بلیط هواپیما سوئیت تبریز

آبگرم فلکده

زمان مطالعه : 3 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۸ فروردین ۱۴۰۰

آبگرم فلکده یا همان آبگرم معدنی فلکده تنکابن در لیره سر قرار دارد، مسیر آن از سه راهی خرم آباد در داخل شهر تنکابن و قبل از پل چشمه کیله آغاز و پس از عبور از شهر خرم آباد به دو راهی لتاک می رسد، از این محل پس از عبور از پل به فاصله اندک دو راهی سه هزار و لیره سر وجود دارد که از این محل جاده بصورت خاکی ادامه پیدا می کند کل فاصله تنکابن تا روستای سنتی فلکده ۳۳ کیلومتر است. آب گرم با درجه حرارت متوسط در کنار رودخانه لیرسر و یک چشمه آب سرد به همراه جنگل های انبوه و کوه های پوشیده از درخت برای اجرای تور و گروه های مختلف توریستی بسیار جالب است. چشمه آبگرم معدنی فلکده به سبب دارا بودن خواص درمانی و تنوع زیستی به خصوص گیاهی بستر مناسبی برای گردشگری است.

روستای فلکده تنکابن

همانطور که گفته شد روستای لیره سر در مسیر قرار دارد جنگل های زیبا و بکر لیره سر می تواند تجربه خوبی برای شما پیش از رفتن به آبگرم فلکده باشد

نحوه دسترسی به آبگرم فلکده

فلکده در فاصله ۳۵ کیلومتری جنوب تنکابن و در بخش خرم آباد قرار گرفته است. برای رسیدن به فلکده، باید از شهر تنکابن راهی خرم آباد شد و تا قلعه گردن رفت تا به جاده دو هزار رسید. در ادامه، جاده دو هزار را به سمت جنوب ادامه میدهید تا به دو راهی جاده سه هزار – روستای لیره سر برسید. روستای لیره سر در فاصله حدودا ۷ کیلومتری شمال روستای فلکده قرار دارد. مسیر لیره سر را پیش بگیرید تا به ایست بازرسی جنگل‌ بانی برسید. ادامه مسیر دسترسی به روستا خاکی و برای رانندگی کمی نامناسب است. به همین دلیل پیشنهاد میکنیم فاصله ۷ کیلومتری روستای لیره سر تا فلکده را به صورت پیاده از دل این جاده جنگلی، پیمایش کنید و از زیبایی محیط پیرامون نهایت لذت را ببرید.

آبگرم فلکده

falkadeh-1366807850 آبگرم فلکده

-فلکده-1389626732 آبگرم فلکده

-لیرسر-1389626732 آبگرم فلکده

-لیره-سر-1389626732 آبگرم فلکده

 

آّبگرم فلکده

           
ما را در اینستاگرام فالو کنید

لینک های مرتبط :

رزرو هتل instagram
 

نظر کاربران :

 • محمد

  منطقه ای آرام که امیدوارم مثل مناطق دیگر شمال به گند کشیده نشه

  ۱۰ اسفند, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • الهام حاجی زاده

  این آبگرم هست ولی چون دسترسیش سخته و در چنگل هست و وقتی به جای همواری میرسه دماش سرد میشه و دیگه جنبه درمانی نداره

  ۱۰ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • محمد

  طبیعت بسیار بکر ولی متاسفانه جاده دسترسی خاکی و شیبدار و غیر مناسب برای خودرو های سواری

  ۸ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *