بلیط هواپیما سوئیت تبریز

۱۰ روش ایمن سازی خانه در تعطیلات برای جلوگیری از سرقت

زمان مطالعه : 6 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۹ مهر ۱۳۹۹

در طول سال زمان هایی را به سفر اختصاص می دهیم و امکان دارد چند روزی در خانه کسی نباشد ، حال برای ایمن سازی خانه در طول تعطیلات و سفر در برابر سرقت چه باید بکنیم ؟ با ما همراه باشید تا نکاتی را در این مورد برای شما شرح دهیم تا زمانیکه درخوشگذرانی و استراحت هستید فکرو خیال سرقت و امنیت خانه شما را آزار ندهد و از سفرتان نهایت لذت را ببرید .برای جلوگيری از ورود متجاوزان به حريم منزل خود، نياز نيست آن را به يك دژ ضخيم تبديل كنيد. راه‌های متعددی وجود دارند كه خرجی ندارند؛ كافي است كمی‌ منطق به خرج دهيد.ترفند هایی ساده اما موثر که می تواند امنیت خانه را بالاببرد .

تنها به قفل کردن درهای کشویی اکتفا نکنید

البته که باید درهای کشویی را هنگام ترک خانه برای مدت بیش از یک روز و در ایام تعطیلات تابستانی قفل کنید اما باید پایه این درها و هر پنجره ای که به صورت کشویی باز می شود را با دسته جارو، چوب یا هر قفل دیگری محکم کنید تا از باز نشدن آن توسط سارقان اطمینان حاصل نمایید.

از یکی از همسایه ها بخواهید به خانه شما سر زده و بسته های پستی شما را بردارد

تلنبار شدن بسته های پستی و قبوض خدماتی در میل باکس خانه می تواند نشانه خوبی برای این باشد که کسی در خانه نیست.یکی از ساده و اساسی ترین راه ها برای راحت کردن خیالتان، درخواست کردن از دوست و همسایه برای نظارت از خانه ی شما در زمانی که به سفر رفته اید، می باشد.ابتدا با خرید کیک و شیرینی دوستتان را مجاب به همکاری کنید ! سپس از آن ها بخواهید هر چند روز یک بار سری به خانه بزنند. به آن ها کلید در را هم بدهید تا بتوانند نامه های شما را به داخل ببرند، در صورت داشتن یک حیوان های خانگی به آن ها غذا بدهند، به گل و گیاه های شما آب بدهند، برگ های زرد آن ها را جدا کنند و …. اگر که گاراژ ندارید، بهتر است کلید ماشین خود را هم به آن ها بدهید.

سارقان را با صحنه سازی به اشتباه بیندازید

به این نکته برای امنیت خانه در سفر توجه کنید. به هیچ‌وجه چراغ‌های خانه خود را روشن نگذارید. این مووضع در ایران نیز بسیار مورد توجه است که برای خارج شدن از خانه و خالی نگاه‌داشتن آن، حتما چراغ‌اهی خانه خود را خروشن نگه‌دارید که دزدها فکر کنند که کسی در خانه است و به خانه شما وارد نشوند. این موضوع به طور کلی اشتباه است.در ابتدا به این موضوع توجه کنید که در طول روز، خانه شما نیازمند روشنایی یا چراغ نیست چرا که به هر حال خانه شما روشن است و نیازی به چراغ ندارید. اما در شب با روشن نگاه داشتن چراغ به راحتی به دزدها یک دید خوب به خانه می‌دهید که متوجه شوند که خانه شما کسی حضور دارد یا خیر و با ورود به خانه شما به راحتی و با دید کامل می‌توانند به خانه شما دستبرد بزنند.
یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای این موضوع، خرید یک دستگاه برنامه‌ریزی روشن و خاموش کردن چراغ روشنایی خانه است. این دستگاه‌ها هر چند وقت یک‌بار چراغ خانه شما را روشن و خاموش می کنند و در این صورت دزدان تصور می کنند که کسی در خانه حضور دارد و چراع خانه شما را روشن یا خاموش می کند.سارقان به ندرت به خانه ای می روند که کسی در آن حاضر باشد. بدین ترتیب بهتر است تایمر زمابندی روشن و خاموش شدن لامپ ها را تنظیم کرده تا در طول شب روشن و در طول روز خاموش باشند. حتی بهتر است که یک یا دو لامپ اصلی را هنگام ترک خانه روشن بگذارید.احتمالاً وقتی سارقان روشن و خاموش شدن چراغ ها را ببینند، فکر خواهند کرد که کسی باید در خانه باشد که این کار را انجام دهد.

ایمنی خانه در سفر

از گفتن این که برای مدتی در خانه نیستید خودداری کنید

بله درست است که شاید دوست داشته باشید به همه اطلاع دهید در تعطیلات بسر می برید و با گذاشتن عکس های زیبا از خوشگذرانی خود در رسانه های اجتماعی تان فخر بفروشید اما با این کار به همه اطلاع می دهید که در خانه نیستید و سارقان به راحتی می توانند از این موضوع سوء استفاده کرده و به خانه شما دستبرد بزنند.از این رو بهتر است تا قبل از بازگشت به خانه از گذاشتن چنین عکس ها و خبرهایی در اکانت رسانه های اجتماعی خود خودداری نمایید.

ایمنی خانه در سفر

 در و پنجره ها را قبل از خروج از خانه کاملاً بررسی کنید

قبل از خارج شدن از خانه به منظور گذراندن تعطیلات، به یاد داشته باشید که حتماً در و پنجره ها را وارسی نمایید. شاید روزها قبل یکی از اعضای خانواده یکی از پنجره ها یا در پشت بام را باز گذاشته و فراموش کرده باشد که آن را قفل کند.وارسی کردن تمامی ورودی های خانه قبل از ترک خانه به منظور تعطیلات تابستانی باعث می شود که در طول سفر نگرانی از این بابت نداشته باشید.

اشیای قیمتی را در گاوصندوق نگهداری کنید

یکی از اقدامات مهم دیگری که باید برای پیشگیری از سرقت منزل و بالا بردن امنیت خانه انجام دهید این است که اسناد مهم و اشیای قیمتی را در دسترس قرار ندهید، یا حتی‌الامکان آن‌ها را در خانه نگه ندارید.
حتماً اگر چنین وسایلی را در خانه نگداری می‌کنید به فکر یک گاوصندوق مطمئن باشید. نمونه‌هایی که در دیوار جاسازی می‌شوند بسیار مطئمنتر هستند اما اگر امکان نصب آن‌ها برای شما وجود ندارد، استفاده از نمونه‌های دیگر هم تا حد زیادی مانع از به سرقت رفتن اشیای مهم شما می‌شوند.

بالا بردن امنیت خانه و سرایدار آپارتمان

اگر در مجتمع‌های مسکونی زندگی می‌کنید می‌توانید از سرایدار این مجتمع‌ها بخواهید در صورت نبودن شما مراقب رفت و آمدهای مشکوک باشد. همچنین از باز کردن در ورودی برای افرادی که با طبقات و واحدهای دیگر ساختمان کار دارند بپرهیزید.

خودروی داخل پارکینگ را قفل کنید

یکی از نکات خیلی مهم این است که خودروی خود را داخل حیاط یا پارکینگ قفل نمایید و از قفل فرمان و پدال نیز برای امنیت بیشتر استفاده کنید.
دلیل اهمیت این کار این است که اگر سارقان بتوانند به خودروی شما دسترسی پیدا کنند نه تنها خودرو را به سرقت می‌برند بلکه با استفاده از آن وسایل بیشتری را از خانه سرقت می‌کنند.

پست شدن نامه های خود را متوقف کنید

یا اشتراک مجلات، روزنامه ها و نامه های خود را کنسل کنید و یا با یکی از دوستان و همسایه های خود هماهنگ کنید آن ها را تا زمان برگشتتان نزد خود نگه دارند.جمع شدن تعداد زیاد برگه در طول یک هفته به سارقان این علامت را می دهد، که صاحب خانه خارج از شهر است.

کلید یدکی خود را بردارید

یکی از عادت‌های بد و اشتباه ما ایرانی‌ها این است که کلید اضافه خود را نزدیک در خانه می‌گذاریم که معمولا بالای در یا زیر یک سنگ قرار می‌دهیم. فکر نکنم راهی ساده‌تر از انداختن کلید به در خانه برای دستبرد زدن وجود داشته باشد پس حتما یادتان باشد که کلید اضافه خود را از اطارف خانه بردارید تا کسی آن را پیدا نکند.حتی اگر این موضوع را فراموش کردید، به دوست یا آشنای خود تماس بگیرید که این کار را برای شما انجام دهد.استفاده از سنگ پلاستیکی دیگر هیچکسی را گول نمی زند! اگر یک سارق به نبودن شما در خانه پی ببرد، به احتمال زیاد او در اطراف ورودی خانه ی شما به دنبال این کلید یدکی خواهد گشت.

کلید مخفی

وسایل برقی را از پریز بکشید

شاید خودتان نیز این موضوع را از قبل بدانید اما بد نیست ما هم به این موضوع اشاره کنیم. حتما قبل از رفتن به سفرتان وسایل برقی اعم از تلویزیون، مایکروفر، توستر، کامپیوتر و … ، را از برق بکشید چرا که اگر مشکلی در برق‌رسانی حین نبودتان به وجود آید نه تنها می‌تواند این وسایل را خراب کند، بلکه در بدترین شرایط می‌تواند باعث آتش گرفتن وسایل و در نهایت خانه شود. با رعایت این موارد می‌توانید خیال خود را راحت کنید که خانه شما در امن‌ترین وضعیت ممکن قرار می‌گیرد و کمی از لحاظ خطرهای طبیعی و غیر طبیعی در امان هستید.

دوربین مداربسته و سیستم دزدگیر

این موضوع کمی هزینه‌بر است اما اگر برای خانه و وسایلی که داخلش قرار داده‌اید بسیار ارزش قائل هستید و به هیچ وجه نمی‌خواهید چیزی از خانه شما دستبر بخورد، می‌توانید دوربین مداربسته خانگی و یک سیستم دزگیر برای خانه خود تهیه کنید که این موضوع به شما دسترسی کاملی برای مانیتور کردن خانه می‌دهد و می‌توانید از راه دور نیز خانه خود را در هر ساعت و زمانی مشاهده کنید و از سلامت خانه و حیوان خانگی‌تان مطمئن شوید.

           
چاپ

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حداکثر سایز عکس : 2 مگابایت.