جدیدترین ها
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

چگونه پرونده خود را برای اخذ ویزای کانادا قوی کنیم؟

تاریخ بروزرسانی :
۱۲ مرداد ۱۴۰۲

برای اینکه بتوانید ویزای توریستی کانادا بگیرید و اینکه چه‌قدر شانس دریافت آن را دارید به پرونده شما بستگی دارد. هر چه پرونده ویزا از نظر مدارک و شرایط قوی‌تر باشد افسر سفارت بیشتر مطمئن می‌شود که شما یک مسافر واقعی هستید. هدف اصلی هم این است که به افسر سفارت اثبات کنید که قصد دارید پس از پایان یافتن اعتبار ویزای کانادا به کشور خود بازگردید. اما چگونه؟

ویزای کانادا 800x531 چگونه پرونده خود را برای اخذ ویزای کانادا قوی کنیم؟

مهمترین دلایل ریجکت ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا برای اقامت‌های کوتاه‌مدت در این کشور می‌‌باشد. به دلیل افزایش روزافزون درخواست‌های پناهندگی و تبدیل ویزای توریستی به کاری و تحصیلی توسط افرادی که با روادید توریستی به این کشور سفر می‌کنند؛ سفارت‌ کانادا فیلتر‌هایی را در نظر گرفته‌ تا بتواند توریست‌های واقعی را وارد کشور خود کند. در اکثر مواقع پرونده‌هایی که توسط سفارت کانادا ریجکت می‌شوند در نامه رد درخواست این جمله نوشته می‌شود: هدف از سفر شما به کانادا ثابت نشده است یا هدف سفر شما با مدارک و دلایل موجود در پرونده مطابقت ندارد. پس اگر وابستگی خود به ایران را اثبات کنید قدمی بزرگ در اخذ این ویزا برداشته‌اید.

شغلتان بر شانس اخذ ویزای کانادا اثر گذار است!

سفارت زمانی شما را شاغل در نظر می‌گیرد که مجوز کار و بیمه مرتبط با شغل خود داشته باشید. البته افرادی که شغل آزاد دارند می‌توانند با استفاده است قرار داد‌هایی که معقد می‌کنند، وابستگی خود را نشان دهند! هر چه سابقه بیمه شما بیشتر یا کارفرمای قوی‌تری باشید سفارت کانادا شما را بیشتر وابسته به ایران می‌داند، بنابراین شانس اخذ ویزای توریستی کانادا افزایش پیدا می‌کند. برای مثال کسی که ۱۷ یا ۱۸ سال سابقه بیمه، کارخانه یا شرکت در ایران دارد، می‌تواند خیلی راحت‌تر از افراد کم سن و سال و بدون سابقه بیمه ویزای توریستی کانادا اخذ کند. توجه کنید که اخذ ویزای کانادا مصاحبه ندارد به همین دلیل باید به‌وسیله توضیحات موجود در فرم درخواست و مدارک شغلی خود به سفارت اثبات کنید که شاغل هستید.

اثبات وابستگی به وسیله ایجاد کسب و کار

داشتن کسب و کار یکی از بهترین راه‌ها برای متقاعدکردن افسر سفارت کانادا برای بازگشت به کشور‌تان است. به این دلیل که برای به ایجاد یک کسب‌وکار وقت و پول زیادی هزینه شده و اکثر مردم دوست ندارند کسب‌وکاری که برایش آن‌قدر زحمت کشیده‌اند در غیاب آنها تعطیل شود.
با ارائه مدارک زیر به همراه درخواست خود می‌توانید اثبات کنید که صاحب یک کسب‌وکار هستید:
• صورت‌های مالیاتی ( ۶ ماه آخر شرکت)
• اسناد ثبت شرکت
• روزنامه تاسیس شرکت
• لیست حقوق رد شده ماهیانه برای کارکنان
• قرار داد‌هایی که در طول ۳ ماه آخیر امضا کرده‌اید و متعهد به انجام آنها هستید!

را‌هکار‌هایی برای اثبات وابستگی به ایران

با استفاده از نکات زیر می‌توانید افسر سفارت را از هر لحاظ قانع کنید که به ایران وابستگه هستید.

افزایش شانس اخذ ویزای کانادا با سابقه سفری قوی

درست است که تاریخچه تمامی سفر‌های شما به کشور‌های مختلف جزو تراول هیستوری به‌حساب می‌آید؛ ولی هر سابقه سفری ترول هیستوری قوی محسوب نمی‌شود! در واقع تنها سفر به چندین کشور خاص‌ در دنیا یا تعداد سفر‌های زیاد (۱۰ سفر بالا) در سال به کشور‌های مختلف می‌تواند برای شما سابقه سفری مفید ایجاد کند. برای مثال سفر به کشور‌هایی همچون ترکیه، دبی، آذربایجان، ارمنستان، تایلند؛ مالزی، قطر، عمان و… سابقه سفری محسوب می‌شوند؛ ولی این تراول هیستوریی ایجاد شده قوی نیست. از طرفی تراول هیستوریی قوی محسوب می‌شود که با سفر به کشور‌هایی همچون حوزه شینگن، انگلستان، آمریکا، ژاپن، کره جنوبی ایجاد شده باشد.

ویزای کانادا1 800x531 چگونه پرونده خود را برای اخذ ویزای کانادا قوی کنیم؟

درخواست ویزا با پاسپورت سفید مساویست با ریجکتی

درست است که سفر به کشور‌هایی نظیر دبی، ترکیه، سنگاپور، مالزی و… شاید تراول هیستوری قوی نباشد، ولی کمک می‌کند که پاسپورتتان بدون هیچ گونه سابقه سفری به سفارت ارائه نشود! همین موضوع می‌تواند افسر سفارت را قانع کند که شما اهل سفر گشت‌ و گذار هستید. پس هیچ گاه با گذرنامه سفید درخواست ویزای توریستی کانادا ندهید و حداقل چند سفر کوتاه داشته باشید. بهترین کشور‌ها برای ایجاد تراول هیستوری با هزینه کم، کشور‌هایی نظیر سنگاپور، ژاپن، چین، روسیه، مکزیک، برزیل و… هستند.

ارائه مدارک شغلی لازمه اخذ ویزای کانادا!

افسران کنسولی سفارت ویزای توریستی کانادا به دنبال این هستند که از آمدن افراد به‌صورت غیر قانونی برای کار، تحصیل و… در آنجا جلوگیری کنند. همین موضوع باعث شده که آنها به دنبال افرادی هستند که در کشور خودشان دارای چندین سال سابقه بیمه و فعالیت حرفه‌ای و مفید شغلی باشند. به همین دلیل افراد کم سن و سال و بدون‌سابقه شغلی، نمی‌توانند وابستگی به کشور‌شان را به‌خوبی اثبات کنند. در نتیجه شانس اخذ ویزا برایشان به‌شدت کاهش پیدا می‌کند. ازاین‌رو قبل از اقدام برای اخذ ویزای توریستی ویزای توریستی کانادا اول به دنبال جمع‌آوری مدارک شغلی از قبیل، فیش حقوقی، سابقه بیمه، لیست بیمه رد شده (برای کارآفرینان)، گواهی اشتغال به کار، گواهی مرخصی از اداره یا شرکت مربوطه و… باشید.

ارائه مدارک ملکی برای اثبات وابستگی مالی

داشتن ملک نوعی وابستگی مالی به حساب می‌آید. به این دلیل که دارایی‌های ملکی ارزشمند هستند و اکثر مردم حاضر نیستند چنین دارایی‌هایی را برای زندگی غیرقانونی در کشور دیگر رها کنند. املاکی را به سفارت کانادا ارائه دهید که دارای متراژ و قیمت بالایی هستند و سند رسمی دارند، تا جایی که می‌توانید از ارائه املاک قولنامه‌ای پرهیز کنید.

ویزای کانادا2 800x531 چگونه پرونده خود را برای اخذ ویزای کانادا قوی کنیم؟

یکی از مهم‌ترین دلایل بازگشت وابستگی عاطفی است!

اشتباه خیلی از افراد این است که فکر می‌کنند همسر نیز برای آنها وابستگی عاطفی ایجاد می‌کند! درصورتی‌که از نظر افسر سفارت کانادا تنها فرزند، پدر و مادر و ازدواجی که مدت زمان زیادی (۱۰ سال به بالا) از آن گذشته باشد، وابستگی ایجاد می‌کند! به این دلیل که همسر از نظر روان‌شناسی برای اکثر افراد آن‌قدر اهمیت ندارد که بخواهند به کشور‌شان بازگردند! شاید مسافر بتواند دوباره ازدواج کند؛ ولی درهرصورت فرزندان و پدر و مادرش را به سختی می‌تواند رها کند. البته افرادی که متأهل نیستند و فرزندی هم ندارند، می‌توانند با ارائه مدارک و توضیحات به افسر سفارت، مشخص کنند که باید از خواهر یا برادر خود به دلیل بیماری یا ناتوانی جسمی مراقبت کنند که این موضوع نیز می‌تواند با ارائه مدارک پزشکی و توضیحات در کاور لتر منتقل شود.

اول مشورت بعد درخواست ویزای کانادا

برخی از روش‌هایی که در بالا توضیح داده شد مؤثرتر از روش‌های دیگر هستند، بنابراین سعی کنید بهترین روش‌ را بر اساس شرایط خودتان انتخاب نمایید. سعی کنید قبل از هرگونه اقدامی با یک کارشناس خبره و مشاوره ویزا در زمینه روادید توریستی کانادا مشورت کنید، زیرا کارشناسان متخصص در زمینه ویزای کانادا می‌توانند بر اساس شرایط شما بهترین مسیر اخذ ویزا با بالاترین شانس قبولی پرونده را برایتان انتخاب کنند.
گروه ویزالند معتبر‌ترین مرجع تخصصی ویزا در ایران با تیمی از کارشناسان مجرب در زمینه ویزای کانادا با نحوه بررسی پرونده‌ها توسط افسران سفارت‌‌ آشنا هستند و می‌توانند پرونده ویزا را برای حصول بهترین نتیجه ممکن بهینه سازی کنند.

           
برو بالا
 

نظر کاربران : با ورود به حساب کاربری از نوشتن نظر خود امتیاز کسب کنید

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.