بلیط هواپیما تور خارجی

منطقه نمونه گردشگری سد و سرچشمه افوس

تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن, ۱۳۹۲
منطقه نمونه گردشگری سد و سرچشمه افوس اصفهان افوس

وجود کوههای بسیار بلند و بارندگی زیاد در فصول مختلف سال در فصل زمستان به صورت برف در ارتفاعات و ایجاد برف انبارهای فراوان در دره های عمیق و گودال ها باعث شده است که چشمه های بسیاری از این منطقه روان شود. مهمترین این چشمه ها چشمه بزرگ قبله ( سراب سرچشمه )می باشد. به همین علت شهر افوس را شهر چشمه ساران نیز می گویند.

سرچشمه تا شهر ۳ کیلومتر فاصله دارد و در دل کوه واقع شده است. آب آن با جوشش از زمین و از ریشه کوه تامین کننده یکی از سرشاخه های زاینده رود می باشد. طبیعت بکر و دست نخورده سرچشمه افوس بین شهر و سرچشمه و دامنه کوه قبله ساخته شده است و در اطراف آن، مناظر بسیار زیبا و طبیعی، چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. وجود مناظر طبیعی، دیدنی، و چشمه ساران فراوان ، سد خاکی در جوار مسیر ارتباطی شهر و سرچشمه و آب و هوای بسیار خنک در اوج گرمای تابستان باعث جذب گردشگران و دوست داران طبیعت به این منطقه شده است.

سد و سرچشمه افوس در سفرهای استانی ریاست محترم جمهور در دولت نهم به عنوان منطقه نمونه گردشگری به تصویب رسید که در پی آن با تلاش و پیگیری مجدانه مسئولان محلی و شهرستان و مساعدت استاندار محترم و دیگر مسئولین مربوطه با اختصاص اعتبارات لازم زیرساختهای مورد نیاز آن فراهم گردید که در این راستا احداث آلاچیقها ، سرویسهای بهداشتی ، احداث ۳۲۰۰ متر جاده آسفالته و برقرسانی به سرچشمه و تامین روشنائی آن موجب ورود گردشگران بسیار زیاد از نقاط مختلف استان و کشور را فراهم نموده است و در صورت سرمایه گذاری در این منطقه که مقدمات آن فراهم شده قطعا” در آینده ای نزدیک از رونق فراوانی برخوردار خواهد گردید.

پربازدیدترین ها:

شایان ذکر است سرچشمه افوس در نظر ساکنان محلی شهر از حرمت و قداست خاصی به عنوان نذرگاه برخوردار میباشد

علاوه بر سد و سرچشمه افوس همانطور که در آغازین کلام مطرح گردید شهر افوس به شهر چشمه ساران معروف است . لذا با توجه به وجود چشمه های فراوان به همراه درختان و بیشه زارهای سرسبز و همچنین وجود چندین هکتار تاکستان به همراه سایر درختان میوه در اطراف شهر محیطی بسیار جذاب برای گردشگران فراهم نموده است.

منطقه نمونه گردشگری سد و سرچشمه افوس

منطقه نمونه گردشگری سد و سرچشمه افوس

منطقه نمونه گردشگری سد و سرچشمه افوس

PDFPrint

سوئیت تبریز تور
 

نظر کاربران :

 • محسن

  سلام پیاده روی داره تا سرچشمه واینکه برای شب ماندن مکان مناسبی هست؟

  پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۱۸:۵۸:۲۸ پاسخ دادن
 • بهمن فولادی

  سرویس بهداشتی مناسب داره. دکه اغذیه فروشی با قیمتهای مصوب قانونی داره.

  پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۱۷:۰۸:۲۱ پاسخ دادن
 • MWeb

  سلام
  اینجا سرویس بهداشتی داره؟
  دکه چی؟

  پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۱۳:۲۱:۱۹ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *