بلیط هواپیما تور خارجی

دریاچه اوان

فیلتر مطالب بر اساس :
2013-10-13دریاچه اوان قزوین قزوین

دریاچه اُوان بزرگ‌ترین و زیباترین دریاچه در استان قزوین است كه در منطقه تاریخی الموت و در فاصله 85 كیلومتری شمال قزوین در میان چهار روستای اوان، وربن، زواردشت و زرآباد شهر قزوین قرار دارد. این دریاچه آب شیرین بیش از 70 هزار مترمربع مساحت دارد و عمق آن در ژرف‌ترین نقطه در حدود 6 متر می‌باشد.

بخش اعظم آب این دریاچه از طریق چشمه‌های آب زیرزمینی موجود در بستر دریاچه و درصد ناچیزی توسط نزولات جوی تأمین می‌شود. در واقع همین جوشش دائمی سبب صافی و زلالی آب دریاچه اوان شده است.

دریاچه اوان زیستگاه انواع ماهی‌های قزل‌آلای خال‌دار، کپور و اردک ماهی و در فصل پاییز مأمن پرندگان مهاجری همچون قو، غاز و مرغابی می‌باشد.

دریاچه اوان با چشم‌انداز مسحورکننده خود گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را در چهار فصل سال به خود جذب می‌کند. این دریاچه با حضور نماینده سازمان ملل و برافراشتن پرچم سازمان ملل و پرچم ایران، رسماً به عنوان قطب گردشگری جهان اعلام شده است. این دریاچه در فصل تابستان محل ماهیگیری، آب‌تنی و قایق‌سواری و در زمستان با توجه به برودت هوا و یخ بستن سطح دریاچه، قابل اسکیت سواری است. در کنار دریاچه امکان برپا کردن چادر وجود دارد.

دریاچه اوان

دریاچه اوان

دریاچه اوان

دریاچه اوان

دریاچه اوان

دریاچه اوان

PDFPrint
نقشه :
وضعیت آب و هوا :
دسته بندی :
برچسب ها :
جاباما تور

مطالب مرتبط :

در حال بارگزاری...

نظر کاربران :

مینا دوشنبه 22 مهر 1392 - ساعت 07:45:22

عجبا که تمیز مونده حتما مردم نمی دونستند چنین جایی وجود دارد مطمئن باشید سال دیگه خبری از تمیزی و زیبایی دریاچه نیست. حیف طبیعت ایران که مردم برای تفریح و پیک نیک به گندش زدند.

پاسخ دادن
سمانه سه‌شنبه 23 مهر 1392 - ساعت 16:41:13

کلی راه رفتیم خداییش یک سایبون یااستراحتگاه کوچکی نبودکه استراحت کنیم گرسنه وتشنه برگشتیم رفتیم زری آباد

پاسخ دادن
    حامد عظیمی شنبه 27 مهر 1392 - ساعت 15:08:55

    الموت مناسب برای طبیعت گردی و در فصول مختلف حتی چادر هم در اختیار مسافران قرار داده میشه اما همین بکر بودنش مورد توجه بیشتر دوست ئاران الموت هست و اگر یکم تحقیق میکردین میتونستین از دیگر جا ها هم دیدن کنید ولذت ببرین الموت فقط قلعه حسن صباح یا درخت خون بار زر اباد یا دریاچه اوان نیست پیشنهاد میکنم حتما از سایت الموت من دیدن کنید و در سفر بعدیتون لذت بیشتری ببرین
    http://alamouteman.com/

حامد عظیمی شنبه 27 مهر 1392 - ساعت 15:04:58

سلام خیلی ممنون بابت معرفی جاذبه های گردشگری الموت چون الموت به جایی راه نداره و میشه گفت بن بست کسی زیاد شناختی ازش نداره و بکر باقی مونده و به همین دلیل خیلی ها نمیتونن جایی برای سکنه پیدا کنن و میرن و بر میگردن و به کسی توصیه نمیکنه بره چون خیلی از عزیزان بیشتر واسه ظبیعت گردی نمیرن بلکه به فکر اینن که یکم ابو هوا عوض کنن و مثل شمال یا جاده چالوس وقت رو سپری کنن در صورتی که الموت برای طبیعت گرد ها میتونه حسی غیر قابل تکرار باشه و محیط باید فراهم بشه برای سایر گردش گران اما نه به قیمت از بین رفتن این همه طبیعت زیبا

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.