بلیط هواپیما سوئیت تبریز

آبشار خورعلیا

۱۷ دی ۱۳۹۴آبشار خورعلیا خراسان رضوی کلات

آبشار خورعليا کلات در استان خراسان رضوی واقع است. خورعليا(خورکلات) يکي از روستاهاي اطراف مشهد است که با داشتن آبشار، درياچه و طبيعت زيبا، گردشگران و کوهنوردان زيادي را به بازديد از خود فرامي خواند. این رودخانه از ارتفاعات روستای خور و کوه صندوق شکن و انجیرک سرچشمه می گیرد و از حواشی روستاهای خور علیا و خور وسطی و خور سفلی گذشته و به روستای امیر آباد می رسد و از این روستا به طرف شمال شرق تغییر مسیر داده و از کنار روستای چهچهه وارد خاک ترکمنستان می شود ، طول این رودخانه در داخل خاک ایران ۷۰ کیلومتر است و طولانی ترین رودخانه شهرستان کلات نادر است و دبی آب آن ۷۹۳ لیتر بر ثانیه است .

مسير خاکي اين روستا که از ۵۵ کيلومتري جاده مشهد به کلات جدا مي شود، از شيب و خم هاي زيادي برخوردار است و از کنار پرتگاه هاي عميق و تخته سنگ هاي جالب، مي گذرد. در پايين ترين نقطه جاده باغ هاي مردم منطقه شروع مي شود. بعد از عبور از روستا و با حدود سه ساعت کوهپيمايي آرام به آبشار زيباي اين منطقه خواهيد رسيد. تمام طول مسير اصلي آبشار به صورت پياده روي در دامنه کوه بوده و شيب ملايمي دارد.

801

منبع : کویرها و بیابانهای ایران

رزرو هتل جااینجاس

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

  • شکرالله نوریان خور

    بنده خودم ازهمان منطقه هستم
    ازجاهای دیدنی وبکرآن مناطق میتوان به قعله سنگی دزدهااشاره کردکه شایدکمترکسی به آنجاسفرکرده باشه این جای دیدنی درداخل روستای خورعلیامیباشدحتماسفرکنید

    ۱۹ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *