رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۳ خرداد ۱۴۰۲

آبشار ده بر آفتاب یاسوج

اشتراک گذاری

آبشار ده بر آفتاب یاسوج در شرق تنگ گنجه ای و در حاشیه روستایی با همین نام واقع است. ارتفاع آبشار در حدود ۸ متر است. برای دسترسی به آبشار ۲ کیلومتر بعد از تنگ گنجه ای جاده خاکی به طول ۱ کیلومتر از جاده اصلی به سمت شرق منشعب میشود که به آبشار و چشمه منتهی میگردد.

منطقه گردشگری«تنگ گنجه ای» در ۱۳ کیلومتری شهر یاسوج و در مسیر محور «یاسوج به سی سخت» در دره ای با درختان چنار بسیار مرتفع و پوشش جنگلی درخت بلوط واقع است. این منطقه هوائی بسیار خنک و مطبوع عبور رودخانه از مسیر بین دره و از لابه لای درختان سر به فلک کشیده چنار این منطقه را به محل گردشگری بسیار زیبایی تبدیل کرده است. چندین چشمه آب در این منطقه جریان دارد که همه آنها از کوه«دنا »سرچشمه می گیرند.

6771bb04-9064-418f-90e6-dd68f2547065 آبشار ده بر آفتاب
برای آشنایی بیشتر با شهر یاسوج پیشنهاد می کنیم مطلب سیری در یاسوج را مطالعه بفرمایید.

تنگ گنجه ای

تنگ گنجه ای به واقع از دیدنی ترین مناطق خوش آب و هوای استان کهگیلویه و بویر احمد است. دارای جاده دسترسی آسفالته اصلی می باشد. فصول بهار و تابستان بهترین زمان استقبال از گردشگران عزیز در این منطقه است . در دره ای میان کوههای سر به فلک کشیده و پوشیده از جنگلهای تنومند بلوط وچنار که دره ای زیبا وسحر انگیز از خلقت بی انتهای پروردگار نقاشی کرده، قرار گرفته است. که آواز خوش پرندگان همراه شرشر جریان رودخانه و هوای لطیف و خنک آرامش بخش روح انسان می باشد. در این جاذبه های بسیار طبیعی که اردوگاه تفریحی وامکانات اقامتی کوتاه مدت فراهم شده است. در فصول بهار و تابستان جاذبه خاص خود را داراست.

نحوه دسترسی به آبشار ده بر آفتاب

آدرس :استان کهگیلویه و بویر احمد، ۱۸ کیلومتری شهر یاسوج، روستای ده بر آفتاب

ده برآفتاب

ده برآفتاب

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *