جدیدترین ها
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

وکیل مهاجرتی خوب را چگونه پیدا کنیم؟

تاریخ بروزرسانی :
۱۰ مرداد ۱۴۰۲

فرآیند مهاجرت یکی از مسیرهای پر از فراز و نشیبی است که بسیاری تمایل دارند آن را به تنهایی و برخی دیگر تمایل دارند آن را با متخصصی آگاه بپیمایند. اگرچه شرایط افراد مختلف در فرایند مهاجرت بسیار متفاوت است و نمی‌توان برای همه‌ی افراد یک نسخه واحد پیچید؛ اما لازم است گفته شود که طی کردن مسیر مهاجرت بدون داشتن وکیل مهاجرتی خوب می‌تواند تا حدودی دشوار و دلهره‌آور باشد! مشورت با یک وکیل مهاجرتی خوب که با تمامی قوانین و راه‌های مهاجرت آشنا باشد، می‌تواند تجربهی بسیار دلچسب‌تری را با نتایج به مراتب بهتر در اختیار متقاضیان قرار دهد. برای این که افراد بتوانند در انتخاب یک وکیل مهاجرتی خوب، انتخاب درست‌تری داشته باشند، در ادامه به ۱۰ نکته حائز اهمیت اشاره می‌شود که باید به آن‌ها توجه داشت.

وکیل مهاجرتی 800x470 وکیل مهاجرتی خوب را چگونه پیدا کنیم؟

۱۰ نکته مهم در انتخاب وکیل مهاجرتی خوب

۱. کمک گرفتن از تجربیات و نظرات دیگران برای انتخاب یک وکیل مهاجرت قابل اعتماد

ساده‌ترین راه برای به دست آوردن یک وکیل مهاجرتی خوب این است که افراد لیست جامعی از چندین وکیل مهاجرتی خوب به دست آورند. اگرچه با توجه به شرایط متفاوت افراد، تقلید از مسیر دیگران برای مهاجرت به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود؛ اما می‌توان گفت که افراد می‌توانند برای دستیابی به یک وکیل مهاجرتی خوب، از افرادی که این تجربه را پشت سر گذاشته‌اند کمک بگیرند. این افراد احتمالاً به سرعت به شما یک یا چند وکیل مهاجرت شایسته معرفی خواهند کرد. البته ناگفته نماند که جستجو در وب نیز و بررسی نظر کاربران می‌تواند در پیدا کردن این افراد کارساز باشند.

اقامت تمکن مالی یونان

۲. کمک گرفتن از وکلای مهاجرت نه تمام وکلا

همه‌ی وکلا ممکن است دانش عمیقی در مورد مهاجرت نداشته باشند. از آنجایی که این دسته از افراد به ندرت با پرونده‌های مهاجرتی سروکار دارند، ممکن است در امور مربوط به مهاجرت مهارت بالا و اطلاعات به‌روز نداشته باشند.
یک وکیل مهاجرت خوب باید با قوانین، رویه‌ها، خط‌‌مشی‌ مهاجرت که دائماً در حال تغییر است، آشنا باشد؛ چراکه ممکن است موکل خود را به بیراهه بکشاند و خسارات جبران‌ناپذیر به فرایند مهاجرتی وی وارد کند. بهترین کار این است که وکلای مهاجرتی را انتخاب کنید که با پرونده‌های مهاجرتی بسیاری از جمله موارد مربوط به گرین کارت، مهاجرت خانوادگی، مهاجرت تجاری، اخذ تابعیت، پناهندگی، ویزا، دیپورت شدن و تجدیدنظر سروکار داشته‌اند.

۳. عدم توجه به وعده‌های دروغین و تبلیغات فریبنده

فرایند مهاجرت می‌تواند نسبتاً پیچیده باشد. گاهی برخی از وکلای مهاجرتی به موکلان خود وعده‌های دروغین و قول و قرارهایی را می‌دهند که به هیچ عنوان منطقی نیست و این کار را صرفاً برای تبلیغات خود انجام می‌دهند! از این رو متقاضیان در این راه، باید محتاط عمل کرده و وکلایی را پیدا کنند که بتوانند با دانش کافی، مشکلاتی را که ممکن است ایجاد شود، پیش‌بینی کرده و تدابیر و استراتژی‌هایی را برای غلبه بر این مشکلات بیاندیشند.

۴. پرس‌وجو در مورد دسترسی به وکیل مهاجرت

در این مرحله، اول باید بررسی شود که آیا وکیل مهاجرت زمان کافی برای پرونده متقاضی دارد یا خیر. اگر به وکیل مهاجرت ایمیل زده شود یا با او تماس تلفنی برقرار شود، لازم است تا افراد به مدت زمانی که وکیل برای پاسخ دادن نیاز دارد، توجه کنند. بسیاری از وکلای مهاجرتی واجد شرایط، اغلب بسیار شلوغ هستند؛ بنابراین باید توجه شود که پرونده از سوی وکیل نادیده گرفته نشود. بهتر است از وکیل مهاجرت خواسته شود تا یک جدول زمانی در مورد مدت زمان انتظار، پردازش و تکمیل پرونده ارائه دهد.
*اگر متقاضی متوجه شود که وکیل، وقت کافی برای اجرای پرونده ندارد، احتمالاً بهتر است به سراغ وکیل دیگری برود.

۵. بررسی هزینه‌‌ها

قبل از امضای هر قراردادی، خوب است که متقاضیان تعیین کنند که خدمات وکلای مهاجرتی چقدر برای آن‌ها هزینه دارد و آیا این مبلغ مقرون‌به‌صرفه است یا خیر. در پرونده‌های مهاجرتی، هزینه‌های مختلفی مانند هزینه‌های ثبت اسناد مهاجرت وجود دارد؛ از این رو لازم است پیش از شروع، افراد تعیین کنند که برای حق‌الزحمه وکیل و سایر هزینه‌های جانبی چه مبلغی را باید داشته باشند. مدت زمان پرداخت این هزینه، روش پرداخت (به صورت نقدی یا اقساط)، تخفیفات و… از جمله مواردی است که باید پیش از گرفتن وکیل به آن توجه شود.

اخذ اقامت یونان

۶. توجه به تجربیات و سوابق وکیل

هر فرد پیش از همکاری با یک وکیل مهاجرتی خوب، باید اطمینان حاصل کند که وکیل موردنظر می‌تواند به او تضمینی با بیشترین احتمال موفقیت بدهد. این مسئله در صورتی امکان پذیر است که افراد یک وکیل باتجربه و کاربلد را استخدام کنند که بسیاری از پرونده‌ها را با موفقیت به سرانجام رسانده است. از این رو، بهتر است موکلان در مورد تعداد پرونده‌های مشابه و نتیجه آن‌ها سؤال کنند و از وکیل بخواهند تا تجارب حقوقی خود و راهبردهایی را که در گذشته برای دستیابی به نتایج مطلوب استفاده کرده است را شرح دهند.
* برای اطمینان بیشتر می‌تواند از وکیل خواست تا مستنداتی را در باب موفقیت در پرونده‌های قبلی ارائه دهد.

۷. نوشتن قرارداد کتبی

برای این که افراد مطمئن شوند که روند انتخاب وکیل به درستی پیش رفته، لازم است تا یک قرارداد کتبی بین طرفین تنظیم شود. این توافقنامه قانونی در واقع به موکل اطمینان می‌دهد که وکیل مهاجرت تمامی وعده‌های خود را عملی خواهد کرد و به طور رسمی ملزم به انجام تمام بندهای توافق‌نامه است.

وکیل مهاجرتی 1 800x533 وکیل مهاجرتی خوب را چگونه پیدا کنیم؟

۸. در نظر گرفتن اخلاق کاری وکیل و اعتماد به او

اعتمادسازی و داشتن اخلاق کاری برای یک وکیل، جزو مواردی است که باید بسیار به آن توجه کرد. بهتر است افراد با ملاقات حضوری و همچنین بررسی نظرات مراجعه‌کنندگان و موکلان قبلی اطمینان حاصل کنند که اخلاق کاری برای وکیل مورد نظر در رأس همه‌ی معیارها قرار دارد. امروزه رسانه‌های اجتماعی و بررسی نظرات مشتریان می‌تواند در این راه تا حد زیادی راهگشا باشد.

۹. بررسی عضویت‌ها و وابستگی‌های حرفه‌ای وکیل مهاجرت

وکیلی با عضویت و وابستگی‌های حرفه‌ای، مانند عضویت در انجمن وکلای مهاجرت آمریکا (AILA)، باید متعهد به رعایت استانداردهای حرفه‌ای تعیین‌شده توسط آن سازمان باشد. از آن جایی که سیاست‌ها و شیوه‌های مهاجرت می‌توانند به سرعت تغییر کنند، بنابراین عضویت در یک انجمن حرفه‌ای تضمین می‌کند که وکیل به طور مداوم اطلاعات به‌روز را دریافت کند.

۱۰. در نظر گرفتن حضور آنلاین

هنگام استخدام یک وکیل مهاجرتی خوب، بهتر است افراد به دنبال حضور آنلاین آنها باشند. اگر یک وکیل چندین سال است که کار می‌کند، باید یک وب‌سایت همراه با نظرات مشتریان قبلی داشته باشد. اگر اینطور نیست، لازم است که محتاطانه پیش رفت.

وظیفه یک وکیل مهاجرتی خوب چیست؟

● آموزش و کمک به متقاضیان برای کسب آمادگی در مصاحبه
● جمع‌آوری مدارک مورد نیاز به روشی قابل قبول برای مقامات
● درک ماهیت مهاجرت و مزایایی که به دنبال آن هستید

کلام پایانی

برای پیدا کردن یک وکیل مهاجرتی خوب، همانطور که گفته شد باید فرایندی طولانی طی شود و نیاز است تا افراد بر اساس شرایط خود به دنبال بهترین‌ها در این مسیر باشند؛ اما متقاضی باید بداند که پیمودن این مسیر ارزش هر ذره تلاش را دارد و نباید تسلیم شد! پیدا کردن جمعی از وکلا، فیلتر کردن بهترین‌ها و مصاحبه با آنان و بررسی معیارهای ذکر شده به افراد کمک می‌کند که بهترین‌ها را انتخاب کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی النورا همراه شوید یا به وب‌سایت رسمی این مجموعه مراجعه فرمایید

           
برو بالا
 

نظر کاربران : با ورود به حساب کاربری از نوشتن نظر خود امتیاز کسب کنید

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.