بلیط هواپیما سوئیت تبریز

آبشار جواهرده

۱۴ اسفند ۱۳۹۷آبشار جواهرده مازندران رامسر

جواهرده يکي از مناطق زيبا در استان مازندران و شهرستان رامسر است؛ در مسير رامسر به جواهرده آبشار زيبا و معروف جواهر ده قرار دارد که به عنوان يکي از جاذبه هاي گردشگري مازندران و رامسر شناخته مي شود.جواهرده رامسر از توابع استان مازندران در ضلع جنوب شرقی روستای زیبا و توریستی جواهر دشت از توابع رحیم آباد شهرستان رودسر در استان گیلان قرار دارد.آبشارهاي زيبايي در منطقه جواهرده، خودنمايي مي کنند که مقصد بسياري از گردشگران و طبيعت دوستان به حساب مي آيند. يکي از اين آبشارها در انتهاي روستا و در کنار تخته سنگ بزرگي، پذيراي مهمانان روستاست. اندکي آرميدن در کنار اين آبشار و استفاده از هواي پاک کوهستان، جزء لحظات فراموش نشدني خواهد بود. آبشار صفارود يا آبشار اول جواهرده نيز در ۱۵ کيلومتري جنوب شهر رامسر و رد مسير جاده جواهرده قرار دارد.

در مورد نام‌ این‌ روستا عقاید مختلفی‌ وجود دارد، در گذشته آن‌ را جورده‌ به‌ معنی‌ ده‌ بالا در مقابل جیرده یعنی پایین ده می‌نامیدند و نیز جواهرده روزگاری مرکز دادوستد بود و با قزوین ارتباط داشته است اما جاده آن در سال ۱۳۵۰ به دست مهندسان آلمانی ساخته شده است.منطقه رویایی جواهرده رامسر، شاهکار طبیعت و نگین فیروزه فام کوه‌های البرز به شمار می‌رود که از ۳ جهت در محاصره کوه قرار دارد و همچنین این منطقه با وجود فاصله کم از دریای خزر، در ارتفاع قابل ملاحظه‌ای از سطح دریا که حدود ۲ هزار متر است، قرار دارد.جواهرده منطقه‌ای تاریخی با جنگل‌های سرسبز است که نیمی از سال پوشیده از برف و در فصل تابستان از هوای بسیار مطبوع برخوردار است.آبشار جواهرده هم فصلي است ولي در مواقع پرش منظره زيبايي دارد.
از زیبایی دیگر جواهردره رامسر می توان به گهواره سنگی، سلاژپشته، شیرسنگی ، چشمه های زیبای طبیعی اشاره کرد.
رودخانه صفارود يکي از مواهب طبيعي اين منطقه، از دامنه هاي شرقي کوه سماسوس در ۲۴ کيلومتري جنوب غرب رامسر سرچشمه گرفته و ضمن عبور از روستاهاي جواهرده، تنگ دره و صيقل محله از ميان جنگل عبور کرده و در شهر رامسر با يک دنيا خاطره و به آرامي، به دريا مي ريزد. رامسر و جواهرده از مقاصد اصلي مسافران شمال است.

آدرس : مازندران ، رامسر ، آبشار جواهرده


آبشار جواهرده
آبشار جواهرده
آبشار جواهرده
آبشار جواهرده
آبشار جواهرده

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *