بلیط هواپیما سوئیت تبریز

منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس

21 فوریه 2019منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس مازندران چالوس

منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس در استان مازندران واقع شده است. اين رودخانه از دامنه‌هاي البرز در قسمت كوه‌هاي كندوان سرچشمه مي‌‌گيرد و پس از پيمودن بيش از ۸۵ كيلومتر به درياي خزر مي‌ريزد.منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس در استان مازندران واقع شده است. این رودخانه از دامنه‌های البرز در قسمت كوه‌های كندوان سرچشمه می‌‌گیرد و پس از پیمودن بیش از ۸۵ كیلومتر و پیوستن آب رودخانه زانوسی و دونا به آن و هم‌چنین دَه‌ها چشمه و آبشار، از میان شهر چالوس عبور می‌كند و در میان دو روستای فرج‌آباد و محمد‌آباد به دریای خزر می‌ریزد.

وجود جاده تهران – چالوس در امتداد مسیر این رودخانه، دسترسی به آن را آسان كرده است. این مسیر در ردیف یكی از زیباترین مسیرهای ایران و حتی جهان قرار دارد.

مسیر این رودخانه و شعبات آن از سرچشمه تا مصب،‌ دارای چشم‌‌اندازهای زیبا و شگفت‌انگیز است. ارتفاعات كندوان، قله‌های علم‌كوه، پیچ و خم دره هزار چم،‌ چشمه‌سارها و آبشارهای هزارچم، دره‌های سیاه‌بیشه، پل زنگوله، هزارچم، چشم‌اندازهای جنگلی، سردرختی‌های بهاره، شالیزارهای سرسبز و مناظر و چشم‌اندازهای بدیع و شگفت‌‌انگیز از عناصر و جاذبه‌های طبیعی مسیر این رودخانه هستند.

حواشی رودخانه تفرجگاه‌های مناسبی دارد كه مورد استفاده مسافران قرار می‌گیرد. صید انواع ماهی از این رودخانه و شعبات آن یكی دیگر از عناصر جاذب آن محسوب می‌شود.

منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس
منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس

منبع:
bezanimbiroon.ir

بلیط هواپیما ارزان
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *