بلیط هواپیما تور خارجی

موزه آبگینه و سفال ایران تعطیل شد

تاریخ انتشار خبر :يكشنبه 6 آبان 1397
2018-10-28

امید شیوا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعمیرات از امروز شروع شده است و در این مرحله نم زدگی طبقه زیرزمین و همکف، تاسیسات برق و تعویض کفپوش های آن در دستور کار خواهد بود.
وی با بیان اینکه هزینه های اجرای تعمیرات از طریق اداره کل موزه های کشور و میراث فرهنگی استان تهران تامین می شود ادامه داد: در فاز نخست تعمیرات حدود 150 میلیون تومان اعتبار برای این بخش اختصاص یافته است.
مدیر موزه آبگینه و سفالینه ایران تصریح کرد که فاز دوم مرمت موزه مربوط به مقام سازی و معماری بیرونی مجموعه نیز پس از تخصیص اعتبار طی ماههای آتی انجام خواهد شد.
شیوا در خصوص وضعیت سیستم امنیتی موزه در زمان تعمیرات گفت: دوربین های موزه از پیشرفته و هوشمندترین هشداردهنده ها برخوردارند و مشکلی برای امنیت این مکان وجود ندارد.
وی همچنین در تشریح برنامه های آتی موزه گفت: مراسم تجلیل از «هانس هولاین»(طراح موزه آبگینه) و نشست همکاری با رایزن فرهنگی کشور فرانسه در دستور کار مجموعه قراردارد تا به محض اتمام تعمیرات اواخر ماه جاری شاهد انجام این رویدادها باشیم.
مرحوم استاد علی محمد معمارباشی موزه آبگینه را در سال 1291 هجری خورشیدی به دستور احمد قوام (قوام السلطنه) برای ایجاد دفتر کاری و استفاده شخصی او ساخت.
ساختمان موزه آبگینه تلفیقی از معماری باروک ایرانی (تلفیقی از معماری سنتی و غربی) برخوردار است.
این ساختمان با زیربنایی بالغ بر یک هزار و 40 مترمربع و با طرح هشت گوش و ستون های کاذب در قسمت ورودی ساخته شده است و سه طبقه زیرزمین، همکف و طبقه اول هفت تالار و سه سرسرا دارد.
بخش اندرونی این بنا در اختیار بنیاد سینمایی فارابی قرار دارد و مابقی در اختیار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران است.
موزه آبگینه و سفالینه یکی از پنج مجموعه زیرمجموعه اداره کل میراث فرهنگی استان تهران است که در منطقه 12- خیابان جمهوری اسلامی، خیابان 30 ‌تیر، پلاک 55 قرار دارد.

موزه آبگینه و سفال ایران تعطیل شد

PDFPrint

پربازدیدترین ها:

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جاجیگا تور