رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

نظام بانکی به کمک توسعه گردشگری می‌آید

تاریخ بروزرسانی :
۳ تیر ۱۳۹۵

در دیدار رییس کل بانک مرکزی با رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر اهمیت صنعت گردشگری در اشتغال‌آفرینی، فقرزدایی و توسعه اقتصادی، بر گسترش زمینه‌های همکاری میان نظام بانکی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید شد.

به گزارش ایسنا، مسعود سلطانی‌فر ـ معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ـ در دیدار با رییس بانک مرکزی، با ارایه توضیحاتی درباره‌ی رتبه گردشگری ایران در سطح جهانی و برخورداری ایران از استانداردهای بین‌المللی گردشگری، پیشنهاد کرد: جلسات بیشتری با حضور مدیران عامل بانک‌ها برگزار شود تا زمینه همکاری و حمایت نظام بانکی از صنعت گردشگری و صنایع دستی بیش از پیش فراهم شود.

او صنعت گردشگری را به عنوان یکی از پر درآمدترین بخش‌های اقتصادی در دنیا مطرح کرد و افزود: طبق گزارش سازمان جهانی گردشگری، صنعت گردشگری عامل اصلی احیای اقتصاد جهانی شناخته می‌شود، به طوری که یکی از مهمترین زمینه‌سازان برای ایجاد شغل، کاهش فقر، حفاظت از محیط زیست و ایجاد صلح و تعاملات میان فرهنگ‌های مختلف است.

همچنین ولی‌اله سیف در این دیدار با اشاره به موقعیت استثنایی کشور در حوزه گردشگری و اهمیت آن در توسعه کشور، گفت: بانک مرکزی برای صنعت گردشگری کشور اولویت خاصی قائل است و آمادگی دارد در بخشنامه‌ای که اخیرا در رابطه با ارایه تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط به شبکه بانکی ابلاغ کرده تا جایی که می‌تواند یاری‌رسان این صنعت باشد.

رییس کل بانک مرکزی درباره‌ی گسترش روابط بین‌المللی و تاثیر آن بر صنعت گردشگری کشور، یادآور شد: گسترش تعاملات بین‌المللی پس از برجام زمینه حضور بیشتر گردشگران خارجی را در کشور فراهم کرده و لازم است به زیرساخت و بناهای مورد نیاز صنعت گردشگری در کشور توجه ویژه‌ای شود.

«سیف» یکی از ظرفیت‌های جدید اقتصاد ایران برای سرمایه گذاری را صنعت گردشگری دانست و افزود: در حال حاضر با توجه به ظرفیت‌های وسیع تاریخی، فرهنگی و طبیعی، کشور ایران می‌تواند به عنوان قطب گردشگری در خاورمیانه و آسیا باشد و توجه به این حوزه، از ضرورت‌های اصلی است.
57307633 نظام بانکی به کمک توسعه گردشگری می‌آید

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[امتیاز: 0 میانگین: 0]
           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *