بلیط هواپیما سوئیت تبریز

منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس

۲ اسفند ۱۳۹۷منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس مازندران چالوس

منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس در استان مازندران واقع شده است. اين رودخانه از دامنه‌هاي البرز در قسمت كوه‌هاي كندوان سرچشمه مي‌‌گيرد و پس از پيمودن بيش از ۸۵ كيلومتر به درياي خزر مي‌ريزد.منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس در استان مازندران واقع شده است. این رودخانه از دامنه‌های البرز در قسمت كوه‌های كندوان سرچشمه می‌‌گیرد و پس از پیمودن بیش از ۸۵ كیلومتر و پیوستن آب رودخانه زانوسی و دونا به آن و هم‌چنین دَه‌ها چشمه و آبشار، از میان شهر چالوس عبور می‌كند و در میان دو روستای فرج‌آباد و محمد‌آباد به دریای خزر می‌ریزد.

وجود جاده تهران – چالوس در امتداد مسیر این رودخانه، دسترسی به آن را آسان كرده است. این مسیر در ردیف یكی از زیباترین مسیرهای ایران و حتی جهان قرار دارد.

مسیر این رودخانه و شعبات آن از سرچشمه تا مصب،‌ دارای چشم‌‌اندازهای زیبا و شگفت‌انگیز است. ارتفاعات كندوان، قله‌های علم‌كوه، پیچ و خم دره هزار چم،‌ چشمه‌سارها و آبشارهای هزارچم، دره‌های سیاه‌بیشه، پل زنگوله، هزارچم، چشم‌اندازهای جنگلی، سردرختی‌های بهاره، شالیزارهای سرسبز و مناظر و چشم‌اندازهای بدیع و شگفت‌‌انگیز از عناصر و جاذبه‌های طبیعی مسیر این رودخانه هستند.

حواشی رودخانه تفرجگاه‌های مناسبی دارد كه مورد استفاده مسافران قرار می‌گیرد. صید انواع ماهی از این رودخانه و شعبات آن یكی دیگر از عناصر جاذب آن محسوب می‌شود.


منطقه حفاظت شده رودخانه چالوس

منبع:
bezanimbiroon.ir

رزرو هتل جااینجاس

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *