جدیدترین ها
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

پرداخت عوارض آزادراه تهران – شمال یکپارچه می شود

تاریخ بروزرسانی :
۷ مرداد ۱۴۰۲

عوارض آزادراه تهران- شمال پس از تعیین نرخ جدید عوارض در قطعه ۲ افزایش پیدا می کند و به طور یکپارچه از رانندگان اخذ می شود. از ابتدای خرداد ماه امسال عوارض آزادراه های کشور، به صورت تدریجی تا ۲۵ درصد افزایش یافت که آزادراه تهران شمال نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و قرار است نرخ این عوارض به صورت یکپارچه از تمام رانندگان خودروها اخذ شود. هیچ فرقی هم نمی‌کند پرداختی از طریق سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض باشد یا روش‌های دیگر. در هر صورت افزایش نرخ عوارض شامل حال مسافران جاده‌های شمالی کشور می‌شود.

عوارض آزادراه پرداخت عوارض آزادراه تهران   شمال یکپارچه می شود
بر این اساس، نرخ عوارض آزادراه تهران- شمال در چهار قطعه این مسیر به ۱۵۰ هزار تومان می‌رسد که با احتساب مسیر برگشت برای هر خودرو این مبلغ به بیش از ۳۰۰ هزار تومان خواهد رسید.
عوارض آزادراه تهران – شمال با توجه به میزان عوارض در هر یک از قطعات بهره برداری شده محاسبه می‌شود که بر این مبنا، در قطعه یک آزادراه تهران- شمال مبلغ عوارض در روزهای عادی ۳۸ هزار تومان و روزهای تعطیل به مبلغ ۵۰ هزار تومان محاسبه می شود. نرخ عوارض قطعه دوم(تونل البرز) نیز در روزهای عادی ۳۰ هزار تومان و در روزهای پیک ۵۰ هزار تومان برای هر خودرو است. همچنین مبلغ ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان نیز بابت عوارض قطعه چهارم آزادراه تهران – شمال به این مبالغ اضافه خواهد شد.
همچنین بنا بر پیشنهاد سرمایه‌گذار این پروژه، قرار است علاوه بر عوارض قبلی قطعه دوم، عوارض جدیدی برای این قطعه در نظر گرفته شود که مبلغ آن بین ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان است.
بر اساس اعلام مدیرکل دفتر امور مجریان آزادراه‌ها، کمیته مسئول طرح، نرخ پیشنهادی جدید را برای عوارضی باند قطعه دوم بررسی کرده و مبلغ نهایی به صورت محرمانه برای وزیر راه و شهرسازی ارسال شده است که پس از تایید نهایی در این قطعه اجرایی شود.
قرار است پس از نهایی شدن نرخ عوارض در قطعات جدید، عوارض آزادراه تهران- شمال به صورت تجمیع شده و یکجا از رانندگان اخذ شود که این یکپارچه سازی به دستور پلیس و با هدف افزایش ایمنی رانندگان و جلوگیری از توقف زیاد خودروها در طی مسیر صورت می گیرد.
گفتنی است، قطعه سوم آزادراه تهران- شمال که یکی از پروژه های مهم راهداری کشور است هنوز به بهره برداری نرسیده است.

           
برو بالا
 

نظر کاربران : با ورود به حساب کاربری از نوشتن نظر خود امتیاز کسب کنید

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *