بلیط هواپیما سوئیت تبریز

منطقه شكار ممنوع آغگل

۱۴ خرداد ۱۳۹۴منطقه شكار ممنوع آغگل آذربایجان غربی ماکو

منطقه شكار ممنوع آغگل در استان آذربایجان غربی واقع است. اغگل، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان ماکو در استان آذربایجان غربی ایران است. منطقه شكار و تيراندازي ممنوع آغگل از شمال به روستاي قوس واقع در مرز ايران و تركيه، از غرب به پاسگاه مرزي ديم قشلاق به طرف جنوب در امتداد حد مرزي ايران و تركيه تا روستاي ياريم قيد علياوسطي و سفلي، از جنوب به قريه ياريم قبه سفلي در امتداد جاده ماشين رو به طرف شرق و از شرق به قريه شور ابلاغ بالا در امتداد جاده ماشين رو به طرف شمال محدود مي شود.
این منطقه با توجه شرایط طبیعی از قدیم زیستگاه گونه های مختلفی از حیات وحش بوده که طی چند سال اخیر به دلایلی از تعدا آنها به شدت کاسته شده بود علی هذا با توجه به پوشش گیاهی مناسب و شرایط زیستی خوب، به منظور احیای نسل وحوش و ترمیم زیستگاه تعداد ۹۰ راس قوچ و میش وحشی از جزیره کبودان زنده گیری و در این منطقه رها سازی شده است.

ساخت مراکز اقامتي، پذيرايي، مراکز آب‌درماني، سالن‌هاي چندمنظوره ورزشي و تاسيسات تفرجي از زمينه‌هاي مورد نياز براي سرمايه‌گذاري در اين منطقه است.از چشمه‌هاي طبيعي استان آذربايجان‌غربي، چشمه‌هاي آب‌معدني آغگل در شهرستان خوي است. آب اين چشمه‌ها از نوع آهکي گازدار و به دليل شور بودن غيرقابل شرب است. آب اين چشمه‌ها پس از خارج شدن به رود آغ‌چاي وارد مي‌شود و رسوبات آهک آن در کنار جاده مناظر بسيار زيبايي را به وجود مي‌آورد.

1728

1729

1730

1731

منبع : کویرها و بیابانهای ایران

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *