بلیط هواپیما سوئیت تبریز

منطقه شکار ممنوع فيله خاصه زنجان

۲ اردیبهشت ۱۳۹۸منطقه شکار ممنوع فيله خاصه زنجان استان زنجان زنجان

منطقه شکار ممنوع فيله خاصه منطقه اي غني از نظرحيات وحش اما در خطر است؛ به همين منظور به مدت ۵ سال است که شکار در آن ممنوع شده است. حيات وحش اين منطقه شامل آهوي ايراني،گراز، پرندگاني چون كبك، باقرقره، انواع پرندگان شكاري، انواع پرندگان آبزي و كنار آبزي مهاجر زمستاني و انواع خزندگان است.منطقه شکار ممنوع فیله خاصه در روستایی از توابع بخش زنجانرود شهرستان زنجان واقع شده و ۱۱۰۵۳۲ هكتار وسعت دارد.منطقه شكار ممنوع فيله خاصه از تاريخ ۸۶ براي مدت ۵ سال شكار ممنوع اعلام شده است.
– پوشش گیاهی: از جمله پوشش گیاهی این منطقه می توان به گونه هاي درختي مثل درختان ميوه و صنوبر و گونه هاي گياهي چون انواع آويشن، درمنه، انواع خانواده گندميان وگياهان بالشتكي اشاره کرد.
– حیات وحش: حيات وحش منطقه شامل آهوي ايراني،گراز، پرندگاني چون كبك، باقرقره، انواع پرندگان شكاري، انواع پرندگان آبزي و كنار آبزي مهاجر زمستاني و انواع خزندگان است.

راساس سرشماری سال ۹۲ نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ رأس آهو در دشت سهرین و منطقه شکار ممنوع فیله خاصه زندگی می کنند که ۲۰۰ رأس در منطقه شکار ممنوع فیله خاصه و مابقی نیز در دشت سهرین زیست می کنند.

منطقه شکار ممنوع فيله خاصه زنجان
منطقه شکار ممنوع فيله خاصه زنجان
منطقه شکار ممنوع فيله خاصه زنجان

منبع : بزنیم بیرون

بلیط هواپیما ارزان

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *