمین خارج می‌ شود. آب این چشمه شامل سولفات، کلسیم و حاوی مقدار زیادی منیزیم، کلرور سدیم و لرم است. از این چشمه ‌های آبگرم برای درمان بیماری ‌های پوستی، تنفسی، تسکین اعصاب، درد مفاصل و… استفاده می شود.

تور اروپا

رفتن به چشمه ‌های آبگرم می ‌تواند سلامتی جسمی و روحی شما را افزایش دهد. اما باید بدانید که بخارهای سمی (گوگردی) و مواد شیمیایی اگر از حداقل مقدار بیشتر باشد برای شما مشکلاتی را به وجود می‌ آورند. از تکرار مداوم استفاده از آبهای معدنی پرهیز کنید. زیرا امکان تطابق بدن با یون‌ ها زیاد است. افرادی که نارسایی قلبی، بیماری‌ های عفونی یا زخم‌ های باز وسیعی دارند بهتر است از چشمه ‌های آب گرم استفاده نکنند و در صورت استفاده حتما و حتما جوانب احتیاط و بهداشت را رعایت بفرمایند. همیشه سعی خود را بکنید که نسبت به مقدار املاح موجود در چشمه‌ های آبگرم آگاهی و اطلاعاتی کسب نمایید و سپس از آ‌نها استفاده کنید.

در شهر اهرم چشمه‌ های آبگرم دیگری نیز وجود دارند مانند چشمه‌ آبگرم اهرم، چشمه‌ آبگرم میراحمد و… برای رفتن به این چشمه‌‌ های آبگرم برای خود یک دست لباس اضافی و تمیز بردارید و همچنین حوله‌ ای شخصی به همراه داشته باشید. اگر فرصت داشتید می‌ توانید بعد از آبتنی در چشمه‌ آبگرم قوچارک به بازدید قلعه‌ کلات اهرم که متعلق به اواخر دوره‌ قاجار می ‌باشد، بروید و از دیدن این قلعه‌ تاریخی لذت ببرید.

نحوه دسترسی به آبگرم قوچارک

بوشهر، تنگستان، پنج کیلومتری جنوب شرقی شهر اهرم. این چشمه‌ در مسیر جاده‌ بوشهر به بندرعباس قرار دارد.

           
برو بالا
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین