رزرو هتل تفریحات کیش

آبشار برغمد سبزوار

۴ دی ۱۴۰۰

آبشار برغمد سبزوار که آبشار فصلی می باشد در سی کیلومتری سبزوار و در جاده سبزوار اسفراین واقع شده است .در این مسیر و قبل از روستای بید، یک دوراهی است که به سمت آبشار برغمد می رود. با توجه به طبیعت خشک منطقه، این آبشار در بین اهالی معروف بوده و محل مناسبی برای استراحت و فرار از گرمای شدید است. دره منتهی به آبشار برغمد با درختان زیبای گردو تزئین شده است. برای رفتن به آبشار می بایست با اتومبیل از کنار رودخانه کم آبی گذشت و نیم ساعتی هم کوهپیمایی داشت. تنوع گیاهی و جانوری در این دره جالب توجه است.

477 آبشار برغمد

در شهرستان سبزوار رودخانه ای دایمی وجود ندارد و دو رشته رودخانه فصلی که به کال شور شهرت دارند .سیلاب های دشت جوین و دشت سبزوار را از طریق ابریشم رود به ریگزارها نمک زارهای دشت کویر هدایت می کنند .ولی با این حال دشت های سبزوار و جوین بسیار حاصلخیز بوده و محصول عمده آنها گندم است.

تور اروپا

دره منتهی به آبشار برغمد با درختان گردو شکل گرفته است. که برای رسیدن به آبشار باید از کنار یک رودخانه کم عمق عبور کرد تا به آبشار رسیدکه نیم ساعتی طول می کشد. به خاطر منطقه کوهپیمایی بودن محیط, این منطقه بجز آبشار زیبا تنوع گیاهی و جانوری دراین دره جالب توجه است.

475 آبشار برغمد

476 آبشار برغمد

           
برو بالا
ادامه تحصیل در انگلستان
 

نظر کاربران :

 • س

  ابشار برغمد در منطقه سبزوار بزرگ قرار دارد و سبزوار در خراسان رضوی قرار دارد بزرگواران

  ۲ اسفند, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • سهراب

  نام صحیح آبشار آبشار چنارستان بید میباشد
  لطفا نام صحیح رابنویسید و تحریف نکنید

  ۲۱ اسفند, ۱۳۹۴ پاسخ دادن
  • حسین

   ابشار برغمد با ابشار بید فرق داره برو یه خرده تحقیق کن

   ۸ اسفند, ۱۳۹۷

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *