بلیط هواپیما سوئیت تبریز

پياده راه خيابان حضرت عبدالعظيم شهرری

۱۲ خرداد ۱۳۹۸پياده راه خيابان حضرت عبدالعظيم شهرری استان تهران شهر ری

پياده راه خيابان حضرت عبدالعظيم با طول ۳۵۰ متر هم اکنون به عنوان محيطی مناسب بازسازی شده و پياده راه اين خيابان فضای مناسبی برای زائران و فرصت خوبی برای قدم زدن در دل بازار قديمی شهر ری است.پياده راه خيابان حضرت عبدالعظيم در چند فاز و در نقاط مختلف اطراف حرم در دست اجرا است اما هم اکنون بخشی از این پیاده راه از میدان شهری تا ورودی بازار قديم آماده سازی شده و با امکاناتی مناسب و محیطی زیبا در اختیار شهروندان تهرانی و زائران قرار گرفته است. طول پياده راه خيابان حضرت عبدالعظيم از ورودی بازار قديم تا ميدان حضرت عبدالعظيم (ع) بالغ بر ۳۵۰ متر است. همچنین رض پياده روهای اين خيابان سه متر بود كه ضمن حذف علائم و فضاهای زائد و سرپوشيده كردن انهار و نصب ۶۰ پايه روشنايی جديد عرض اين پياده راه به ۲۰ متر افزايش يافته است.
پياده راه حرم به عنوان يک طرح ملي و فرامنطقه ای است که در آن با همکاری سازمان زيباسازی از طراحي زيبايي استفاده شد که هم معماری مذهبی و سنتی و هم معماری روز دنيا را شامل شود و در شان بارگاه و زائران باشد.
حرم شاه‌عبدالعظیم (یا عامیانه آن، شابدلعظیم) محل دفن عبدالعظیم حسنی است که در شهر ری (در جنوب تهران) قرار دارد. این آرامگاه مربوط به دوره ایلخانی – دوره صفوی – دوره قاجار است. این اثر در تاریخ ۱۱ بهمن ۱۳۳۴ با شمارهٔ ثبت ۴۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.
شهر ری سالانه با هشت ميليون نفر زائر سومين شهر مذهبی کشور محسوب می شود ، اما متاسفانه خيابان حرم که به عنوان اصلی ترين معبر برای دسترسی زائران به حرم حضرت عبدالعظيم (ع) مورد استفاده قرارمی گرفت سال های متمادی دچار معضلات زيست محيطي، ترافيکيی و امنيتی بود که با اعمال محدوديت های ترافيکی و تبديل اين خيابان به پياده راه، علاوه بر زيباسازی منظر عمومی و کاهش آلودگی های زيست محيطی و صوتی، ميزان جرم و مزاحمت های خيابانی در اين محدوده تا حدود قابل توجهی کاهش يافت.

پياده راه خيابان حضرت عبدالعظيم شهرری
پياده راه خيابان حضرت عبدالعظيم شهرری

منابع:
بزنیم بیرون
ویکیپدیا

بلیط هواپیما ارزان
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *