بلیط هواپیما سوئیت تبریز

آبشار گریت

زمان مطالعه : 3 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲۲ مرداد ۱۳۹۶

آبشار گریت در روستای گریت در فاصله ۵۰ کیلومتری شهرستان خرم آباد و در ۳۰ کیلومتری ایستگاه راه‌آهن سپید دشت در دره‌ای خوش آب و هوا و پوشیده از درختان انبوه بلوط قرار دارد. فاصله این آبشار تا بخش پاپی روستای گریت حدود یک ساعت پیاده روی می باشد . این آبشار از جاذبه های طبیعی و گردشگری دیدنی استان لرستان محسوب می گردد. تا کنار آبشار جاده ماشین رو وجود دارد. ارتفاع آبشار ۱۵ متر و عرض تاج آن ۱۷ متر است.
این آبشار در گویش محلی به « تاف هفت چشمه » معروف است . پوشش جنگلی اطراف آبشار را در ختان بلوط ، زالزالک و مو وجود دارد .

آبشار زیبای گریت در نزدیکی خرم آباد با ارتفاع ۱۵ متر از جاذبه های طبیعی و دیدنی لرستان که پوشش جنگلی اطراف آبشار را درختان بلوط ، زالزالک و مو تشکیل می دهند.

منطقه گریت دارای زمستانهای برفی و سرد و بهار و تابستان خنک، معتدل و بسیار سرسبز و چشم‌نواز می‌باشد. مالکیت اراضی منطقه در اختیار منابع طبیعی و بخشی نیز در اختیار روستاییان ساکن منطقه‌است.

این آبشارها در مسیر عبور رودخانه ترس گریت به طرف رودخانه سزار بر اثر عبور از ناهمواریهای منطقه و مسیر عبور رودخانه ترس بوجود آمده‌است. در فصل بهار و ابتدای تابستان در اطراف آبشار و دامنه ارتفاعات منطقه گل‌های فراوان و زیبا به همراه پوشش گیاهی و جنگل انبوه درختان بلوط، زیبایی خاصی به منطقه می‌دهد و چشم‌انداز زیبایی را در برابر چشم بینندگان قرار می‌دهد. ارتفاع متوسط این آبشارهای سه‌گانه ۱۵ متر است

راه دسترسی

– جاده آسفالت خرم‌آباد به سپیددشت و سپیددشت به سمت ایستگاه راه‌آهن تهران به جنوب خرم‌آباد از طریق جاده آسفالت از شهر سپیددشت به سمت خرم‌آباد می‌باشد.

– مسیر دیگر آن از طریق محور خرم‌آباد به بروجرد و کیلومتر ۱۵ این جاده از خرم‌آباد به سمت بروجرد از طریق محور خرم‌آباد – سپیددشت می‌باشد.

آدرس: کیلومتر ۱۵ جاده خرم آباد- بروجرد

 آبشار گریت

 آبشار گریت

 آبشار گریت

 آبشار گریت

 آبشار گریت آبشار گریت

 آبشار گریت

 آبشار گریت

 آبشار گریت

           
چاپ

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

 • حمید مجد

  مطلب کافی بود

  ۱۱ خرداد, ۱۳۹۶ پاسخ دادن
 • عمو

  سلام…بنظرشماهمچین مکان زیبای بایدبخاطرتب گنج ودفینه یابی که متاسفانه سایتهای فراوان وطنی راهکارمیدن خیلی راحت تیکه تیکه بشه ……میراث فرهنگی کجاست الان دوگروه ازسردبودن هواونبودگردشگراستفاده کردن دارن صخره های نزدیک ابشاروشخم میکنن ….واقعامیراث باید میراث بمونه بااین نظارت کردن بی نظارت

  ۱۸ اسفند, ۱۳۹۵ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  حداکثر سایز عکس : 2 مگابایت.