بلیط هواپیما سوئیت تبریز

چگونه تور فرانسه بگیریم؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
۹ اسفند ۱۳۹۸

فرانسه با نام رسمی جمهوری فرانسه در اروپای غربی قرار دارد. این کشور مانند اسپانیا و مراکش دارای سواحلی در دو دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس بوده که هر ساله گردشگران زیادی با خرید تور فرانسه از بودن در این سواحل زیبا لذت می‌برند.
لقب شش ضلعی به دلیل شکل کشور فرانسه به آن داده شده و از نظر مساحت این کشور بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا می‌باشد و مقام سومین کشور بزرگ، در کل قاره اروپا را نیز به خود اختصاص داده است. جمعیت فرانسه از مرز ۶۷ میلیون نفر گذشته و دومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا است.

تور فرانسه  چگونه تور فرانسه بگیریم؟

زبان مردم فرانسه

متداول‌ترین زبان مردم فرانسه، زبان فرانسوی بوده که زبان رسمی این سرزمین نیز می‌باشد. اکثر تابلوهای راهنمایی و رانندگی به زبان فرانسوی نوشته شده است. جوانان این کشور قادر هستند در حد متوسط به زبان انگلیسی صحبت کنند. بهتر است خریداران تور فرانسه برای برطرف کردن نیازهای خود کمی به این دو زبان مسلط باشند. علاوه بر زبان فرانسوی زبان‌های محلی متعددی نیز همانند زبان برتون و زبان آلزاسی در این کشور وجود دارد که با زبان فرانسوی بسیار متفاوت است. برخی از این زبان‌ها مانند زبان فرانسوی، ریشه‌ای رومی دارند که زبان اکسیتان از این جمله است، اما زبان باسک بطور کامل با فرانسوی تفاوت دارد و ساکنان مناطق جنوب غربی فرانسه تا شمال اسپانیا از این گویش استفاده می‌کنند.
فرهنگ مردم فرانسه
اگر قصد خرید تور فرانسه را دارید باید بدانید که فرهنگ مردمان فرانسه توسط عواملی نظیر جغرافیا و رویدادهای تاریخی که در گذر زمان به وقوع پیوسته، شکل گرفته است. از قرن هفدهم میلادی، فرانسه و بویژه پاریس، نقش مهمی را در فرهنگ و ادب و هنرهای تزئینی اروپا ایفا کرده‌اند، که در قرن نوزدهم شاهد تاثیرات آن در سراسر جهان بوده‌ایم. نقش مهم فرانسه در هنرهایی همچون فیلم‌سازی و مد و آشپزی از اواخر قرن نوزدهم به بعد آشکار شد.
تاریخ کشور فرانسه
بسیاری از خریداران تور فرانسه برای اطلاع از تاریخ کشور فرانسه به این سرزمین سفر می‌کنند. طبق قدیمی‌ترین مدارک بدست آمده، درحدود ۸/۱ میلیون سال قبل، انسان‌هایی در این منطقه که امروزه فرانسه نام دارد، زندگی می‌کردند. با توجه به شرایط آب و هوایی، ساکنان این منطقه با زندگی عشایری و شکار به حیات خود ادامه می‌دادند. غارهای زیادی مانند غار لاسکو که قدمت آثار روی آن به دوران پارینه‌سنگی می‌رسد، در فرانسه وجود داشته که یکی از جاذبه‌های گردشگری تور فرانسه بشمار می‌رود و اما چگونه تور فرانسه بگیریم؟ و استفاده کنیم.
حدود ۰۰۰/۱۰ سال قبل از میلاد یعنی بعد از پایان عصر یخبندان، آب و هوای این منطقه عادی گشته و از حدود ۰۰۰/۷ سال قبل از میلاد، دوران نوسنگی در این منطقه آغاز گشت. پس از آن در اواسط هزاره سوم و چهارم، رشد و شکوفایی در عرصه‌های جمعیتی و کشاورزی در این منطقه بوجود آمد. این منطقه فرانروایی بومی خود را داشت تا اینکه توسط ژولیس سزار، فرامانروای قدرتمند رومی، سرنگون شده و کشورشان به بخشی از امپراتوری روم تبدیل گشت.

آب و هوای کشور فرانسه‌

فرانسه دارای آب و هوایی چهار فصل بوده و شهرها و مکان‌های مختلف این کشور دارای شرایط جوی گوناگونی می‌باشد. فرانسه آب و هوای معتدلی دارد و فصل بهار در این کشور بسیار زیبا و خوش آب و هوا بوده و مناسب‌ترین زمان برای خرید تور فرانسه و سفر به این کشور است. اگرچه فرانسه کشوری چهار فصل است اما زمستان‌های این کشور کمترین میزان بارش برف را داشته و دارای آب و هوایی ملایم در این فصل است. بسیاری از گردشگران با خرید تور فرانسه و اقامت در این کشور وسیع توانسته‌اند تجربه شبی سرد را در یک شهر فرانسه و روز گرمی را در شهر دیگر این سرزمین کسب کنند.
با سفر به فرانسه به راحتی می‌توان تفاوت آب و هوایی در سواحل و مناطق کوهستانی این کشور را حس کرد. به عنوان مثال اگر تور فرانسه را برای ماه‌های مهر تا آذر تهیه کنید می‌توانید شاهد هوایی مه‌آلود در مسیر جاده‌های شهر برست فرانسه باشید و در شهر دیگری مانند پرووانس، وزش باد گرم در فصل زمستان را روی پوست خود احساس کنید.
بطور کلی می‌توان گفت که فرانسه در هر فصلی دارای آب و هوایی بسیار دل‌انگیز و دلنشین بوده و از درجه حرارتی متوسط برخوردار است، و همین امر دلیل محبوبیت تور فرانسه در بین گردشگران خارجی است.
حاکمیت فرانسه
بر اساس رفراندومی در ۴ اکتبر ۱۹۸۵، قانون اساسی فرانسه به رسمیت رسید که این قانون بر ایجاد کشوری سکولار و دموکرات تاکید داشت. در انقلاب فرانسه اعلامیه‌ای تحت عنوان حقوق انسان و شهروند ایجاد شد که به نوعی عقاید این کشور را بیان می‌کرد، که موضوعی قابل تامل برای مسافران و خریداران تور فرانسه است.

تور فرانسه  چگونه تور فرانسه بگیریم؟

 

مناطق فرانسه

تور فرانسه که یکی از بهترین مقاصد گردشگری در جهان است، به ۲۲ ناحیه اداری تقسیم می‌شود که این نواحی به هفت منطقه فرهنگی گروه‌بندی می‌شوند.
ایل دو فرانس: مناطق اطراف پایتخت فرانسه را در بر می‌گیرد.
شمال فرانسه: منطقه‌ای که به دلیل جنگ جهانی دوم خسارات بسیار زیادی بر آن وارد شد.
شمال‌شرقی فرانسه: در این منطقه فرهنگ اروپایی و فرانسوی با هم ادغام شده‌اند.
غرب بزرگ: منطقه‌ای کشاورزی بوده که متاثر از فرهنگ مردم سلتیک باستان است.
فرانسه مرکزی: عمده مناطق این ناحیه کشاورزی، مربوط به کشت انگور می‌باشد و شامل رودخانه‌ها، دره‌ها، روستاها و قلعه‌های تاریخی بسیاری است.
جنوب غربی فرانسه: این منطقه متشکل از دریا، سواحل زیبای اقیانوس اطلس و کوه پیرنه نزدیک کشور اسپانیا می‌باشد.
جنوب شرقی فرانسه: این منطقه به عنوان مهمترین بخش کشور فرانسه، با آب و هوایی گرم و دریایی لاجوردی،‌از اصلی‌ترین مناطق توریستی فرانسه پس از پاریس بشمار می‌رود که علت آن وجود شهر مارسی در این منطقه است.

مقایسه خدمات زندگی در کشورهای کانادا و فرانسه

پرسشی که ذهن بسیاری از خریداران بلیط هواپیما خارجی را به خود مشغول کرده است این است که زندگی در کانادا بهتر است یا آمریکا. در واقع این پرسش به عنوان قدیمی‌ترین بحث در بین این دو ملت وجود داشته و انتخاب را برای خریداران بلیط هواپیما کانادا و بلیط هواپیما آمریکا دشوار ساخته است.
گرفتن تصمیم نهایی برای زندگی در فرانسه یا کانادا
همانطور که خریداران بلیط هواپیما کانادا تا کنون متوجه شده‌اند در این کشور امکانات اجتماعی بهتری نظیر سلامت و مرخصی زایمان را می‌توان دریافت کرد. هر دو کشور دارای درآمد سالیانه یکسانی هستند اما هزینه‌های زندگی در آمریکا کمتر از کانادا است، در حالیکه کانادا هزینه کمتری را برای امکانات زندگی می‌خواهد.
مزایای تولد نوزاد در کانادا
اگر قصد دارید پس از خرید بلیط هواپیما کانادا فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورید باید بدانید که کانادا به تازه مادرها اجازه مرخصی می‌دهد و بسیاری از کارمندها می‌توانند از فوایدی که برای تازه مادرها و والدین در نظر گرفته شده است بهره‌مند شوند. بین ۷۱ تا ۵۲ هفته زمان برای والدین در نظر گرفته شده است.
در این مدت یکی از والدین می‌تواند برای حدود ۱۵ هفته درخواست بیمه داشته باشد. بطور کلی از کل هفته‌ها بیمه‌ها ۵۵ درصد می‌باشند ولی حداکثر واریزی در هفته ۴۸۵ دلار است. علاوه بر این والدین در صورت تمایل می‌توانند وقتی را میان خود تقسیم کنند که موضوع قابل توجهی برای خریداران بلیط هواپیما خارجی محسوب می‌شود.

تور فرانسه  چگونه تور فرانسه بگیریم؟

 

مهمترین شهرهای فرانسه

بهتر است قبل از اقدام برای خرید تور فرانسه با مهمترین شهرهای این کشور که شامل ده شهر مهم است آشنا شوید.
پاریس
این شهر آنقدر در میان خریداران تور فرانسه شهرت دارد که معرفی شهرهای مهم فرانسه را از این مکان افسانه‌ای آغاز می‌کنیم. پاریس به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر فرانسه نزدیک به ۲/۲ میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در جهان به حساب می‌آید. از جاذبه‌های گردشگری تور فرانسه در این شهر می‌توان به برج ایفل، کلیسای نوتردام، محله لاتین در سمت چپ رود سن، خیابان مشهور شانزه‌لیزه و محله مونتمارتر اشاره کرد. موزه لوور نیز پربازدیدترین موزه در جهان است.
لیون
این شهر که در نزدیکی مرز سوئیس و در فاصله ۵۰۰ کیلومتری پاریس قرار دارد، از معروف‌ترین شهرهای فرانسه بشمار می‌رود. این شهر به عنوان سومین شهر پرجمعیت فرانسه ۵۰۰ هزار نفر جمعیت داشته و پایتخت شکمی فرانسه نامیده می‌شود. با خرید تور فرانسه، از خیابان‌ها و میادین مملو از رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی‌های سیار این شهر که شامل انواع غذاهای خوشمزه و بین‌المللی می‌شود، لذت ببرید. علاوه بر این، لیون از نظر جغرافیایی، تاریخی، فرهنگی و سیاسی نیز بسیار حائز اهمیت است.
نیس
پنجمین شهر پرجمعیت فرانسه که موقعیتی فوق‌العاده در ساحل کورت دازور دارد، شهر نیس است. این شهر در جنوب شرقی فرانسه قرار داشته و با چشم‌انداری زیبا و بی‌نظیر از ساحل مدیترانه، گردشگران تور فرانسه را مجذوب خود می‌کند. آب و هوای گرم و سواحل دل‌انگیز نیس، دلیل انتخاب تور فرانسه و بازدید از این شهر است.
مارسی
قدمت مارسی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شهرهای فرانسه و اروپای غربی به ۶۰۰ سال قبل از میلاد و یونان باستان بر‌می‌گردد. بندر مارسی به دلیل قرار گرفتن در کناره دریای مدیترانه از اهمیت بالایی برخوردار است. هر ساله ۴ میلیون بازدیدکننده با خرید تور فرانسه از این شهر دیدن می‌کنند. موزه‌ها، بناهای تاریخی متعدد، بندر قدیم مارسی و منطقه قدیمی شهر از مناطق دیدنی این شهر به حساب می‌آیند.
بوردو
این شهر که در منطقه آکیتن قرار دارد، به دلیل تاکستان‌های انگورش به شهرت رسیده است. هر ساله تعداد زیادی گردشگر برای شرکت در مراسم انگورچینی و کاشت و برداشت انگور، اقدام به خرید تور فرانسه می‌کنند. شهر بوردو ششمین شهر بزرگ فرانسه بوده که می‌توان از بناهای تاریخی و رودخانه گارون واقع در این شهر دیدن کرد.
منبع: تور فرانسه

           
چاپ

لینک های مرتبط :

رزرو هتل جااینجاس
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *