رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

آبشار سوتک تهران

تاریخ بروزرسانی :
۲ خرداد ۱۴۰۲

آبشار سوتک تهران در شمال غربی دربند و در نزدیکی دهستان پس قلعه در مسیر کوهنوردی شیرپلا و در امتداد مسیری است که آبشار اوسون واقع شده است. دهستان پس قلعه در انتهای منطقه ییلاقی سربند و دربند و در ۲ کیلومتری شمیران قرار دارد.

از مهمترین کوه های این منطقه می توان به بند یخچال اشاره کرد. این کوه که سال ها قبل بر اثر رانش زمین، در میان یک صخره بزرگ ایجاد شده است. محوطه ای وسیعی در شرق دره آبشار پس قلعه است که سنگ های بسیار بزرگی در اطراف آن پراکنده است. همچنین بند اوسون که شامل صخره هایی بلند در انتهای باغ های دهکده پس قلعه می باشد. از کوه های مشهور منطقه به شمار می آید که به بند مگس نیز شناخته می شود.

آبشار سوتک آبشار سوتک تهران

دهستان پس قلعه

آبشار سوتک تهران در نزدیکی روستای پس‌قلعه از روستاهای دهستان رودبار قصران بخش رودبار قصران شهرستان شمیران استان تهران ایران است. این روستا با نام قدیمی دربند علیا، بیش از ۲۰۰ هکتار مساحت و بین ۱۸۰۰ تا ۲۲۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. پس قلعه در ارتفاعات تجریش و شمال محله دربند واقع شده است. این روستا که نزدیکترین روستای سنتی به شهر تهران است، ۴۹۵ نفر جمعیت دارد.

رودخانه دربند از میان روستای پس‌قلعه می‌گذرد و ابتدای مسیر اصلی صعود قله توچال را تشکیل می‌دهد. این روستا به دلیل داشتن آب و هوای خنک و واقع شدن بر سر راه مسیرهای کوهنوردی و سنگنوردی از دیرباز محل گردش و ورزش اهالی تهران بوده است؛ به همین دلیل تعداد زیادی چایخانه و رستوران دارد. از دیگر امکانات گردشگری آن تله‌سیژ دربند است. آستان مقدس امامزاده ابراهیم و قبور زرتشتیان (در انتهای روستا سر راه منطقه بندیخچال) از اماکن کهن پس‌قلعه هستند.

برای دیدن بقیه جاهای دیدنی تهران می توانید اینجا کلیک کنید.

آدرس آبشار سوتک تهران

براف رفتن به آبشار سوتک باید به دهستان پس قلعه رفت .دهستان پس قلعه در انتهای منطقه ییلاقی سربند و دربند و در ۲ کیلومتری شمیران قرار دارد.

آبشار سوتک4 آبشار سوتک تهران

           
برو بالا
 

نظر کاربران :

  • علی طاهرخانچی

    آبشار بسیار جذاب و زیبایی است و همچنین در منطقه بسیار خوش آب و هوایی واقع شده است .

    ۱۰ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *