رزرو هتل تفریحات کیش

آبشار سیمک

۲۶ آبان ۱۳۹۸

آبشارهای سیمک در ۳۵ کیلومتری شمال کرمان و در منطقه کوهپایه واقع شده‌اند. در این منطقه ۱۳ آبشار وجود دارند که صعود و فرود از آن‌ها نیاز به در اختیار داشتن ابزارهای فنی دارد. وجود امکانات و زیرساخت‌های مناسب به خصوص اردوگاه سیمک که تحت مدیریت آموزش و پرورش قرار دارد، سبب شده گردشگران فراوانی در طول سال به این منطقه مراجعه نمایند. منطقه کوهپایه مشتمل بر ۱۶۱ روستا می‌باشد که مرکز آن روستای ده لولو است.سیمک نام تنگه‌ای بسیار زیبا و کم نظیر در شمال روستای کوهپایه کرمان است که عرض آن بسیار کم و بین ۳ تا ۵ متر می‌باشد و دیواره‌های بسیار بلند دو طرف آن را احاطه کرده است.

آبشارهای سیمک آبشار سیمک

این منطقه همواره پذیرای کوهنوردان و صخره نوردان مختلف است. آبشارهای سیمک در کرمان، جاذبه ای دلچسب در گرمای این استان محسوب می شوند. اردوگاهی به نام اردوگاه سیمک در آن جا وجود دارد که تحت مدیریت آموزش پرورش قرار گرفته است.

تور اروپا

تنگه سیمک کرمان

تنگه ای زیبا و کم نظیر در شمال روستای کوهپایه وجود دارد به نام تنگه سیمک کرمان است و عرض بسیار کمی دارد. عرض آن بین ۳ تا ۵ متر می باشد و دیواره های بسیار بلندی دو طرف آن را احاطه کرده است. نام آبشار سیمک از همین طریق انتخاب شده است.

برای رسیدن به آبشار ها باید به مرکز روستای ده لولو بروید و پس از پشت سر گذاشتن روستاهای در انارستان، سیمک، اسلام آباد، عبدل آباد و روستای درب آسیاب به اردوگاه شهید باهنر می رسید. از اردوگاه حدودا ۳ کیلومتر جاده ی سنگچین و مناسب وجود دارد که باید طی کنید تا به تنگه سیمک کرمان که به آن تنگه بندر نیز می گویند برسید.

پس از دیدن آبشار های سیمک پیاده روی بین دره و آبشار ها لذت بخش است. لانه های زیبای پرندگان که به اشکال گوناگون و جالب ساخته شده است تماشایی است. اگر از اولین آبشار پایین بیایید برای بیرون آمدن از دره باید تا آخرین آبشار بروید زیرا در دو سمت تنگه دیواره های بلند و بسیار سخت وجود دارند که اجازه ی بیرون آمدن به شما نمی دهند.

آدرس آبشار سیمک: ۳۵ کیلومتری شمال کرمان، روستای کوهپایه

آبشارهای سیمک آبشار سیمک

آبشارهای سیمک آبشار سیمک

آبشارهای سیمک آبشار سیمک

آبشارهای سیمک آبشار سیمک

آبشارهای سیمک آبشار سیمک

آبشارهای سیمک آبشار سیمک

           
برو بالا
ادامه تحصیل در انگلستان
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *