رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۲۲ تیر ۱۳۹۳

ورود کالسکه دوچرخه به گردشگری بازار تهران

اشتراک گذاری

تاریخ خبر : ۱۳۹۳/۴/۲۲ – تشکری هاشمی با بیان اینکه توسعه دوچرخه سواری در پایتخت با جدیت دنبال می شود، افزود: در سال جاری تعداد دوچرخه های پایتخت به ۱۲ هزار و ۶۰۰ دستگاه خواهد رسید .

معاون شهردار تهران گفت: در حال حاضر مزایده خرید پنج هزار دستگاه دوچرخه برگزار شده و در عین حال به منظور خرید ۱۰هزار دستگاه دوچرخه دیگر نیز فراخوان داده شده است .

وی تصریح کرد: اکنون در شهر تهران ۷هزار و ۶۰۰ دستگاه دوچرخه و ۱۹۸ خانه دوچرخه وجود دارد که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته توسعه دوچرخه سواری به عنوان یکی از مدهای حمل و نقل عمومی در دستور کار قرار گرفته است .

معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه وضعیت آلودگی هوا و ترافیک شهر تهران به گونه ای است که استفاده از دوچرخه به عنوان یک وسیله حمل و نقلی پاک ضرورت است، گفت: در گذر زمان در تهران و البته بسیاری از شهرهای کشور استفاده از دوچرخه به فراموشی سپرده شد این در حالیست که با توجه به نیاز شهر، مدیریت شهری تهران تلاش کرده دوچرخه سواری را دوباره به شهر بازگرداند.

تشکری هاشمی تصریح کرد: اکنون بیش از ۲۲۲کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در شهر تهران وجود دارد که طی سال جاری به ۲۸۰ کیلومتر خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه ۵۰۰ استیشن رک هوشمند دوچرخه سواری در دست احداث است، گفت: ۲۰میلیارد تومان اعتبار توسعه دوچرخه سواری معاونت حمل و نقل و ترافیک و مناطق مختلف شهر تهران است.

به گفته تشکری هاشمی ۵ میلیارد اختصاص یافته به معاونت حمل و نقل و ترافیک در بهره برداری از خانه های دو چرخه استفاده می شود و ۱۵میلیارد تومان اختصاص یافته به مناطق نیز در قالب توسعه دوچرخه سواری و خرید دوچرخه هزینه خواهد شد .

معاون شهردار تهران تصریح کرد: اکنون ۵مسیر توسعه دوچرخه سواری در دست احداث است که خیابان امام خمینی (ره)، خیابان نواب تا امام حسین(ع) ، دولت از سه راه پاسداران تا شریعتی و اندرزگو تا اقدسیه مسیرهای تعیین شده هستند که این مسیرها در آنجا ایجاد می شود.

تشکری هاشمی با اشاره به اینکه ساماندهی سیستم حمل و نقل عمومی در منطقه ۱۲ یکی از اولویت های سال جاری است، گفت: اجرای مسیر دوچرخه سواری در منطقه ۱۲ اولویت نخست بوده که در قالب ۲ فاز دوچرخه همگانی و دوچرخه گردشگری به اجرا گذاشته خواهد شد .

وی افزود: در مسیر گردشگری منطقه بازار استفاده از کالسکه دوچرخه در دستور کار قرار دارد که اکنون در مرحله مطالعه نمونه کاسکه ها هستیم.

معاون شهردار تهران تاکید کرد: دوچرخه یکی از مدهای حمل و نقل عمومی است که با استفاده از این سیستم حمل و نقلی و به تبع آن کاهش تردد با وسایل نقلیه شخصی کاهش آلودگی هوا و ترافیک را در شهر تهران به دنبال دارد.

تشکری هاشمی با اشاره به اینکه ما به شهروندان پیشنهاد می کنیم برای سفرهای کوتاه از دوچرخه استفاده کنند، ادامه داد: با توجه به شیب ها، ترافیک تهران و وجود شبکه بزرگراهی برای همه مناطق استفاده از دوچرخه امکان پذیر نیست، اما شهروندان می توانند در طی روز وقتی را برای دوچرخه سواری اختصاص دهند و یا در مسیرهای کوتاه از این وسیله نقلیه بهره مند شوند.

37817_831 ورود کالسکه دوچرخه به گردشگری بازار تهران

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *