بلیط هواپیما تور خارجی

شهر پلدشت

تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن, ۱۳۹۲ - تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۷ فروردین ۱۳۹۷
شهر پلدشت آذربایجان غربی پلدشت

جمعیت : ۸۶۷۲
کد تلفن : ۴۶۲

پلدشت یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی است. این شهر مرکز شهرستان پلدشت است. بر پایه سرشماری سال ۱۳۸۵، جمعیت این شهر برابر با ۸,۵۸۴ نفر بوده است که به زبان ترکی آذربایجانی و کردی تکلم می‌کنند.

جغرافیا
پلدشت در کناره رود ارس واقع شده‌است. رود زنگبار نیز دقیقا از مرکز شهر می‌گذرد و به ارس می‌ریزد. بر خلاف ماکو که دارای طبیعتی کوهستانی است، پلدشت دارای آب و هوای نیمه خشک است. زمستان بسیار سرد و تابستان نیز گرم است. این شهر در یک دشت مسطح مابین دو دشت شیبلو و زنگنه واقع شده‌است. نام این شهر هم از این مورد نشات گرفته‌است. البته آن سوی رود ارس، کاملاً کوهستانی است که این خود یکی از موارد جالب و دیدنی این منطقه به حساب می‌آید. حاشیه رود ارس در اطراف این شهر پوشیده از جنگل است که زیبایی خاصی به آن داده‌است. ضمنا محیط مناسبی برای چرای حیوانات به حساب می‌آید.

پربازدیدترین ها:

اقتصاد
کار اصلی مردم این شهر کشاورزی و دامداری است. اما در چند سال گذشته و بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و تشکیل جمهوری آذربایجان، پلدشت از نظر تجاری اهمیت پیدا کرد و اکثر مردم به کار تجارت روی آوردند. یک بازارچه مشترک مرزی نیز در این شهر ایجاد شده‌است . البته در چندین سال گذشته به دلیل رفع مشکل کم آبی که با احداث سد ماکو و انتقال آب آن به اراضی پلدشت و روستاهای اطراف حاصل شده‌است، کشاورزی دوباره رونق پیدا کرده‌است.

شهر پلدشت

PDFPrint

سوئیت تبریز تور
 

نظر کاربران :

 • مهرنوش زاده رفیع

  رودخانه پر آوازه ارس، پل دوستی بین ایران و آذربایجان، بازارچه و گمرک، تفرجگاه ارس، سدهای ارس، ارس دو و قیقاج از جاذبه های زیبای این شهرستان که شما رو به دیدن اینجا دعوت میکنن

  پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۰۶:۳۷:۲۱ پاسخ دادن
 • الهام حاجی زاده

  پلدشت یه شهر مرزیه که داد و ستد کالا با کشورهای همسایه مثل روسیه خیلی رونق داره و از جمله شهرهایی هست که هم ترکی صحبت میکنند هم ترکی

  پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۱۲:۰۵:۱۱ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *