بلیط هواپیما سوئیت تبریز

کثیف ترین نقطه هواپیما از نظر مهمانداران

زمان مطالعه : 7 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۷ آبان ۱۳۹۹

این روزها که به علت درگیری با ویروس کرونا خیلی به رعایت بهداشت و ضد عفونی کردن تاکید می شود خوب است مقاله ای در مورد کثیف ترین نقطه هواپیما از نظر مهماندارانی که هر روز با مردم سروکار دارند را بخوانیم .به این نکات توجه کنید تا با بهره گیری از آن هوشمندانه سفر کنید.سینی های تاشوی پشت صندلی ها می تواند هنگام استفاده ی شما از لپتاپ یا قرار دادن غذایتان بر روی آن مفید باشد، اما طبق گفته ی خدمه ی پرواز بعضی مسافرین از این سینی ها برای مصارف غیر بهداشتی تر مانند تعویض پوشک بچه استفاده می کنند.

تریژر اِلیز، مهماندار ۲۴ ساله ی هواپیما که در یوتیوب و اینستاگرام نیز فعال است، می گوید در طول پروازهایش این موضوع را دیده که تعدادی از مسافرین، کودکان خود را بر روی سینی غذاخوری عوض می کنند و حتی پوشک های مچاله شده را زیر صندلی ها مشاهده کرده است. به همین دلیل، الیز که برای یک هواپیمایی ارزان قیمت کار می کند، با دیدن مسافران خسته که سر خود را خم کرده و بر روی سینی های تاشو استراحت می کنند، شوکه می شود. وی می گوید: ” هیچگاه متوجه نخواهید شد پیش از سوار شدنتان به هواپیما چه اتفاقی در آن افتاده است.”

کثیف ترین نقطه هواپیما

الیز تنها مهماندار هواپیمایی نیست که با این مسئله برخورد داشته است. اوک لین وودز، مهماندار یکی از هواپیمایی های بزرگ آمریکا، اغلب درباره ی شغلش در کانال یوتیوب خود صحبت می کند (برای محافظت از حریم آنلاین خود، از اسم مستعار استفاده می کند). وی می گوید مسافرینی را دیده که کودک خود را بر روی سینی های غذاخوری عوض می کنند و گاهی حتی پوشک کثیف را به وی می دهند تا وی آن را به سطل زباله بیندازد.
تحقیقات نشان داده است سینی های غذاخوری یکی از کثیف ترین سطوح هواپیما هستند. طبق تحقیقی که اخیرا انجام شده، ۱۰۰ نمونه از ۱۸ پرواز هواپیمایی های مختلف برداشت شده و مشخص شده که سینی های غذاخوری مقادیر زیادی از قارچ و باکتری استافیلو باعث شیوع بیماری را داراست ( محل استراحت سر و پاکت های پشت صندلی، دیگر نقاط دردسرساز هستند). بنا به گفته ی میکروب شناس چارلز جِربا ، سینی های غذاخوری همچنین اغلب حاوی ویروس سرماخوردگی، ویروس های آنفلوانزا، ویروس دستگاه گوارش و باکتری ضد آنتی بیوتیکی که باعث عفونت پوستی می شود هستند.

در حالی که خیلی از مسافرین باور دارند که هواپیماها در بین پروازها تمیز و ضدعفونی می شوند، بیشتر خدمه ی پرواز در حقیقت به سینی های غذاخوری دست نمی زنند. الیز می گوید خدمه ی تمیز کننده که برای هواپیمایی وی کار می کنند، معمولا فرش ها را جارو و لوازم بهداشتی دستشویی ها را تعویض می کنند، اما میزهای تاشو را تمیز نمی کنند، اگرچه هواپیماها بطور دوره ای تحت نظافت که شامل تمیزسازی بیشتر و دقیق تر می شود قرار میگیرند. روزنامه ی وال استریت ژورنال نیز تایید می کند که سینی های غذاخوری در طول نظافت شبانه تمیز می شوند اما در طی پروازهای داخلی این کار انجام نمی شود.

کثیف ترین نقطه هواپیما

برای محافظت از خود در برابر باکتری و ویروس ها و اطمینان از اینکه عدم رعایت بهداشت پروازکننده ی قبلی مشکلی برای شما بوجود نمی آورد، مهمانداران هواپیما اکیدا توصیه می کنند، پاک کننده های ضدعفونی کننده مثل لیزول در کیف دستی یا ساک همراه پروازتان داشته باشید و سینی غذاخوری خود را تمیز کنید. مسئولان حراست پرواز اجازه ی به همراه داشتن دستمال های مرطوب در ساک همراه پرواز را می دهند، همچنین می توانید ضدعفونی کننده های دست با وزن کمتر از ۱۰۰ گرم را بهمراه داشته باشید.
الیز می گوید:” اگر بتوانید در کیف دستی یا ساکتان چیزی برای تمیز کردن محیط اطرافتان داشته باشید، قطعا از آن استفاده کنید. مطمئنا دلتان نمی خواهد ساندویچتان را در سینی غذاخوری که پوشک بچه روی آن عوض شده میل کنید.”

صندلی های راهرو

انتخاب یک صندلی کنار پنجره به شما کمک می کند در یک پرواز طولانی به خواب بروید اما این بهترین چیز در موردش نیست. این کار همچنین از شما در برابر میکروب ها محافظت می کند که بیشتر آن ها منتظر مسافران در صندلی های راهرو هواپیما هستند.
آزادی اینکه قادر هستید هر زمان که می خواهید در طول پرواز راه بروید، با خطر مواجه می شود. بالای صندلی های راهرو، میکروب ها از صدها مسافری که تا به حال پیاده شده اند، وجود دارد.

کثیف ترین نقطه هواپیما

قفل های دستگیره دستشویی

این دری است که نمی خواهید به آن دست بزنید. هر کسی که داخل و خارج از آن دستشویی کوچک می روند، قفل در را لمس می کنند.

پتو و بالشت

ممکن است احساس ناراحتی کنید، اما هیچ چیز کم تر از این نیست که بدانید باکتری در بالش ها و پتوها وجود دارند که از داخل آن عبور می کنند. تنها نوع ایمن، آن هایی هستند که در پلاستیک پیچیده شده اند. در غیر این صورت از پتویی استفاده می کنید که ده ها مسافر دیگر بدون اینکه شسته شود، استفاده کرده اند.

مجلات پروازی

شما ممکن است فکر کنید که هیچ کس این مجلات سنگین را نمی خواند اما قطعاً فکرتان اشتباه است. زمانی که به این مجلات و جزوه ها دست می زنید، در معرض خطر قرار گرفتن از صدها میکروب قرار می گیرید. این مجلات به ندرت عوض می شوند و تمیز کردن آن ها غیر ممکن است.

چفت ها و دکمه های بالای سر

چیزهایی که بالای سرتان هستند اغلب هرگز ضد عفونی نمی شوند. این موضوع در گزارشی توسط آمریکا امروز تایید شد که نشان داد دکمه ها و دسته ها تقریبا هرگز تمیز نمی شوند.

کثیف ترین نقطه هواپیما

دکمه های فلاش سینک

این دکمه می تواند میکروب بیشتری نسبت به دستشویی واقعی داشته باشد. زمانی که دکمه سیفون را می زنید، دقت کنید که از یک دستمال کاغذی برای فشار دادن دکمه استفاده کنید و دست هایتان را فوری بشورید. هر کاری که می کنید، دکمه را لمس نکنید و سپس چشمان خود را لمس کنید.

سینک

درباره اش فکر کنید. قبل از اینکه دست هایتان را بشویید، چه سطحی را لمس می کنید؟ درست است:شما سینک را لمس می کنید. سپس دوباره بعد از شستن دستهایتان دوباره آن را لمس می کنید. از یک دستمال کاغذی استفاده کنید تا بعد از شستن کامل دستانتان، با دستمال کار کنید تا از قرار دادن دستانتان در مقابل باکتری ها خودداری کنید.

صندلی های چرمی

ممکن است فکر کنید که یک صندلی چرمی بسیار تمیزتر از یک صندلی پارچه ای است، اما مطالعات نشان می دهند که این لزوما درست نیست. اگر خدمه پرواز تصمیم بگیرند که بین پروازها صندلی ها را تمیز کنند، صندلی ها تمیز خواهد بود، که اغلب این اتفاق به طور کامل اتفاق نمی افتد. طبق گزارشات تمیز کردن روتین، میکروب ها را از بین نمی برد.

کثیف ترین نقطه هواپیما

ورودی هوای بالا سر

آیا کمی احساس گرما می کنید؟ لطفا با آن کنار بیایید. برآمدگی کوچکی که تهویه هوای بالای شما را کنترل می کند، شامل یک گروه بزرگ از باکتری ها است. لازم به استفاده از این نیستید. هر دو سه دقیقه یک بار هوا کاملا می چرخد.

جیب های صندلی

احتمالاً در آن جیب های پشت صندلی، دست کم یکی دو بار، خرده های نان را باید دیده باشید. مردم از جیب پشت صندلی به عنوان یک مکان مناسب برای ذخیره کتاب، وسایل الکترونیکی، نوشیدنی و حتی اسنکشان استفاده می کنند.با این حال ممکن است بخواهید آن را تمیز کنید، یا حتی بدتر، در حالی که از آن استفاده می کنید چیزی هم بخورید. محققان دریافتند که MRSA می تواند تا ۱۶۸ ساعت در مواد جیب صندلی دوام بیاورد. با در نظر گرفتن این که خدمه پرواز شما قطعاً این جیب ها را کاملاً در بین پروازها تمیز نمی کنند، این باکتری ها می توانند شما را به خطر بیندازند.

دکمه کمربند ایمنی

این بهانه ای برای نبستن کمربند ایمنی نیست. به خدمه پرواز گوش دهید و آنها را ببندید. با این حال، ممکن است بخواهید قبل و بعد از کلیک روی دکمه، ضدعفونی کردن را در نظر بگیرید. ده ها نفر از مردم قبل از شما این دکمه را لمس کرده اند، همان طور که می توانید از اثر انگشت جا مانده، ببینید.

میز غذا

بله، آن ها انتظار دارند که غذایتان را روی این سطوح بخورید. با توجه به یک مطالعه، این میزها دارای ۲,۱۵۵ واحد کلونی باکتری در هر اینچ مربع هستند. اگر خدمه پرواز سطحی را در هواپیما ضد عفونی کنند، این میزها تمیز هستند. متاسفانه، آن ها این کار را نمی کنند بنابراین بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که خودتان میز غذایتان را پاک کنید.

کنترل تلویزیون

اگر شرکت هواپیمایی شما یک سیستم سرگرمی در پروازش را ارائه می کند، قبل از تماس با دکمه های کنترل مراقب باشید. کنترل تلویزیون خانه شما به اندازه کافی بد است – این زمانی است که شما و خانواده تان تنها کسانی هستید که به آن دست زدید. حالا تصور کنید که در این کنترل ها باکتری ها هر روز از ده ها نفر جمع می شوند.

پرده پنجره

در بیشتر پروازها، زمانی که مهماندار می گوید که پرده شیشه را پایین بکشید، باید پرده پنجره را لمس کنید. دلیل اینکه آن ها این درخواست را می کنند کمی مستحکم است. اما در هیچ کجا به این اندازه هجوم میکروب ها که منتظر شما هستند، ترسناک نیست.

 

 

 

کثیف ترین نقطه هواپیما

 

 

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

instagram instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *