رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

آبشار شیطان کوه ، شاه نشین لاهیجان

اشتراک گذاری

آبشار شیطان کوه ، از جاذبه های گردشگری لاهیجان، مقصدی جذاب و زیبا برای تمام کسانی است که به سمت شمال کشور سفر کنند. جاذبه های گوناگونی در این منطقه وجود دارد که گردشگران می توانند در تمام طول روزشان حسابی سرگرم شوند. این کوه زیبا در امتداد سلسله ی جبال البرز قرار گرفته و از پایین تا بالای کوه منظره ای سرسبز را خواهید دید. زمانی که به این منطقه رسیدید سعی کنید ماشین تان را در محوطه ی شیطان کوه پارک کنید و خود را برای گذر از مسیری پوشیده از درختان آماده نمایید. و از مسیری پلکانی که با درختان انار و گردو مزین شده بالا می روید تا به بام لاهیجان برسید .

آبشار شیطان کوه

شیطان کوه کجاست؟

شیطان کوه، امتداد رشته‌کوه‌های البرز است که دامنه‌های سر سبز و جنگلی آن در شرق گیلان و شهر زیبای لاهیجان فرود آمده است. اینجا یکی از مشهورترین جاهای دیدنی لاهیجان و گیلان است. لاهیجان را همه به چای خوش عطر و خوش‌طعم می‌شناسند.  نوشیدن این چای در ارتفاعاتی مشرف به این شهر زیبا و دوست‌داشتنی تجربه‌ای متفاوت را برای شما رقم خواهد زد. برای رفتن به شیطان کوه نیازی نیست مسافتی طولانی را طی کنید یا تدارکات خاصی ببینید. شیطان کوه در قلب شهر لاهیجان و در دسترس است. شیطان کوه در فاصله ۳۵۱ کیلومتری تهران قرار دارد و شما از تهران چهار ساعت و ۴۸ دقیقه زمان در پیش رو خواهید داشت.

شما می‌توانید بدون تدارک امکانات رفاهی خاصی به این کوه زیبا بروید. چراکه همه چیز از پیش برای تماشای غروبی زیبا بر فراز شهر لاهیجان آماده است. شیطان کوه بام لاهیجان است و از آنجا نمایی کامل از شهر و استخر زیبا و وسیع شهر لاهیجان پیدا است. ناگفته نماند که اگر اهل پیاده روی و کوهنوردی باشید. می‌توانید با عبور از مسیر پلکانی کنار استخر لاهیجان و از دل مسیری ‌سرسبز با درختان گردو و انار خود را به این بام و در واقع قله این کوه زیبا برسانید.

آبشار شیطان کوه

برای آشنایی بیشتر با لاهیجان پیشنهاد می کنیم مطلب سیری در لاهیجان را نیز مطالعه بفرمایید.

آبشار مصنوعی شیطان کوه

آبشار شیطان کوه نام آبشار مصنوعی زیبایی در شهر زیبای لاهیجان است. این کوه که در شرق شهر لاهیجان قرار دارد در گذشته به نام شاه نشین معروف بوده است و به همین دلیل به آبشار آن، آبشار شاه نشین نیز گفته می­شود. در پایین شیطان کوه و آبشار آن، استخری دیدنی که به نام استخر لاهیجان معروف شده، واقع است و آب آبشار نیز به همین استخر می­ریزد. این آبگیر و فضای دلنشین اطراف آن محل بسیار مناسبی برای گردش و پیاده­روی اهالی لاهیجان و البته گردشگران به شمار می­رود. وجود امکانات گوناگون نزدیک آبشار شیطان کوه و جزیره­ای زیبا که در میان استخر ساخته شده، این مکان را به مکانی محبوب برای بازدیدکنندگان تبدیل کرده است.

آبشار شیطان کوه ارتفاعی در حدود ۲۴ متر دارد. اگر نسبت به استخر ببینید، این کوه و آبشار در سمت جنوب شرقی هستند و اگر از جهت بام لاهیجان نگاه کنید، شیطان کوه در شمال غربی قرار دارد.

شیطان کوه آبشار شیطان کوه

ریشه نامگذاری

شیطان کوه از جاذبه های گردشگری لاهیجان ، در گذشته به شاه نشین معروف بوده است اما امروز این منطقه تغییر نام داده و به شیطان معروف شده است. به صورتی که نام شیطان کوه امروزه آن چنان جا افتاده است که نه تنها ساکنین لاهیجان، بلکه همه ایرانی ها با این نام آشنا هستند.
به طبق نظرات عده ای از اهالی این منطقه علت نام گذاری شیطان کوه هیچ ارتباطی با با خرافه پرستی و همچنین شیطانی که در بین عموم متداول است، نیز نمی باشد. داستانی که در این باره وجود دارد طبیعت این کوه به گونه ای است که وقتی از بالا به پایین نگاه می کنید. احساس خواهید کرد به راحتی با دویدن به دامنه میرسید. اما نتیجه چیزی جز سقوط نخواهد بود و در باور قدیمی های محلی در اینجا شیطان چشم فرد را کور می کند، یا به نوعی او را گول می زند.

شیطان کو3ه آبشار شیطان کوه

جاذبه های گردشگردی در شیطان کوه

استخر شیطان کوه

در پای شیطان کوه استخری بزرگ با وسعت ۱۷ هکتار نیز وجود دارد که به دستور شاه عباس نیز ساخته شده است. طول این استخر حدود کیلومتر است و در کنار بلواری زیبایی نیز قرار دارد. این استخر دارای جزیره ای زیبا است که توسط یک پل به حاشیه جنوبی آن متصل شده است.

شیطان کوه آبشار شیطان کوه

آبشار شیطان کوه

در منطقه شیطان کوه، آبشار زیبا و دیدنی وجود دارد که از بدنه کوه به طرف پای کوه سرازیر می شود. این آبشار به وسیله پمپاژ آب از استخر تغذیه شده و حوضچه هایی برای تخلیه و حرکت آب در پایین آن احداث شده است. یک راه پلکانی در کنار این آبشار قرار دارد که گردشگران با پشت سر گذاشتن بیش از ۷۵۰ پله از کنار آبشار و پای کوه آغاز می شود. از داخل درختان سرسبز نیز می گذرید و به قله کوه و بام سبز خواهید رسید.

شیطان کوه 4 آبشار شیطان کوه

بام سبز

اما محبوب ترین قسمتی که در شیطان کوه از جاذبه های گردشگری لاهیجان وجود دارد نیز “بام سبز” لاهیجان است که در بالای مسیر شیطان کوه قرار گرفته است. این محوطه سبز و زیبا به وسیله گذرگاهی به قسمت جنوبی پای کوه منتهی می شود. این مسیر را می توانید هم پیاده و هم با ماشین نیز طی کنید اما پیشنهاد ما این است که با پیاده روی در مسیر سرسبز شیطان روحتان را پالایش کنید و در انتها به بام سبر لاهیجان برسید. اگر به شهر نگاه کنیم مقبره کاشف السلطنه و کمی آن طرف تر دانشگاه آزاد لاهیجان دیده می شود.

آپارتمان ها و خانه های ویلایی و از همه مهم تر گنبد طلایی با دو گلدسته نورانی امامزاده آقا سید حسین (ع) که به طرز دقیقی در وسط شهر قرار گرفته است و از مسیری پلکانی که با درختان انار و گردو مزین شده بالا می روید تا به بام لاهیجان برسید .

آبشار شیطان کوه

تله کابین شیطان کوه

دیگر سرگرمی محبوبی که در این منطقه وجود دارد تله کابین شیطان کوه است که از میان جنگل های این منطقه می گذرد. مسیر حرکت این تله کابین از بین مه ها و ابرهایی است در دل آسمان وجود دارد. اما اگر با تله کابین از فراز لاهیجان بگذرید غم ها و استرس هایی که در طول زندگی شهری دارید را فراموش خواهید کرد. ابرها که کنار می رود شما با درختان تبر خورده و ویلاهایی که دیگر رنگ بوی محلی ندارند نیز مواجه می شوید که چندان خوشایند نیست.

مسیر آن از از بام سبز به ارتفاعات تاج خروس کشیده شده است. در هر ساعت یک هزار نفر را جا به جا می کند. در ارتفاع هزار و ۵۵۰ واقع شده و دو ایستگاه و پنج دکل دارد . قرار است در آینده های نه چندان دور رستوران و آلاچیق هم بسازند. اما کاش دیگر درختی را قطع نکنند .

آبشار شیطان کوه

بهترین زمان سفر به شیطان کوه

هر فصلی که دوست داشته باشید می‌توانید به لاهیجان سفر کنید. اما بهترین فصول برای سفر، بهار و تابستان و نیمه‌ی اول پاییز هستند.

نحوه دسترسی

آدرس:گیلان، لاهیجان، بلوار خلیج‌فارس، میدان خلیج فارس، آبشار شیطان کوه

شیطان کوه 5 آبشار شیطان کوه

شیطان کوه 6 آبشار شیطان کوه

آبشار شیطان کوه

آبشار شیطان کوه

آبشار شیطان کوه

           
 

نظر کاربران :

 • محمد

  جای خیلی خوب و شیک ، با مردمانی مهمان نواز حتما بام و تله کابین و دریاچه و مسیر پله ای شیطان کوه رو برید میشه قشنگ یروز رو تو این قسمت از لاهیجان با کلی مناظر دیدنی و خوراکیای خوشمزه گذروند

  ۸ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • کامران فاضلي

  یکی از آبشارهای شهر لاهیجان است که به صورت مصنوعی ساخته شده است.

  ۷ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • داود امینی ولاشانی

  خیلی عالیه و ممنون از زحماتتان

  ۳ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • کامران فاضلي

  یک راه پلکانی با بیش از ۷۵۰ پله (در برخی منابع ۱۰۰۰ پله) در کنار آبشار شیطان کوه وجود دارد

  ۲ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • حسن حسن زاده

  بسيار زيبا است البته درياچه هم بسيار ديدني و چشم نواز است

  ۲۸ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • مهرنوش زاده رفيع

  بسيار زيبا و چشم نواز است و نظر همه افراد خانواده در آن تامين مي شود، سعي كنيد مسير را تا جاييكه مي توانيد پياده برويد و با تله كابين برگرديد پايين

  ۲۳ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • علی طاهرخانچی

  این آبشار یکی از بهترین جاذبه های گردشگری لاهیجان است و زیبایی ها بسیاری دارد.

  ۵ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • عمو محمود

  حتما مسير شيطان كوه رو پياده بريد چون زيبايى هاشو صدچندان مى بينيد?

  ۱۱ آذر, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *