بلیط هواپیما سوئیت تبریز

ورزشگاه شهید دستگردی تهران

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲۶ فروردین ۱۳۹۸

ورزشگاه شهید دستگردی تهران یا ورزشگاه پاس قوامین یک ورزشگاه فوتبال در شهرک اکباتان تهران است. این ورزشگاه در همسایگی ورزشگاه راه‌آهن قرار دارد.ورزشگاه شهید دستگردی در سال ۱۳۸۱ ساخته شده و دارای گنجایشی برابر با ۸٬۲۵۰ تماشگر است. این ورزشگاه از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶ ورزشگاه اختصاصی باشگاه فوتبال پاس تهران بود که پس از فروپاشی این باشگاه، در اختیار باشگاه فوتبال استیل آذین قرار گرفت.هم‌اکنون تیم ملی فوتبال جوانان ایران از آن بهره می‌گیرد. این ورزشگاه همچنین در طول این سال‌ها مورد استفاده باشگاه‌های مختلف تهرانی همچون نفت، راه‌آهن و پیکان قرار گرفت.در سال ۱۳۹۴، با بازگشت باشگاه سایپا به تهران، مسئولین خبر از برگزاری بازی‌های خانگی این تیم در ورزشگاه دستگردی واقع در شهرک اکباتان دادند.

تورنمنت‌های بین‌المللی و دیدارهای مهم

در سال ۱۳۸۴ دیدار سوپر جام فوتبال ایران بین تیم‌های فولاد خوزستان و صبا باتری که به برد ۴-۰ صبا باتری انجامید در این ورزشگاه برگزار شد.این ورزشگاه میزبان دیدارهای خانگی تیم فوتبال پاس تهران در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۰۵ بود. باشگاه فولاد خوزستان نیز که در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۰۶ جواز حضور در مسابقات را به دست آورده بود، به دلیل آماده نبودن ورزشگاه خانگی خود، تختی اهواز، بازی‌های آسیایی‌اش را در این ورزشگاه انجام داد.

ورزشگاه شهید دستگردی به همراه ورزشگاه راه آهن میزبان پانزدهمین دوره مسابقات فوتبال زیر ۱۶ سال آسیا در سال ۲۰۱۲ بودند که با شرکت شانزده کشور آسیایی در تهران برگزار شد.

همچنین بازی‌های تیم ملی فوتبال سوریه در مسابقات مقدماتی جام ملتهای آسیا ۲۰۱۵ به دلیل درگیری‌های داخلی این کشور در ورزشگاه شهید دستگردی تهران برگزار شد. تیم ملی فوتبال عراق هم به دلیل محرومیت از برگزاری از بازی‌های خانگی در شرایط جنگی کشور عراق، دیدارهای خانگی خود را در دور مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ و دور سوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ در این ورزشگاه برگزار کرد، که از آن میان می‌توان به دیدارهای عراق با تیم ملی استرالیا و تیم ملی ژاپنپ اشاره کرد.این ورزشگاه همچنین میزبان مسابقات فوتبال انتخابی قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ بوده است.

ورزشگاه شهید دستگردی
نام کامل ورزشگاه شهید دستگردی تهران
محل تهران، شهرک اکباتان
تأسیس
بازسازی ۱۳۸۱
مالک نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
گرداننده باشگاه فرهنگی ورزشی پاس تهران
نوع زمین چمن
گنجایش ۸٬۲۵۰ نفر
خانه پاس تهران (۱۳۸۶-۱۳۸۱)

سایپا تهران (اکنون-۱۳۹۴)

ورزشگاه شهید دستگردی تهران  ورزشگاه شهید دستگردی تهران

           
ما را در اینستاگرام فالو کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *