رزرو هتل تفریحات کیش

منطقه شکار ممنوع آغگل

۱۴ خرداد ۱۳۹۴

منطقه شکار ممنوع آغگل در استان آذربایجان غربی واقع است. اغگل، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان ماکو در استان آذربایجان غربی ایران است. منطقه شکار و تیراندازی ممنوع آغگل از شمال به روستای قوس واقع در مرز ایران و ترکیه، از غرب به پاسگاه مرزی دیم قشلاق به طرف جنوب در امتداد حد مرزی ایران و ترکیه تا روستای یاریم قید علیاوسطی و سفلی، از جنوب به قریه یاریم قبه سفلی در امتداد جاده ماشین رو به طرف شرق و از شرق به قریه شور ابلاغ بالا در امتداد جاده ماشین رو به طرف شمال محدود می شود.
این منطقه با توجه شرایط طبیعی از قدیم زیستگاه گونه های مختلفی از حیات وحش بوده که طی چند سال اخیر به دلایلی از تعدا آنها به شدت کاسته شده بود علی هذا با توجه به پوشش گیاهی مناسب و شرایط زیستی خوب، به منظور احیای نسل وحوش و ترمیم زیستگاه تعداد ۹۰ راس قوچ و میش وحشی از جزیره کبودان زنده گیری و در این منطقه رها سازی شده است.

ساخت مراکز اقامتی، پذیرایی، مراکز آب‌درمانی، سالن‌های چندمنظوره ورزشی و تاسیسات تفرجی از زمینه‌های مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در این منطقه است.از چشمه‌های طبیعی استان آذربایجان‌غربی، چشمه‌های آب‌معدنی آغگل در شهرستان خوی است. آب این چشمه‌ها از نوع آهکی گازدار و به دلیل شور بودن غیرقابل شرب است. آب این چشمه‌ها پس از خارج شدن به رود آغ‌چای وارد می‌شود و رسوبات آهک آن در کنار جاده مناظر بسیار زیبایی را به وجود می‌آورد.

1728 منطقه شکار ممنوع آغگل

تور اروپا

1729 منطقه شکار ممنوع آغگل

1730 منطقه شکار ممنوع آغگل

1731 منطقه شکار ممنوع آغگل

منبع : کویرها و بیابانهای ایران

           
برو بالا
ادامه تحصیل در انگلستان
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *