بلیط هواپیما تور خارجی

پیست اسکی آبعلی

تاریخ انتشار : ۱ مهر, ۱۳۹۲ - تاریخ آخرین بروزرسانی : ۳ آذر ۱۳۹۷
پیست اسکی آبعلی تهران تهران

پیست اسکی آبعلی یکی از پیستهای استان تهران است که با آغاز فصل زمستان و بارش برف رونق خاصی پیدا می‌کند. این پست به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی شهر آبعلی و در گذرگاه جاده هراز پذیرای مراجعین بسیار زیادی است از این‌رو ساماندهی به بخشهای مختلف این پیست یکی از مهمترین اقداماتی است که برای آن درنظر گرفته شده‌است.
اولین پیست اسکی ایران که دارای دستگاههای بالابر شد آبعلی است . تاریخ نصب دستگاههای آن به سال ۱۳۳۲ می باشد . قبل از آن هم ورزشکاران به ویژه علاقمندان به محیط کوهستان و اسکی در این منطقه به ورزش میپرداختند . خصوصاً این منطقه به دلیل اینکه از هوای بسیار مطلوبی در تابستان برخوردار بود و همچنین در گذرگاه اصلی یعنی جاده تهران و شمال کشور قرار داشت عده زیادی از ورزشکاران آشنایی با منطقه آبعلی داشتند.
ویژگیهایی نظیر ، آب گرم ، اماکن مقدس ( امامزاده هاشم ) و… این منطقه را متمایز از پیستهای دیگر ایران کرده است .آبعلی در ۵۷ کیلومتری شرق تهران واقع شده . این منطقه محل تولد اسکی نوین و پایه و اساس ورزش اسکی درایران است . آبعلی دارای ۱ تله کابین ، ۵ تله اسکی بشقابی ،۱ تله سیژ و ۳ تله اسکی چکشی است ، که به ۳ بخش پیست شرکت نفت ، پیستهای خصوصی و پیست تربیت بدنی تقسیم می شود . ارتفاع بالاترین نقطه آن از سطح دریا ۲۶۵۰ متر و پایین ترین نقطه آن ۲۴۰۰ متر است . طول فصل اسکی دراین پیست از اواسط دی تا اواسط اسفند ماه متغیر است . این پیست از لحاظ امکانات رفاهی دارای ۶ رستوران و ۱ هتل است .
زمان بهره برداری زمستان : هر روز ایام هفته امکانات آموزشی : مدرسه اسکی دارای پیست کراس کانتری
آدرس : نزدیکی شهر آبعلی در ۵۷ کیلومتری تهران و در جاده هراز

پیست اسکی آبعلی

پیست اسکی آبعلی

پربازدیدترین ها:

پیست اسکی آبعلی

پیست اسکی آبعلی

پیست اسکی آبعلی

 

 

 

PDFPrint

سوئیت تبریز تور
 

نظر کاربران :

 • حسن حسن زاده

  نسبت به دیگر پیست ها معروفتر و قدیمتر است و زیباتر

  پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۰۰:۵۱:۳۴ پاسخ دادن
 • آرش واعظی

  با این قدمت طولانی و معروف بودن از پیست های معروف می باشد

  پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۱۶:۳۵:۴۲ پاسخ دادن
 • مهرنوش زاده رفيع

  مجتمع رفاهی خیلی خوبی داره و انواع بازیهای برفی و غیر برفی اما پیست اسکیش خیلی شلوغه اما لوژ سواریش عاااالیه

  پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۱۶:۴۷:۴۴ پاسخ دادن
 • داود مسعودی

  قدیمی ترین پیست اسکی تهران و اولین پیستی هست که دستگاه های بالابر در آن نصب شده. این پیست در ۷۵ کیلومتری شرق شهر تهران و در منطقه ای به همین نام در جاده هراز واقع شده. ارتفاع بالاترین نقطه آن از سطح دریا ۲۶۵۰ متر و پایین ترین نقطه آن ۲۴۰۰ متر است. این پیست از لحاظ امکانات رفاهی دارای ۶ رستوران و ۱ هتل هست. پیست اسکی آبعلی به دلیل دسترسی راحت تر به نسبت دیگر پیست های اسکی معمولا شلوغ تر هم هست.

  پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۱۴:۳۴:۳۶ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *