بلیط هواپیما سوئیت تبریز

پیست اسکی شهدای سربند شازند

زمان مطالعه : 3 دقیقه
۶ شهریور ۱۳۹۸

پیست اسکی شهدای سربند (پاکل سابق) تنها پیست اسکی استان مرکزی است که در شهرستان شازندو در جاده شازند – هندودر در کوهپایه های روستای چالهما قرار گرفته است. پیست اسکی شهدای سربند در ارتفاعات بعد از روستای پاکل و در دامنه کوههای روستای سرسبز و ییلاقی چالهما قرار دارد. پیست اسکی شهدای سربند که در ارتفاع ۲۷۶۰ متری در ۲۵ کیلومتری شهر شازند و ۵۵ کیلومتری اراک در استان مرکزی واقع شده است، با مسیری به طول ۶۰۰ متری از امکاناتی نظیر سه دستگاه تله‌سیژ و رستوران برخوردار است. پیست اسکی شهدای سربند تنها در فصل زمستان و بهار فعال است و از استان‌های همدان و لرستان و خوزستان نیز گردشگر جذب می‌کند.
زمستان دلربای شهرستان شازند و قرارگیری این شهرستان در میان کوه های سربه فلک کشیده باعث آن شده که در این فصل سرد شهرستان شازند به تنها نقطه بارز گردشگری استان مرکزی تبدیل شود و این تنها بسته به طبیعت زیبای زمستان آن نیست بلکه بدون درنگ باید به یاد پیست اسکی پاکل افتاد که با تمام محرومیت‌ها و نداشته‌های خود بار سنگین ورزشهای زمستانی استان را بر دوش می‌کشد.
این پیست در ارتفاعات پلنگ در و در نزدیكی روستای پاكل قرار دارد و هر ساله در فصل سرما این منطقه مرتفع با بارش های سنگین و زود هنگام برف همراه است و در اغلب ایام زمستان شرایط مساعدی را برای علاقه مندان به اسكی و تفریحات زمستانه در خود دارد. این پیست به دلیل موقعیت طبیعی و جغرافیایی بكر بهترین شرایط را برای پذیرش اسكی بازان كشور به ویژه استان‌های همدان و لرستان دارد و در روستاهای پایین دست منطقه نیز گردشگران می توانند با اسكان در خانه های قدیمی و تجربه زندگی و تغذیه روستایی خاطرات به یادماندنی برای خود خلق كنند.

-اسکی-شهدای-سربند-1 پیست اسکی شهدای سربند شازند

این پیست در حال حاضر (در فصل زمستان و بهار) فعال و مورد استفاده علاقه مندان قرار می گیره. این تفرجگاه ورزشی در ایام هفته بخصوص در روزهای پنجشنبه و جمعه پذیرای هزاران نفر از علاقمندان به ورزش اسکیه. موقعیت طبیعی و جغرافیایی خوب پیست اسکی پاکل موجب شده علاوه بر مردم استان مرکزی علاقمندان به ورزش اسکی از استان های همجواراین استان مانند همدان و لرستان و حتی سایر نقاط کشور به شهر آستانه مسافرت و از امکانات و تجهیزات این پیست بهره ببرند.
ورزشكار به صورت همزمان می توانند در اين پيست ورزش كنند. پيست اسكی شهدای سربند شازند كاربری آموزشی و تفريحی دارد ولی به دليل ارتفاع كوتاه امكان استفاده اسكی كاران اسنوبرد وجود ندارد و با اين وجود در مقايسه با پيست های استان های همجوار از قبيل همدان ظرفيت های قابل توجه ای دارد. پيست اسكی شهدای سربند شازند از لحاظ شرايط جغرافيايی در شرايط بسيار مناسبی واقع شده است.
پیست اسکی شازند و به طبع همه مکانهای گردشگری این شهرستان یک موهبت الهی و هدیه خداوندی و لطف او به این شهرستان است و همه می دانیم که این نعمت ها برای شازند پتانسیل بزرگی است که این شهرستان را در زمره شهرستانهای دارای جذب توریست(از استانهای اصفهان،قم،لرستان و…) معرفی کند.

-اسکی-شهدای-سربند-2 پیست اسکی شهدای سربند شازند
-اسکی-شهدای-سربند-3 پیست اسکی شهدای سربند شازند
-اسکی-شهدای-سربند-4 پیست اسکی شهدای سربند شازند

منابع:ویکیپدیا-شبکه اطلاع رسانی دانا

           
چاپ

لینک های مرتبط :

رزرو هتل جااینجاس
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *