رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

آبشار جواهرده

تاریخ بروزرسانی :
۱۳ فروردین ۱۴۰۲

آبشار جواهرده واقع در روستای جواهرده یکی از مناطق زیبا در استان مازندران و شهرستان رامسر است. در مسیر رامسر به جواهرده آبشار زیبا و معروف جواهر ده قرار دارد که به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری مازندران و رامسر شناخته می شود. جواهرده رامسر از توابع استان مازندران در ضلع جنوب شرقی روستای زیبا و توریستی جواهر دشت از توابع رحیم آباد شهرستان رودسر در استان گیلان قرار دارد. آبشارهای زیبایی در منطقه جواهرده، خودنمایی می کنند که مقصد بسیاری از گردشگران و طبیعت دوستان به حساب می آیند. یکی از این آبشارها در انتهای روستا و در کنار تخته سنگ بزرگی، پذیرای مهمانان روستاست. اندکی آرمیدن در کنار این آبشار و استفاده از هوای پاک کوهستان، جزء لحظات فراموش نشدنی خواهد بود. آبشار صفارود یا آبشار اول جواهرده نیز در ۱۵ کیلومتری جنوب شهر رامسر و رد مسیر جاده جواهرده قرار دارد.
برای آشنایی بیشتر با شهر رامسر پیشنهاد می کنیم مطلب سیری در رامسر را مطالعه بفرمایید.

-جواهرده-2 آبشار جواهرده

منطقه جواهرده

در مورد نام‌ این‌ روستا عقاید مختلفی‌ وجود دارد، در گذشته آن‌ را جورده‌ به‌ معنی‌ ده‌ بالا در مقابل جیرده یعنی پایین ده می‌نامیدند و نیز جواهرده روزگاری مرکز دادوستد بود و با قزوین ارتباط داشته است اما جاده آن در سال ۱۳۵۰ به دست مهندسان آلمانی ساخته شده است.منطقه رویایی جواهرده رامسر، شاهکار طبیعت و نگین فیروزه فام کوه‌های البرز به شمار می‌رود که از ۳ جهت در محاصره کوه قرار دارد و همچنین این منطقه با وجود فاصله کم از دریای خزر، در ارتفاع قابل ملاحظه‌ای از سطح دریا که حدود ۲ هزار متر است، قرار دارد.جواهرده منطقه‌ای تاریخی با جنگل‌های سرسبز است که نیمی از سال پوشیده از برف و در فصل تابستان از هوای بسیار مطبوع برخوردار است.آبشار جواهرده هم فصلی است ولی در مواقع پرش منظره زیبایی دارد.
از زیبایی دیگر جواهردره رامسر می توان به گهواره سنگی، سلاژپشته، شیرسنگی ، چشمه های زیبای طبیعی اشاره کرد.
رودخانه صفارود یکی از مواهب طبیعی این منطقه، از دامنه های شرقی کوه سماسوس در ۲۴ کیلومتری جنوب غرب رامسر سرچشمه گرفته و ضمن عبور از روستاهای جواهرده، تنگ دره و صیقل محله از میان جنگل عبور کرده و در شهر رامسر با یک دنیا خاطره و به آرامی، به دریا می ریزد. رامسر و جواهرده از مقاصد اصلی مسافران شمال است.

-جواهرده-3 آبشار جواهرده

نحوه دسترسی به آبشار جواهرده

آدرس : مازندران ، رامسر ، آبشار جواهرده

-جواهرده-1 آبشار جواهرده

-جواهرده-4 آبشار جواهرده

-جواهرده-5 آبشار جواهرده

-جواهرده-6 آبشار جواهرده

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[امتیاز: 13 میانگین: 3.9]
           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *