رزرو هتل ایران بوم گردی

آبشار اوزان شاهین دژ

زمان مطالعه : 3 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۴ تیر ۱۴۰۱

آبشار اوزان شاهین دژ در استان آذربایجان غربی واقع است. این آبشار در مجاورت روستایی به همین نام قرار گرفته و در فاصله ۳۰ کیلومتری شرق شاهین دژ واقع شده است . ارتفاع آبشار در حدود ۱۵ متر است و در ارتفاع ۱۸۹۰ متری از سطح دریا واقع شده است. آبشار در دره ای سر سبز در شرق روستای اوزان پایین و در فاصله ۲.۵ کیلومتری این روستا واقع شده است. با توجه به اینکه این منطقه شمال و غرب فلات ایران واقع شده لذا از آب و هوای کوهستانی و معتدلی برخوردار است که به لحاظ محصور بودن در میان کوهها، زمستانهای پر برف و تابستان های نسبتا گرمی را داراست . فصول چهارگانه طبیعت به صورت مشخص در چهره آن پدیدار است .

آبشار اوزان

نحوه دسترسی به آبشار اوزان

آدرس : استان آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب، ۲.۵ کیلومتری روستای اوزان .

مسیر رسیدن به این آبشار دارای پیچ و خم های بسیار و در مقطی سنگلاخی است اما سرسبزی دره منتهی به آبشار سختی مسیر را آسان و دلچسب می نماید. با رسیدن به انتهای دره آبشاری زیبا و بسیار پرآب به چشم می خورد که با صدایی مهیب به پایین می خزد. اطراف آبشار را درختان و درختچه های گوناگون فرا گرفته اند که در کنار پوشش گیاهی مطلبو این منطقه چشم انداز زیبایی را بوجود آورده است. آب آبشار پس از فرود آمدن بر روی زمین در قالب رودخانه ای مسیر پر پیچ و خم پیش رو را از میان تخته سنگ ها و درختان طی کرده و به سمت پایین دست جاری می شود. ارتفاعات برفگیر این منطقه سبب شده تا آب این آبشار در فصل بهار به بیشترین حد خود برسد.

آبشار اوزان
در فصل زمستان به دلیل طبیعت برفگیر و کوهستانی این منطقه اغلب آبشار به طور کامل یخ می زند که خود چشم اندازی بسیار دلفریب به وجود می آورد. در فصل بهار و تابستان نیز این منطقه به دلیل داشتن آب و هوایی مطبوع و کوهستانی پذیرای مسافرین و گردشگران متعددی است که برای بهره مندی از زیبایی این موهبت خدادای و طبیعت دلربای اطرافش به این منطقه مراجعه می نمایند. در نزدیکی این آبشار زیبا غاری قرار دارد که می توانید با راهنمای بومیان منطقه از آن بازدید کنید. فاصله این آبشار تا شهر میاندوآب نیز در حدود ۵۰ کیلومتر است. طبیعت دلچسب و بکر، آبشاری زیبا و آب وهوایی مطبوع سبب شده تا این آبشار در زمره یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری شاهین دژ قرار بگیرد.

آبشار اوزان

آبشار اوزان

اوزان 1 آبشار اوزان

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

هتل های وان ترکیه تراول ماگ
 

نظر کاربران :

 • هادی ناصری

  آدرس بعداز روستای تک آغاج وگذر از جوار رود خانه آجرلو وروستاهای چاخراحمدویلکلووملحملو به غار وابشار اوزان میرسین

  ۱۲ خرداد, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
  • پرویز بابازاده

   ممنون از کسیکه این آدرس را درج کرده ۳ سال بودم میخاستم برم آدرس دقیق نداشتم

   ۱۵ تیر, ۱۳۹۹
 • وحید

  آبشار اوزان از توابع شهرستان میاندوآب می باشد.

  ۱۹ بهمن, ۱۳۹۴ پاسخ دادن
  • Tata

   بله اگه تا به حال نرفتي برو و اگه تونستي به غارش هم برو

   ۳ آبان, ۱۳۹۷

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین