رزرو هتل ایران بوم گردی

آبشار معدن لردگان

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲۵ مرداد ۱۴۰۱

آبشار معدن لردگان در موقعیت جغرافیایی E505441 N314258 در استان چهارمحال و بختیاری واقع است. آبشار معدن نیز یکی دیگر از آبشارهای پرآب این منطقه است که در نزدیکی روستای معدن و در میان صخره های کوهستانی منطقه واقع شده است. ایلامی ها در استخراج فلزات تبحر داشته اند . یکی از معادن مس آنها در روستای معدن در لردگان و معدن کبالت یکی از معادن استراتژیک دنیاست .

معدن 1 آبشار معدن

این روستا در فاصله پنجاه کیلومتری شمال لردگان واقع است. استان چهارمحال و بختیاری به واسطه واقع شدن در میان کوه های زیبای زاگرس و برخورداری از رودهای پرآب خروشان، دارای بکرترین و نادرترین مناظر طبیعی ایران است. منطقه طبیعت گردی ارمند با عبور از روستای دوپلان در این مسیر آغاز و مسیر انتهای این مسیر با روستای معدن در این استان خاتمه می یابد. روستای دو پلان از جمله روستاهای لردگان  است که در این مسیر با وجود عبور رودخانه کارون کمپینگ رفتینگ، فعالیتهای ورزشی بانجی جامپینگ (سقوط آزاد ) از دره عمیق که در روستای دوپلان وجود دارد صورت می گیرد.بعد از این روستا مسیر تاریخی دز پارت که این راه قدیمی ترین ایل راهه منطقه است مشاهده می شود و قدمت این ایل راه به دوره اتابکان می رسد که محل عبور قسمیتی از عشایر بختیاری است. در این منطقه، منطقه حفاظت شده سبز کوه بین شهرستانهای لردگان، بروجن و اردل واقع شده که سیمای منطقه کاملا کوهستانی است.

معدن 2 آبشار معدن

معدن 3 آبشار معدن

معدن آبشار معدن

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

 • مسافر

  معدن جز روستاهای ناغان واردل به حساب میاد .بعدشم این روستا نرسیده به روستای دوپلان و راهش جدا میشه به طرف روستاهای دورک اناری. که تو این مسیر ابشار تیدون ابشار دره عشق و معدن …….هست

  ۲۹ مهر, ۱۳۹۶ پاسخ دادن
 • سیدرضا رفیعی

  تا چند سال پیش که این روستا بخشی از شهرستان اردل بود مگه این که اخیرا به لردگان پیوسته باشه

  ۱۲ مرداد, ۱۳۹۶ پاسخ دادن
  • عیسی لطفی معدنی

   سلام.خیر روستای معدن یکی از روستاهای دهستان مشایخ از بخش ناغان و شهرستان کیار میباشد .این روستا ۱۶۰۰نفر جمعیت دارد و ساکنان این روستا و شش روستای مجاور از طایفه شیخ منگشتی ایل کیانرثی چهارلنگ بختیاری هستند .

   ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۹

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین